Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 191)
A teraz w cyklu "Przeboje filmowe ze Złotej Ery VHS" będzie film z Arnoldem Schwarzeneggerem, może i trochę kiczowata fantastyka, ale wciąż popularna...

" Uciekinier " (The Running Man, 1987)

**Jest rok 2017. Patrolujący helikopterem przestrzeń powietrzną nad Los Angeles funkcjonariusz policji Ben Richards (Arnold Schwarzenegger) otrzymuje rozkaz strzelania do nieuzbrojonego tłumu demonstrującego na jednej z ulic. Ben odmawia wykonania rozkazu. Jego partner za to chętnie otwiera ogień, powodując masakrę wśród demonstrantów.

To jednak Bena Richardsa oskarża się o zbrodnię i skazuje na długoletnie więzienie. Podczas gdy on odsiaduje wyrok, świat zmienia się nie do poznania.

W roku 2019-tym umysły ludzi opanowała telewizyjna rozrywka. Rekordy popularności bije show "Uciekinier", w którym przestępcy, niczym łowna zwierzyna, muszą uciekać przed ścigającymi ich łowcami.

Kto zostanie dopadnięty, ginie.

Kto przeżyje, zostanie ułaskawiony.

Twórca programu wpada na pomysł, by podgrzać jeszcze atmosferę i przekonuje władze, by oddały mu do dyspozycji schwytanego podczas próby ucieczki Bena Richardsa. Niech teraz "rzeźnik" stanie się ofiarą na oczach milionów telewidzów. Ludzie czekają na śmierć Bena Richardsa. Tylko jedna osoba nie wierzy w jego winę. To dociekliwa Amber Mendez (Maria Conchita Alonso). Lecz zanim odnajdzie dowody, że wszystko zostało sfingowane, sama zostaje zmuszona do udziału w tych "igrzyskach śmierci".

Na "uciekinierów" mają polować czterej popularni myśliwi: Subzero, Buzzsaw, Dynamo i Fireball.

Nie wiedzą jadnak na co stać Bena..**


Film nakręcono opierając się luźno na jednej z pierwszych powieści Stephena Kinga, napisanej jeszcze pod pseudonimem Richard Bachman.

Zwiastun, strona Filmweb.

Film on-line, lektor, 1080p, cda. [LINK]
(Można też trafić w TV, bo często różne stacje go emitują)

→ #zlotaeravhs
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#scifi #klasyka #ogladajzwykopem #filmnawieczor #gimbynieznajo #nostalgia #wykopplus30club

Montago - (Wpis nr. 191)
A teraz w cyklu "Przeboje filmowe ze Złotej Ery VHS" będzie...

źródło: comment_yfnpwgG8hnwZxrJlJozEtuceIG7zDpSP.jpg

Pobierz
  • 9
@kicek3d:

Mogło tak być, bo mnie też po głowie chodził jakiś inny tytuł, ale czy to był "Ścigany", to nie mam pojęcia.
Pierwszy raz widziałem go gdzieś koło roku 1990, ale jaki miał wtedy tytuł? To już pozostanie zagadką na zawsze ¯\_(ツ)_/¯