Wpis z mikrobloga

Gdzie mogę zakupić nowe #motocykle o poj.125 ccm? Głównie chodzi o ala sportowe. Co polecacie do 6-8 tysięcy? Chciałem używkę Yamaha R125 lub Aprilia RS4, ale po prostu boję się o wpadniecie w koszty remontu/uszkodzenia które spowodują niechęć do pierwszego w życiu motocykla
  • 15
@antarhei: W takiej cenie tylko Chinol. Podobno teraz są lepsze, ale jak ja kupowałem kilka lat temu nówkę, to nikomu tego nie polecam. Potem dla różowej kupno 20 letniej yamahy + dopieszczenie po kupnie okazało się 100x lepszą decyzją. Lepiej jedzie i brak mniejszych i większych awarii jak to miało przy Romecie... . Jak coś polecam TDR125, fajny motorek i się nie nudzi.
@DMMotoAdventures: @albertbranka: no właśnie tak czytam artykuły i komentarze i niby mała część chinoli nie jest zła i jej szukam.

@TomTailor100: @r4do5: a czy kupno yamaszki, aprilii, hondy CBR w gorszym stanie i jej naprawa byłoby lepszym wyborem ? Najważniejsze przy takim zakupie strzelam,że byłoby ogarnięcie geometrii motocykla tzn. czy miała dzwona.
@antarhei: Kolego nie róbmy z tego rynku większego gówna niż jest. Rozumiem Twoje obiekcje, ale wystarczy dogadać się ze sprzedawca ze chcesz jechac do mechanika na lekki przegląd. Z mechanikiem dogadujesz jakie masz oczekiwania, czyli sprawdzenie czy motocykl miał dzwona. Po zdemontowaniu kilku elementów wszystko będzie wiedział. Osobiście kupowałem dwa motocykle. Jeden faktycznie miał historie i wymagał poprawienia napraw. Przy czym brałem go w takiej cenie, że wkalkulowane miałem naprawy. W
@antarhei: Jeszcze jedno nie wiem jak ze 125 cm3 ale generalnie yamaha czy Honda ma dosyć dostępne części i to w normalniejszych cenach. Jeśli chodzi o Aprilię, Ducati, MV Augusty części są mniej dostępne i są droższe. Takie ja miałem doswiadczenia. Wiec na pierwsze moto, polecam właśnie Japończyka. Poza tym przypominam ze zakup motocykla nie jest aż tak ważny jak ubranie się na motocykl ( ͡° ͜ʖ ͡°
@TomTailor100: @BoInneNickiBylyZajete: Bezpieczeństwo przede wszystkim. Będą to dojazdy do pracy i siłka/trening, więc wyjdzie dziennie 10km. Cały czas równy asfalt W zimę przesiadam się do auta(chyba,że będzie to ponownie bardzo łagodna zima, wtedy się zastanowię). No i ma to być hobby,bo mam garaż, także w niedzielne wieczory będę przy niej siedział. A 125, ponieważ mam tylko prawko B i póki co nie chciałbym robić prawka na moto. Uczyć się będę
@antarhei: kupiłem Yamahe R-125 jako pierwsze moto za 6.7k 2010 rok, pojeździłem rok i sprzedałem za 6.5k robiąc ok 3k km także mała strata. Oprocz wymiany oleju nic z nią nie robiłem
@antarhei: brzmisz jak typowy mirek szukający motocykla i kończący na chińskim gównie. Jeśli planujesz 10km po mieście dziennie, to kup sobie skuter. Motocykl w takiej pojemności i do takiej jazdy to nieporozumienie. Wyjdziesz na tym lepiej, bo po pytaniach sądząc mechanika i ogólnie motoryzacja nie są twoją mocną stroną.
@antarhei: W takim razie szukałbym czegoś co spełnia poniższe kryteria:
-czterosuw
-niska utrata wartości
-nie-Chińczyk

W tym zakresie masz dużo skuterów, które szczerze mówić będą wygodniejsze do jazdy po mieście, chociażby ze względu na kufer w który wrzucisz sobie kask czy torbę na siłownie.
Jeżeli jednak motocykl, to ja bym się skupił na:
-KTM duke 125
-Yamaha ybr125/r-125
-Honda CBF/CBR125
-suzuki gsx-f 125

Osobiście szukałbym KTMa, bo za ta cenę dostajesz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@antarhei: IMO jak się nie znasz na mechanice i nie jeździłeś wczesniej, a dodatkowo nie masz kogoś, kto pojedzie z Tobą sprawdzić motocykl, to szukaj nowego. Poza tym nawet jak sprawdzisz, to nie masz pewności, że zrobisz to dobrze, bo nikt przy zakupie nie będzie ściągał owiewek, a niektóre babole jak cieknące lagi, czy branie oleju nie zawsze są widoczne.
Sam patrzyłem na Benelli i Keeway. To nie są złe motocykle,
@antarhei: jak myslisz o salonie i cbr/yzf to szykuj z 15-18k.
za 6-7k dostaniesz dobrą sztukę rocznik ~2010. dołącz sobie do grupy yzf r125 polska i tam co chwilę ktoś wrzuca w takiej cenie moto. najlepiej kupować od starszych ludzi, ale na sporciakach z mala pojemnoscia raczej tacy nie jezdza xd