Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze podejście do NGC 7000.
Pogoda dopisała, zebrałem 50 klatek, do użytku jakieś 40. Nie umiem obrabiać i potrzeba mi się tego nauczyć. Korzystam z PS i LR. Mam problemy z wyciąganiem kolorów, mam wrażenie, że obraz jest po prostu spłowiały. Chyba, że to w tym przypadku akurat problem ilości materiału i niemodyfikowanej lustrzanki. Może macie jakieś tutoriale z których się uczyliście obróbki? Chętnie przygarnę wszelką pomoc, a może ktoś jest z okolic Łodzi/Piotrkowa Tryb. Teoretycznie z mojego miasta jest Pan Andrzej Fijołek, mój astrofotograficzny guru, ale trudno dostępny.
W późniejszych godzinach dorobię jeszcze flaty oraz biasy i podejdę do obróbki raz jeszcze.

Na teraz taki oto rezultat:

40x90s do tego 10x dark

SWSA , Samyang 135mm f/2.8, ISO 1600

Samyang daje piękne "spajki" ()

#astrofoto #astrofotografia #kruzdcontent #fotografia #kosmos #astronomia #mojezdjecie #tworczoscwlasna
k.....d - Moje pierwsze podejście do NGC 7000. 
Pogoda dopisała, zebrałem 50 klatek,...

źródło: comment_2e0juSQPycEV7Zq4XYbODiewLabkG6f7.jpg

Pobierz
  • 71
  • Odpowiedz
@dantey: gwiazdki u mnie mi się podobają bardziej, ale za to sama struktura i ogólny feeling zdjęcia u Ciebie znacznie lepiej. Wziąłem teraz zestackowałem medianą, to totalnie nie mam koloru, Daneb nawet nie ma niebieskiego :D
Myślę, że popełniam jakieś kardynalne błędy i dlatego nic koloru nie uzyskuje. Działasz na PS czy na Pixie?
  • Odpowiedz
@kruzd: Wyciągam materiał pixem. Po prostu mi robi to ładniej. Później robie reszte PS, bo praca na maskach w Pix to jakiś cyrk. W Ps da sie zrobić wszystko to samo co w Pix. Tyle, że jak sie ogarnie pixa to robi to dużo szybciej i dokładniej. Jak ktoś np nauczy sie PSa i siądzie na pixa to jest w stanie zrobić wszystko w PS. Ja nie umiałem za duzo PS
  • Odpowiedz
@kruzd: To wygląda jak kodowane pismo z figurami geometrycznymi z wpawym górnym rogu i po środku. Wstaw fote o większej rozdzielczości i większym formacie.
  • Odpowiedz
@kruzd: jeszcze długa drogo do zakończenia budowy ale jakieś tam pozytywne pierwsze wrażenia są. Jeszcze zabudowa enkoderów na osiach oraz wymiana sterownika i będzie git. Potem już tylko korzystać z czystego nieba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lupus88: @Serek_Niehomogenizowany: Rozumiem, że kluczowe jest miejsce bez oświetlenia wszelakiego, czy są już na to jakieś środki łagodzące?

Mieszkam w Szkocji i jest zagwozdka - miejsc bardzo słabo oświetlonych jest wiele i w uczciwym zasięgu, ale 90% chmury... :D.

Ile czasu powinno się przeznaczyć na taką "praca w terenie", przygotowanie + robienie samego zdjęcia.
  • Odpowiedz
@blacktyg3r: No musisz jechać generalnie na zadupie, żeby nie było zanieczyszczenia światłem. Niebo musi być bezchmurne, oczywiście. Samo strzelanie nie zajmuje dużo czasu, kilkadziesiąt ekspozycji i starczy. Znacznie więcej zabawy jest już w domu przed komputerem.
  • Odpowiedz