Wpis z mikrobloga

Wrzucam przepis wczorajszego dania, bo kilka osób chciało. Wybaczcie spam pod tagami. Potrawa ta jest bardzo prosta i ma krótką listę zakupów. O to chodziło.

@iEarth @ElCiesiel @zespol_niebieskich_pieluszek @Jarosuaf6 @maaRcel

Składniki:

Na dwa naleśniki średnicy 26-28 cm:
- 3 jajka
- 30 gramów śmietanki 30%
- 10-20 gramów masła

Farsz:
- 220-250 gramów mięsa mielonego z łopatki wieprzowej
- 200 gramów krojonych pomidorów z puszki, lub świeżych
- 40 gramów smalcu
- 100 gramów tartej mozzarelli lub jakiegoś sera żółtego
- rukola
- pasta lub mieszanka przypraw Harissa

Przygotowanie naleśników:

Do trzech jajek wlej śmietankę i dobrze ze sobą połącz. Nie przyprawiaj, nie sól. Roztop na patelni 5-10 gramów masła i kiedy będzie rozgrzana jak do robienia tradycyjnych naleśników wlej połowę i dobrze rozprowadź, ale tylko ruchami patelni. Są tak delikatne na początku, że szpatułką zrobisz dziury. Smaż tylko z jednej strony na średnim ogniu aż zauważysz brązowawe brzegi. Wtedy możesz spokojnie sprawdzić czy naleśnik jest odpowiednio ścięty. Przed smażeniem kolejnego placka, ponownie roztop 5-10 gramów masła.

Przygotowanie farszu:

Na dobrze rozgrzanym tłuszczu przysmaż mięso z przyprawą lub pastą Harissa. Wrzuć pomidory, wymieszaj i czekaj aż woda z nich odparuje, skarmelizuje się sok.

Zawijanie:

Na naleśnik od zarumienionej strony równomiernie rozłóż ser. Następnie rukolę, ale tylko od strony, od której będziesz zaczynał zawijanie. Na rukolę rozłóż mięso z pomidorami. Zawijaj w rulon jak naleśniki, serem, jabłkami, czymkolwiek innym.

Zawinięte naleśniki połóż na średnio rozgrzanej patelni, bez tłuszczu (końcem do dołu najpierw, żeby się nie rozwinęły) i smaż na małym ogniu żeby spod był zarumieniony. To samo zrób z drugiej strony. Gotowe.

Wszystkie proporcje podałem takie jakich ja użyłem. Danie jest ketogeniczne, wysokokaloryczne i jeśli Ci to nie odpowiada, zredukuj składniki zaczynając od smalcu. Nic nie poradzę, że jem za całą kompanię :D

Poniżej także zdjęcia poglądowe z przygotowania, bo znowu sobie to dzisiaj zrobiłem (ʘʘ)

Smacznego ( ͡º ͜ʖ͡º)

#keto #gotujzwykopem
Pobierz dietyloamoniowy - Wrzucam przepis wczorajszego dania, bo kilka osób chciało. Wybaczci...
źródło: comment_SRJnFL4yRqIVI6MF7pbArigFQirI9Vkr.jpg
  • 9
@dietyloamoniowy: ale pyszka, pierwsza rzecz #keto którą widzę na wypoku, gdzie cieknie ślinka. Nie wiedziałam, że da się zrobić naleśnik z samej śmietany i jajek (myślałam, że się rozwali). Na pewno spróbuję, ale zredukuję kcal :D myślisz, że z kurczakiem też będzie dobre? i czy jak pieczesz naleśnik to masło jest niezbędne czy da radę upiec bez żadnego tłuszczu na dobrej patelni?
@ElCiesiel: Jestem cyborgiem, nic nie poradzę i mam nadzieję, że pierwszym wtorkiem nowego tygodnia nikogo nie zawiodę []

@MechanicznaPitaja: Myślę, że z kurczakiem też będzie dobre, nawet pyszne. W środek można zawinąć co tylko dusza zapragnie - od klasycznego burrito, po najdziksze fantazje.
Na dobrej patelni myślę, że wystarczy kropla tłuszczu rozsmarowana ręcznikiem papierowym. Po odpowiednim ścięciu i ostygnięciu są wbrew pozorom bardzo wytrzymałe.