Wpis z mikrobloga

Jadę sobie taksówką, Audi A6 w Hiszpanii, patrzę na licznik, a tam niemal milion przejechanych kilometrów. 2.0 TDI 170KM. Wg kierowcy przy 600 000km wymieniał wtryski, a niedawno turbo. Przebieg głównie po autostradzie. Wnętrze auta bez oznak zużycia. A wielu ludzi w Polsce, dzięki oszustom kręcącym liczniki myśli, że te silniki wytrzymują maks 300 tysięcy, a najlepiej kupić takiego poniżej 200 tys.
#audi #vag #diesel #silnik #motoryzacja
kubapolice - Jadę sobie taksówką, Audi A6 w Hiszpanii, patrzę na licznik, a tam niema...

źródło: comment_ZVdfK1a69IBm8RKMnbnZTxEGimaE3sjV.jpg

Pobierz
  • 49
@kubapolice: No 200 tys. to u nas magiczna granica. Szczerze mówiąc jak kupowałem auto to na przebieg spojrzałem się dopiero przy oględzinach. Miało chyba 220 tys. ale chodziło elegancko i to benzyna w dodatku 2008 rok. Do dzisiaj nie narzekam na nic. Lepiej kupić auto z realnym przebiegiem, ale zadbane mechanicznie, niż brnąć w igiełki po 192 tys. przebiegu z cholera wie jaką historią.
2.0 TDI 170KM. Wg kierowcy przy 600 000km wymieniał wtryski, a niedawno turbo

@kubapolice: wg tego co widzę to jest A6 C6, czyli 2.0 TDI na pompowtryskach, te najbardziej awaryjne, gdzie siada pompa oleju, pękają głowice. No jak widać się da, podobny silnik w mojej A3 ma już 400kkm i auto jak nowe, turbo nadal fabryczne. Kręcenie liczników tak uwaliło ludziom, że przy śmiesznym 200kkm myślą już o remoncie silnika xD
@SpokojnyPan: na pompowtryskach ma 140, na CR 170KM (polift 2008). faktycznie w 140KM pompa oleju moze pasc, ale robisz za 800zł zmianę wałka napędowego pompę i potem silnik hula.
@kubapolice: mam taki sam i przy 300kkm wymiana sprzęgła i jednej świecy żarowej, jak lejesz dobry olej i wymiana co 15kkm to silnik potem ci to wynagrodzi w duzych przebiegach
@kubapolice: wg tego co widzę to jest A6 C6, czyli 2.0 TDI na pompowtryskach, te najbardziej awaryjne, gdzie siada pompa oleju, pękają głowice. No jak widać się da, podobny silnik w mojej A3 ma już 400kkm i auto jak nowe, turbo nadal fabryczne. Kręcenie liczników tak uwaliło ludziom, że przy śmiesznym 200kkm myślą już o remoncie silnika xD


@SpokojnyPan: Źle widzisz. To A6 C6 po liftingu z bardzo dobrym, praktycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kubapolice: tez w Hiszpanii spotkałem się z dużym przebiegiem w taksówce. Coś koło 800tys w 2 albo 3 letnim aucie. Jak później liczyłem to ta taxa musiala jeździć dzień noc 7 dni w tygodniu żeby taki wynik osiągnąć.