Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mokebe_bialy:
Nie polska a polinska. W Polsce gdy jeszcze nie byla postsowieckim kolchozem pelnym schamionych troglodytow - tylko panowala jakas kultura i cywilizowane obyczaje, kobiete sie adorowalo, calowalo po rekach, uslugiwalo, chronilo i bardzo duzo jej wybaczalo.

W Polin gdzie kobieta juz nie jest kobieta tylko jakims menelem z cyckami a mezczyzna przyglupim jaskiniowcem to juz inna historia.
panowala jakas kultura i cywilizowane obyczaje, kobiete sie adorowalo


@ArpeggiaVibration: Trochę mitologizowanie, ale to też naturalne (zwł. przy braku choćby częściowo odzwierciedlających rzeczywistość danych o charakterze administracyjnym) i nie ukrywam, że sam tak czasami postrzegam przeszłość. Co do relacji małżeńskich w Polsce przedwojennej - w jakimiś katolickim (chyba nawet wydawanym przez Niepokalanów od Kolbego) czasopiśmie dla ludu z lat 30 czytałem kiedyś tekst (beletryzowany) o chłopie, któremun żona odumarła. Ów chłop
@tigletpilesarus: Kiedys to dwor i parafia promieniowaly kultura na cala okolice - wiec nawet chamy z czworakow uczyly sie od swojego pana przynajmniej podstaw tego jak zachowywac sie jak czlowiek - a przynajmniej jak zachowywac sie wychodzac na dwor do ludzi. Dzisiaj juz nikt nie ma zadnych hamulcow. Chamstwo i prostactwo wrecz to powod do dumy a rzucanie miesem przez prostakow i cwiercinteligentow przykladowo chyba ma zwiekszac atrakcyjnosc i wzbudzac podziw
@Kuuurczak12: jezeli komus nie zalezy za bardzo na chlewie obsranym gownem zwanym Polin (a mam wrazenie ze juz nikomu bo to strata czasu) to nalezy sie smiac jak z dzikich ruskow bo niczym sie to nie rozni :)

Nie nazywamy jednak tego Polska i jej dziedzictwem kulturowym bo to nie to samo co postsowiecki gnoj.
@ArpeggiaVibration: XD ja wiem ze jest ostro idylliczny obraz polski z lat 20 i wcześniej ale tak jak piszesz to zachowywało się może 10% arystokracji najbogatszych mieszczan i szlachty a ze w Polsce jak i w większości krajów przewodząc chłopi i ich potomkowie to niestety ale tak to wyglada. Komuna nie ma nic do tego, ma tyle ze ci ludzie wyszli z chat do bloków w miescie.
@Malygrzesio80: Tak jak pisze czyli jak? Przykladowo odnoszac sie z szacunkiem do kobiet (ktore tez byly wtedy jeszcze kobietami) i z nie rzucaniem kur..ami i chu..mi na prawo i lewo i byciem dumnym przyglupem? To co teraz jest norma bylo domena kompletnego marginesu spolecznego i to takiego ostro spatologizowanego obojetnie czy na wsi czy w miescie.
@sramnawas: Szara myszka to nie to samo co kobieca kobieta :) Tutaj troche wiecej cech potrzeba niz nie bycie meskim babochlopem.

Tak samo jak u meskiego mezczyzny trzeba wiecej cech niz nie bycie emo chloptasiem w rurkach. I wcale nie znaczy to ze trzeba byc umiesnionym 'maczo' - wrecz przeciwnie.