Wpis z mikrobloga

Mireczki, właśnie po oraz pierwszy,panowie z Leroy Merlin będą montować mi pierwsze drzwi wejściowe w mieszkaniu.
Stresuje się niemiłosiernie żeby wszystko poszło dobrze, bo jak to tak bez drzwi wejściowych zostać ʕʔ
Panowie będą montować od 8-17
Mam przygotowaną dla nich wodę w butelkach,kawę herbatę, i koło 12 zamawiam dla nich kebabiki z podwójnym mięsem, dobrze robię?? Czy przesadzam?ʕʔ
Oby dobrze osadzili ościeżnice i drzwi bo już tyle się słyszało o majstrach( ͡° ʖ̯ ͡°)
#remontujzwykopem #remont #dom #budowa #mieszkanie
  • 123
@Opiat: git, dobrze to o Tobie świadczy i tyle. Jeżeli jestes różową to na bank będą obcinać Ci dupeczke, ale tak to już jest wśród budowlańców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja #!$%@?, nie wiem kto wam te drzwi montował ale jak im się 2 dni z jednym skrzydłem schodziło to was w #!$%@? walili i tylko dniówkę ciągnęli za nic nie robienie. Wymiana takich drzwi to maks 3h wliczając w to ewentualne wycinanie, docinanie i inne #!$%@?. Ale wiadomo jak majster ma płacone od godziny, a nie od roboty to się będzie #!$%@?ł ze zleceniem jak pies z kotem. Nie raz zamykało
@Opiat: 9h montaż drzwi wejściowych. Jeżeli nie poszerzają otworu w żelbetonie i później nie wypełniają ościeżnicy betonem, to nie wiem #!$%@? co można robić przez 9h xD pewnie na pianke Ci zrobią i elo
Przy remoncie najlepiej majstrom opowiedzieć o swoich największych obawach, jak np. równe kąty itd. Nawet jeśli podczas roboty będą robić sobie #!$%@?, to przy robieniu newralgicznych elementów o których im mówiłeś, podświadomie bardziej się postarają żeby w razie sprawdzenia, wszystko było ok.
nas prawie dwa dni zeszło, bo nie mogli wykuć starych


@seledynowa_panienka: To słaby sprzęt mieli albo zero pomyślunku. U mnie szef firmy jak przyjmował zamówienie doliczył stówkę (albo więcej) za to, że montaż w wielkiej płycie, bo się tarcze i wiertła zużywają. I faktycznie, po skończonej robocie widziałem, że wiertło było prawie "łyse", tarcza do cięcia też poszła do kosza.
@creativ93 Jak miałem dg w pl brałem 150 netto. Montują czasem za stowke. Zależy ile tego masz :) Teoretycznie to bardzo prosta sprawa. W praktyce trzeba to dobrze spasowac ze skrzydłem, które nigdy nie jest proste :) Można to zrobić samemu bez inwestycji w rozpieraki przy dwóch piwkach w sobotę
a "lyse" wiertło się ostrzy xD ale klient głupi i tak dalej


@Shatter: Tak, ja jestem głupi, to czemu to wiertło wynosiłem razem ze śmieciami?

Dociecie drzwi to ile, trzy minuty, wyciąć chwila, wstawić,


Tak, tak, 3 minuty. Na #!$%@? może tak. Nie mówię, że trwa to godzinę, ale znowu nie 3 minuty.
wikipediusz91@wp.pl Że tak się zapytam zapłaciłeś za wykonanie tych prac czy to co opisałeś to ma być zapłata ???

Bo jeśli to ma być zapłata to podeślij im jeszcze żonę i córkę jak masz.bo może być za mało.

I w taki sposób rozpiernicza się rynek usług a potem się jeden z drugim dziwi że jakiś Janusz biznesu przyjeżdża naprawić pralkę na gwarancji i żąda piwka, kawy i ciasteczka do tej kawy albo
@Opiat: skąd się bierze to u ludzi, że jak przyjdzie pracownik budowlany coś u Ciebie robić to masz mu stawiać obiad, zrobić kawę i dać zgrzewkę wody? Pytam się, bo zawsze się bojkotuje, bo niby czemu? Dostają nie mało i mogą przyjść z termosem :D