Wpis z mikrobloga

Wiele firm wymaga na entry levelu znajomości SQL. Zanim zacznę wywalać oszczędności na kursy chciałbym samemu spróbować trochę się podszkolić.
Pracuje ktoś z SQLem właśnie i miałby jakieś wskazówki - na czym się skupić, jak ugryźć tego naukę? Na studiach miałem początki i dosyć przyjemnie mi wchodziło do łba. Jak wygląda praca z wykorzystaniem tego języka bo domyślam się, że to nie są proste 'select from'? Jakie różnice są w SQL Server, mySQL? Dzięki :)


#informatyka #pracait
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Spajkuss: większość to właśnie selecty, insert, update czasem z jakimś join. Na twoim miejscu skupił bym się nad tym jak dobrze zaprojektować jakąś prostą architekturę bazodanową gdybyś dostał jakiś projekt.
@Spajkuss: Co do zakresu wiedzy to @Ciero: ma racje. Przerób sobie to:
https://artoftesting.com/interviewSection/sql-queries-for-interview.html
Jestem adminem systemowym i właśnie szukam pracy ;) o takie podstawy mnie pytają jak na tamtym przykładzie. Kolejna kwestia to optymalizacja bazodanowa. Na to składa się analiza slowlogs, na podstawie tej analizy dodawanie brakujących indeksów, modyfikacja parametrów w zależności od dostępnego ramu i sposobu użycia bazy. Kolejny krok to optymalizacja zapytań SQL, ale to już raczej programiści