Wpis z mikrobloga

Mireczki lufa pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Najwyższy czas żeby młody miał swój "komputer do nauki" bo coraz częściej zadania domowe są z płyty/programu/w necie. No i żeby w końcu zaczął nieco bardziej ogarniać te całe internety poza pytaniem się asystnta google.
Oczywiście chciałbym kupić jakąś gejmingową bestię świecącą 16 milionami kolorów ;) ale jednak nie.
Chcę przycebulić jak najmocniej i popatrzyłem na jakieś zestawienia typu "kąkuter do 1200zł" i inne takie i no szału nie ma. Do tego przez #macmasterrace wypadłem z obiegu co i jak.
Wpadłem jednak na #pomyslwspanialy żeby kupić jakiegoś poleasingowego blaszaka byle by miał SSD i 8/16GB ramu, no i jakiegoś i5/i7 i wrzucić do niego jakąś tanią kartę graficzną, tak do GTX1050Ti max. Pytanie brzmi czy takie wombo combo ma sens czy robie błąd już w samych założeniach?
Komp ma być do: oglądania youtube, odpalania gównoappek do nauki na Win, no i tak żeby Fortnite pośmigał w rozdzialce wyższej niż 320x240 ;) ale bez szału z jakimiś 4K 8xMSAA ;)
Myślałem o optiplexie np. https://allegro.pl/oferta/komputer-dell-7010-dt-i5-3470-8gb-nowy-240ssd-w10-8275273442
i do tego #!$%@?ć GTX1050/RX570
Co mirki na to?
#komputery #pytanie
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@shinX: jak najbardziej, dobry pomysł. Poleciłbym zakup używanego GTXa 1060, nawet w wersji 3GB bo są już niedrogie. Problem to zasilacz - 1060 już wymaga zewnętrznego zasilania, a zasilacz Della takich złączy nie ma, ma też inne złącza do płyty niż zwykły ATX, ale są przelotki. Jeśli chcesz zostawić obudowę, to musisz szukać "wąskich" kart SFF (small form factor), może być ciężko o coś wydajnego więc czasem lepiej kupić zwykłą obudowę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shinX: popatrzyłbym konkretnie za czymś na i5-4570/4590 (sam mam 4590 i ogarnia). Jakbyś pokombinował, to może wydając nieco więcej, powiedzmy 1300-1400 zmieściłbyś się właśnie z 1060tką. A na tym już młody pogra całkiem komfortowo nie tylko w Fortnite'a ;)