Wpis z mikrobloga

@guest:
chociaż za PWN obaj mamy racje
z pod i spod

26.09.2001
Szanowni Państwo,
Która z niżej wymienionych form jest poprawna: spod czy z pod? Np. „Samochód ruszył spod (z pod?) budynku ministerstwa”.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Etymologicznie poprawne jest z pod i taka pisownia obowiązywała do roku 1936. Zgodnie z nowszą (choć, jak widać, nie tak znów bardzo nową) ortografią piszemy spod - podobnie jak sprzed (dawniej z przed),
Etymologicznie poprawne jest z pod i taka pisownia obowiązywała do roku 1936


@Bonuss: to tak jakby powiedzieć że zarówno bicie żydów i nie bicie żydów jest spoko, bo do 1945 było obowiązującym przyzwoleniem okupanta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Murasame: Przycebulone -.- rx580 kupowany w #!$%@? koparkowym szczycie, obudowa Chiefteca z modyfikowanym szkłem i filtrami pod większy przepływ powietrza, wentylatory 4 nawiew , 2 wywiew.
i nie #!$%@? o cebuli bo szukałem chłodnej karty do 1440p i żadna na ultra nie ma wymaganych przeze mnie mniej niż 65 stopni :)
@Bonuss: No ale tutaj to nie rozumiem Cię kompletnie. Przecież to jest powszechna wiedza, że Radeony się grzeją. Szczególnie te poprzedzające obecną serię. Nvidia nie ma tych problemów, nie licząc tych najbardziej topowych kart.
@drzuo: @Murasame: Tak wiem, Ale wcześniej miałem obudowe coolermastera, i3 pierwszej generacji wykręconą z 2.9 na 3.6 na stockowym chłodzeniu, radeona 4850 z passywnym chłodzeniem (dodałem co prawda scyte mugena na niego) i komp był cichy i chłodny... a teraz... masakra... Piekarnik i gorący nawiew w jednym....
I fakt, mogę kupić lepszą kartę, chłodzenie wodne etc... ale wtedy to już suma nie warta świeczki się robi za kompa;P
więc tak generalnie się żale #!$%@? upałami.
@Bonuss: Undervolting zrób. Chłodzenie wodne i tak nic by nie dało, bo co najwyżej by buchało w innym miejscu pokoju, karta by tylko szybciej do otoczenia ciepło oddawała.
@Gother: Właśnie próbowalem tego ale nie widzialem większego zysku w zmniejszeniu napięcia. Chyba ze jakoś w wattmanie to zrobić muszę a nie afterburnerze
@Bonuss: Rób w wattmanie. No i w ostateczności możesz taktowania obniżyć, wtedy napięcie też będziesz mógł w dół puścić. Stracisz te kilka procent wydajności co prawda, no ale pobór mocy powinien spaść o te kilkadziesiąt watów.