Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy, chcę kupić sobie bezlusterkowca do nauki fotografii - hobbystycznie - jakieś wakacyjne fotki pejzaży + mojej Mirabelki. Nie umiem się zdecydować pomiędzy @6000 a OM-D E10 II - oba są w podobnej cenie ~2.2k z kitem. Umiecie poradzić? Czy stabilizacja w body Olympusa jest większą przewagą niż lepsza matryca w Sony? Czy touch-screen w OM-D to bardzo przydatna rzecz? Poradzono mi na początek zakup szkła Sigma 30 1.4 - widziałem, że do obu systemów kosztuje tyle samo, więc obstawiam, że nie ma w PL dużych różnic w cenie obiektywów między tymi systemami? Dzięki!
#fotografia
  • 7
@kostuch miałem a6000, bawiłem się też Olympusami na jakichś targach i musze powiedzieć że zależy czego oczekujesz od sprzętu, jaki typ fotografii Cię kręci.
Jeśli o mnie chodzi to musisz sobie odpowiedzieć na 3 pytania:
W jak ciemnych miejscach chcesz robić fotki?
Obiektywy i ile chcesz na nie wydać?
Interesuje Cie kompaktowość oraz mały rozmiar sprzętu?
@BRYN0L

Kompletnie się nie znam na aparatach i nie wiem czy np. przy M50 Canona płacisz za markę, więc w sumie nie mam preferencji co do marki - chciałbym kupić body do 2k brutto - wiem, że to niedużo, ale też na razie nic nie potrafię, więc jak się wkręcę w temat to chętnie wydam więcej. Tak jak wspomniałem, chcę to robić amatorsko - hobbystycznie.

1. nie umiem określić, pewnie chciałbym mieć
@kostuch to nie chodzi o to czy teraz Ci nie wadzi. Ja zacząłem od a6000 z kitem który mieścił się w kieszeni i skończyłem z 8kg plecakiem z którym wyruszam na fotki

//usunęlo mi pół wpisu
@kostuch
Jeśli chcesz kręcić filmy to olek lepiej.

Masz znajomych którzy fotografują? Lepiej wejść w system którzy mają znajomi, pożyczyć obiektyw itp niż pakować się samemu.

Sprawdź też ceny obiektywów do obu aparatów, może się okazać że w dalszej perspektywie jeden system wyjdzie taniej :)

Każdym aparatem zrobisz dobre zdjęcie, a jeśli zaczynasz to wg mnie cokolwiek nie kupisz, będzie dobre :)
@BRYN0L - rozumiem, a jest jakieś entry, które bardziej albo mniej możesz polecić tak po prostu, bez "to zależy"? :D Widzę, że do wyboru jest: A6000, Oly OMD E10 2, Fuji XT-100, Canon M50, Pana GX80
EDIT: napisałem zanim napisałeś o Olku. Raczej na filmach mi nie zależy - traktuję to jako bonus :)
@kostuch miałem a6000, szczerze polecam na początek, jednak sprzedałem po roku, bo nie było mnie stać na mój ulubiony obiektyw 70200 2.8.
Nikon d7200 lub starszy d7100 jest świetny za 2k kupisz używke, ale w nikonie nie działa af w live view tzn działa ale prawie go nie ma :)
Nie wiem jaki canon do 2k, nie znam się w ogóle .