Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kto_ma_potrzymac_dwie_dychy: czułem że lepiej na manualu, ja tam wolę mieć kontrolę nad tym co fotografuję xad

a bez maski co byś polecił? Bo wszystkie poradniki mówią że tylko w nikonach prawie nieskończoność, a w wszystkich pozostałych na maksa.

Sony a6500 here
  • Odpowiedz
@paliakk: Nie wiem jakie masz przejściówki ale może coś Sony A ?
https://allegro.pl/oferta/obiektyw-sigma-180-mm-1-3-5-apo-macro-dg-do-sony-8281444431
Najlepiej patrzeć na testy np. na optyczne.pl i wyniki rozdzielczości. Ja mam ze stałek Sigmę 50 1.4 i byłem pod ogromnym wrażeniem po przyjściu z canona 50 1.8 . Co do tej aukcji to nie mam pojęcia czy cena jest ok. Najlepiej szukać licytacji. 180 mm też zrobi Ci różnice w porównaniu do 135 mm
  • Odpowiedz
@Damian333: trochę za duża cena :( Za tyle to już Samyang 135mm, chyba najlepsze szkło do astrofoto. Nie korzystałeś z jakichś tańszych? Ja miałem jakieś tanie 70-300 i nie było zbyt dobre
  • Odpowiedz
@Damian333: niekoniecznie najlepiej duża ogniskowa - najlepiej jasny i najmniej wad optycznych, ogniskowa to sprawa drugorzędna bo zależy do jakiego obiektu. O Samyangu słyszałem że strasznie słabo rysuje i ostrzenie to tragedia no i na montaż mój będzie za duży. Chyba musze poskakac po paru obiektywach i znaleźć odpowiedni model :(
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Damian333: @paliakk dobrze pisze. Nie ogniskowa jest najważniejsza. Zależy co chcesz ustrzelić. Poza tym od 500 mm to już w grę wchodzą teleskopy. Tak czy siak powyżej 200 mm dla SA to już za dużo.
  • Odpowiedz