Wpis z mikrobloga

@marcpol: @Qrystus: Zajebiście, dzięki Panowie! Już prawie się zdecydowałem. Teraz mam kolejny dylemat. Doradca wysłał maila, że od 2 wrześnie obniżają marzę z 1,95 na 1,85. Przyjmijmy, że dla opr. stałego quasi "marża" wynosi 1,77 (3,56 opr. stałe minus aktualny WIBOR 6M 1,79). Mam dwie opcje:

- brać teraz do końca sierpnia opr. stałe (marża 1,77 + potem zmiana na 1,95)
- poczekać do poniedziałku na lepszą ofertę na oprocentowanie
@drsadam: Oprocentowanie stałe zmienia się co tydzień na stronie i tylko przez dany tydzień jest ważne. I zależne jest cholera wie od czego. Ale jeżeli zmienne pójdzie w dół to stałe też powinno, chociaż na to nikt Ci gwarancji nie da.
@Qrystus: Chyba zaryzykuję i zobaczę w poniedziałek jakie będzie opr. stałe, ewentualnie wezmę to obniżone zmienne. Rozumiem, że nie da się później, w trakcie spłacania kredytu, wziąć oprocentowania stałego?
@drsadam: @Qrystus: w przypadku wybrania oferty oferty z oprocentowaniem zmiennym nie ma możliwości zmiany sposobu oprocentowania na stałe w przyszłości.

Podobnie po 5 latach jeśli nie zostanie zaakceptowana nowa propozycja stałego oprocentowania to nie będzie możliwości powrotu do tego rozwiązania.