Wpis z mikrobloga

M. in. z moich. I jako osoba, która tych podatków płaci dość sporo, popieram wydataki na takie inicjatywy, które wyrównują szanse i które rozwijają nas jako społeczność mieszkańców Polski - czyli na edukację, infrastrukturę, zdrowie czy jakość środowiska. Natomiast na pomysły o rozdawnictwie takie jak funkcjonują w MOPSach czy innych 500 plusach nóż mi się w kieszeni otwiera.


@x-odus: jak tylko z twoich, to spoko, płać na cudzą "darmową" komunikację miejską,
  • Odpowiedz
@x-odus: w 500+ nie chodzi tylko o dodatek socjalny ale także o element polityki prorodzinnej na wzór funkcjonujących w innych krajach zachodu.
Darmowe posiłki w szkołach to słabe rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że wielu rodziców tego nie oczekuje.
Darmowa komunikacja w całej Polsce nawet nie wiem ile mogłaby kosztować państwo. W Usa, Niemczech, UK takie rozwiązanie nie zostało wdrożone zapewne nie bez przyczyny.
Szkolenia zawodowe to robienie dobrze osobom lub instytucjom
  • Odpowiedz
@Frank_Forsyth: I potem się dziwicie że z waszym podejściem PiS wygrywa wybory xd. Wyjdźcie piwniczaki z chałupy porozmawiajcie z ludźmi to może zobaczycie że 500 plus nie pobiera tylko patologia. Przecież ci co te pieniądze przepijają to jakiś totalny margines.
  • Odpowiedz
jak tylko z twoich, to spoko, płać na cudzą "darmową" komunikację miejską, byle z moich też nie było na to płacone.


@Strzelec_Kurpiowski: jakby był taki deal że z moich przestanie być płacone na kolejny pas drogi dla samochodów, kolejną super działkę w centrum zawaloną parkingiem czy leczenie kolejnej osoby z rakiem płuc no akurat na nią padło że zachorowała po wdychaniu spalin przez ostatnie 30 lat to spoko
  • Odpowiedz
@Alex_Krycek mogą. Ale jeśli już mówimy o mądrym socjalu to raczej edukacja i służba zdrowia.
A sam osobiście bym zaorał cały NFZ w obecnym kształcie. Sam mam prywatną opiekę zdrowotną, ale niestety mam świadomość że to tymczasowe, związane z tym że pracuję, a kiedyś może przyjdzie mi zdychać z ropiejącą raną na korytarzu izby przyjęć jak to niedawno miało miejsce :/
  • Odpowiedz