Wpis z mikrobloga

@gierape: Zazwyczaj takie nieścisłości były jedynie pretekstem, bo chodziło o coś zupełnie innego jak np. spór o pochodzenia Ducha Świętego, który rzekomo miał doprowadzić do schizmy wschodniej. Tymczasem prawdziwym powodem było to, że na wschodzie był Konstantynopol i urzędującym tam dostojnikom tak poprzewracało się w głowach od nadmiaru dobrobytu, że nie chcieli się podporządkować papieżowi. Doszli więc do wniosku, że papież jest głową Kościoła jak chodzi o uczynienie ich biskupami, ale
Jeżeli diabeł jest osobą to czy jeśli zrobię coś złego i stanę przed sądem mogę się powołać na to ze on mnie do tego zmusił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Sugoi: Szatan może chcieć coś zrobić, ale zrobi jedynie tyle, ile pozwoli mu Bóg. Tak więc nie. Zresztą szatan po hebrajsku oznacza oskarżyciela i w takiej roli występuje. Chce namówić ludzi do złych rzeczy, aby oskarżyć ich później
I tak, egzorcyści współpracują z psychiatrami


@KawaJimmiego: tak twierdzą egzorcyści, czytałem kilka wywiadów z psychiatrami że wyrażali chęć współpracy z księżmi nad osobami "opętanymi" ale jakoś duchowni nie chcieli współpracować.
@KawaJimmiego: Czyli egozcyści sprzeciwiają się woli Boga próbując wypędzić Szatana?

Wiesz, w Biblii Rzymianie wysłali Józefa do Nazaretu żeby płacił podatki. Co jest trochę dziwne, bo gdy Jezus się rodził Nazaret jeszcze nie był częścią Imperium Rzymskiego ;)
tak twierdzą egzorcyści, czytałem kilka wywiadów z psychiatrami że wyrażali chęć współpracy z księżmi nad osobami "opętanymi" ale jakoś duchowni nie chcieli współpracować.


@azurri: Zależy to od tego czy egzorcyści rozpoznali opętanie. Jeżeli go nie rozpoznają, to odsyłają kogoś do psychiatry. > Czyli egozcyści sprzeciwiają się woli Boga próbując wypędzić Szatana?

@DiscoKhan: To Bóg decyduje o wypędzeniu szatana, egzorcyści jedynie zanoszą do Boga prośby o uwolnienie.
Nie potrafię się do
@KawaJimmir: Akurat z Nazaretem to jest prosta sprawa, bo oficjalnie i nieoficjalnie nie był częścią Imperium Rzymskiego. Rządził tam król-wasal Rzymu. Który płacił coroczną daninę.

Rozumiem, że rzymianie tak troskliwie dbali o swojego wasala, że stwierdzili "za dużo nam płacisz stary, wyślemy część naszych obywateli do twojego kraju, żeby się tobie to trochę odbiło"? ;)

Prawda jest prosta, płacenie podatków wcale nie wyglądło jak to jest opisane w Biblii i z