Wpis z mikrobloga

@Scaab: nie warto probowac w IT, jest over 400 CV na juniora z czego większosc to oskary po bootcampach, na staż przyjmuja tylko z najbardziej renomowanych uczelni a i tak jest problem, jedynie kim warto byc w IT to ekspertem w jakiejs bardzo wąskiej dziedzinie co i tak jest prawie awykonalne, bo musisz miec doswiadczenie, a bez doswiadczenia nikt cie nigdzie nie przyjmie xd
@loxapine: dokładnie, warto też dodać jakie jest ryzyko. Ryzyko jest takie, że trzeba poświęcić 2-3 lata na regularną naukę, aby stać się tym juniorem czy stażystą. I to nie 2 godziny nauki na #!$%@? w tygodniu tylko po 2-3 godziny codziennej nauki, gdzie siedzi się w skupieniu nad kodem i nie zerka co 5 minut na jakieś fejsy czy instagram.

Przez te 2-3 lata nikt za naukę nie zapłaci, a czas
@anthoris: To ja też 3 grosze od siebie dorzucę.

Zaznaczam odrazu że wszystkie kwoty netto.
Zaznaczę na początek, że uważam się raczej za debila, niż bystrzache.
Idę teraz na 4 rok studiów (ofc informatyka) i komercyjnie pracuje od lutego zeszłego roku.
Pierwsza praca jaką znalazłem to był help desk za 2k netto, potem po miesiącu znalazł się etat programisty za znowu 2k netto. W czerwcu tego roku zmieniłem prace i tam
@MightandMagic: Na studiach piszemy w javie więc miałem już jakieś podstawy po półtora roku studiów. Potem poszedłem programować zawodowo i tam pisałem tylko w C#. W między czasie produkowałem sobie jakieś tam swoje rzeczy w javascripcie( raczkowałem sobie tak powoli + zacząłem pisać prywatny projekt ku własnej uciesze w angularze + node.js za backend także troszkę bardziej liznąłem tematu, ale to był tylko pierwszy kroczek w ten świat.
Zanim taki ktoś dojdzie do sensownych zarobków minie np z 2 lata, czyli dopiero po 4-5 latach(2-3 lata nauki + 2 lata expa komercyjnego) zacznie ktoś zarabiać sensowne pieniądze (ponad 5000 na rękę).


@wykopek12345: tylko widzisz, to jest dalej dobra perspektywa dla wielu. Bo studia też zajmą Ci 5 lat tylko w przeciwieństwie do studiów uczysz się tego co jest potrzebne, ni emarnujesz czasu na bezsensowne dojazdy, masz elastyczny czas nauki