Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, wybieram z dziewczyną sie do Barcelony we wrześniu (od 6 do 12), i mam pytanie. Czy jest tutaj jakiś mireczek co chciałby nam pokazać miasto lub swoje okolice? Domyślam się że będziemy się troche nudzić sami i fajnie byłoby pójść z jakimiś miejscowymi na piwo czy plaże wieczorem.

Drugie pytanie: Dogadam się po angielsku czy raczej muszę pokatować Hiszpańskie rozmówki?

Trzecie pytanie: Czy jest coś co powinienem wiedzieć jeżeli chodzi o obsługe metra, autobusy, taksówki, nocleg, transport etc?

Byłem 6 lat temu w Barcelonie, mega mi sie podobało ale chce pokazać miasto dziewczynie. Możliwe że sie tu przeprowadzimy za rok/dwa, Londyn nam sie troche znudził.

#barcelona #katalonia #hiszpania #turystyka #podrozujzwykopem
  • 8
@rvnow: Jestem tu od tygodnia. Nie polecam. Ludzie są średnio mili, nie lubią turystów. W większości miasta śmierdzi kanalizą.
@grz: No że nie lubią turystów to słyszałem i widziałem zdjęcia tagów na scianach. Głupio byłoby mi z tego powodu zrezygnować, zakochałem sie w tym mieście.
@rvnow: To ucz się hiszpańskiego. W porównaniu z Londynem wypada mega słabo. Oczywiście mówię o krótkich pobytach turystycznych w tym roku. Ale wiadomo, miłość nie wybiera, pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale wiadomo, miłość nie wybiera, pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@grz: No tak... :D
Dobra, rozmówki zamówione. Polecasz Airbnb jeżeli chodzi o barcelone czy szukać czegoś na niszowych stronach?
@rvnow: Airbnb jest ok na krótki pobyt, da się znaleźć coś w rozsądnej cenie i ciekawej lokalizacji. W turystycznych miejscach dogadasz się prawdopodobnie wszędzie po angielsku, im mniej turystycznie tym większa szansa na to że będzie potrzebny hiszpański lub kataloński (niektórzy miejscowi mogą nawet gardzić jeśli ktoś mówi do nich po hiszpańsku :D). Odezwij się jak będziesz na miejscu, jak się uda to może wpadnie chociaż jakieś katalońskie #wykoppiwo - przeprowadzam
@rvnow transport najlepiej raczej wychodzi t-10 za dychę, można jeździć wszystkim przez 75 minut na jednym skasowaniu, można jeździć w 2 osoby kasując 2 razy itp. można też z lotniska tym biletem jechać pociągiem lub autobusem 42