Wpis z mikrobloga

W tym roku 61 lat kończy człowiek legenda, Razor Ramon, od którego scenicznego imienia wzięła się nazwa popularnej kurtki "ramoneska". Właściwie Scott Hall, bo tak się naprawdę nazywa, jest obok Hulka Hogana i Macho Mana jednym z najbardziej rozpoznawalnych wrestlerów. Mierzący ponad 2 metry wzrostu charyzmatyczny gigant zadebiutował w 1984 roku i od razu podbił serca miłośników prawdziwych zapasów. Jego charakterystyczny ubiór miał niemały wpływ na modę.

Fani Ramona zaczęli nosić skórzane czarne kurtki (ramoneski) oraz kamizelki. Słynne czarne wrestlerskie majty i skórzana kamizelka stały się też ikonicznym imagem często wykorzystywanym przez umięśnionych mężczyzn striptizerów, co w pewnym momencie zaczęto mylić z słynnym wokalistą zespołu Village People lubującym się w ubieraniu czarnych skór.

Razor Ramon w latach 90tych zaczął używać swojego prawdziwego nazwiska, Scott Hall, ale nadal funkcjonuje słowo "ramoneska" określająca charakterystyczną kurteczkę wrestlera, która bardzo popularna jest wśród motocyklistów a od niedawna wśród kobiet.

#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #gruparatowaniapoziomu #modameska #modadamska #wrestling
Pobierz
źródło: comment_9cchWyXhdkjEGsjZKIMzY32FvZPYthZJ.jpg
  • 79
@abart_bo_co: Zespół, który nazwę wziął od wrestlera. XD

Steve Hall urodzony w 1958 roku. Zespół założony w 1974 roku. Kop się dalej z faktami, bo Cię oświeciłem, że twój gunwozespół wziął nazwę od wrestlera za którego się przebierali na występach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rimfire: Panowie Ramone (bracia) rodzili się w latach 48-51, więc wcześniej niż zapaśnik. Ich nazwisko to RAMONE, a zapaśnik wziął sobie taki pseudonim. Zapaśnik debiutował w 1984 roku (sam tak napisałeś), a zespół 10 lat wcześniej. Już wtedy nosił takie kurtki. Więcej nie będę z tobą dyskutował bo dyskusja właśnie się skończyła. Dalej możesz już tylko pluć misiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dalej możesz już tylko pluć misiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@abart_bo_co: Mogę też usunąć Twój komentarz jeśli uznam go za zbyt głupi albo nawet cię zaczarnolistować ale jak widzisz tego nie zrobiłem, a moja czarna lista jest pusta, bo nawet największych młotków nie czarnolistuję. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dlaczego usuwasz wpisy głuptasku?


@abart_bo_co: Przecież komentarza ze zdjęciem tego niszowego zespoliku nie usunąłem.
twojego wpisu, który zaorałem

się samozaorałeś


@abart_bo_co: Będziesz teraz powtarzał moje własne komentarze jak papuga?

A teraz pakuj plecak, bo w poniedziałek klasa czeka.


Wyjaśnia twój poziom intelektualny. Nie mam zamiaru się z tobą kłócić, skoro każda twoja odpowiedź to coś typu "chyba ty" albo "boli dupka?" "puściły nerwy?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)