Wpis z mikrobloga

Wywalił się AWS w Tokio, dokładnie padło EC2, RDS i EBS w strefie AP-NORTHEAST-1.
Padły serwisy Uniqlo, Coca-Cola, Toyota i kilkadziesiąt innych. Niby po 2 godzinach naprawili po stronie AWS, ale ciągle wiele usług nie działa. Zagotowało się na japońskim twitterze, aż tyle wkurzonych ludzi to dawno nie widziałem.

#japonia #wiadomoscizjaponii #informatyka #aws #ciekawostkijp #ciekawostki
  • 15
@ama-japan: RDS ciąglę mają open issue.
[04:46 AM PDT] The majority of instance connectivity issues have now recovered. We continue to work on recovery for the remaining instance connectivity issues within a single Availability Zone in the AP-NORTHEAST-1 Region.

Nie potrzebujecie jakiegoś certyfikowanego magika od AWS przypadkiem?
@plushy: Akurat nazbierałem trochę certyfikatów AWS w tym dwa pro, pracuję z AWS i tam nigdzie nie ma trybu easy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Krótka historia jednej lambdy, która obecnie jest... lambdą, SQS, DDB, S3, kolejną lambdą, API gatewayem i jeszcze kolejną lambdą. Także z prostej pracy z RESTem mam cały stack OpsWorksa and it is not its final form yet...
@yeahwhatever Też mam oba pro, jak chcesz.cos prostego to Wordpress w lightsail to są 3 kliknięcia. A że lambdy się mogą skomplikować, no cóż, nikt nie mówił że to będzie proste