Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Słuchajcie mam pytanie.
Wynajmuje mieszkanie w #uk i teraz przyszedł czas na przedłużenie umowy. Normalnie w kontrakcie podpisanym gdzieś w maju miałem wpis że będzie mnie to kosztowało £75. No i ok z tym że od 1 czerwca wyszło rozporządzenie że agencje i landlordzi nie mogą pobierac żadnych admin fee i to tyczy się też przedłużenia umowy. Oni jednak w mailu informuja mnie ze musze zapłacić dlatego że podpisywałem umowę przed 1 czerwca i zgodziłem się z tym że będzie mnie to kosztować... No ale przecież zasady się zmieniły więc jutro ide do agencji się klucic że nie muszę płacić. Czy będę miał rację?
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No w sumie może te 75 raz na rok to nie jest straszne ale faktycznie co oni teraz wymyśla to chu ich wie. Ale dzięki bo bym się wyglupil jutro (ʘʘ)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maVaros: dopilnuj aby w nowym kontrakcie, który podpiszesz nie było wpisanych żadnych opłat, które są niezgodne z prawem po 1 czerwca. Teraz, tak jak piszą inni, musisz zapłacić to, na co się zgodziłeś. Nowa umowa, która dostaniesz, nie może już jednak zawierać opłat niezgodnych z nowym prawem.
@asique: normalnie - piszą ci, że jeśli chcesz przedłużyć kontrakt to nie pobierają za to żadnych opłat, ale będzie do uregulowania nadwyżka z rachunków które przecież są trudne do przewidzenia. Pytasz wtedy ale jakie rachunki możecie mi pokazać? A oni mówią że niestety nie i że po prostu jest tyle do zapłacenia albo nie musisz przedłużać najmu ¯\_(ツ)_/¯