Wpis z mikrobloga

@IceBeast: Nagrywa bez problemu nawet rejestrator z biedry za 99zł ;)
Pytanie co chcesz na tym obrazie widzieć w tą deszczową noc.

Zarysy? Kolory? Wyraźnie tablicę rejestracyjną i twarz kierowcy w samochodzie który z przeciwka jedzie na długich?

Generalnie wszystkie rejestratory na rynku są pod tym względem dość podobne i cudów nie będzie, zwłaszcza w nocy gdzie ogólnie jest przerąbane, bo tablice rejestracyjne są jeszcze odblaskowe mocno komplikując temat dla kamery.
@hellfirehe: zdaję sobie z tego sprawę, ale liczyłem na wypowiedzi osób, które przeszły już przez to samo (szczególnie że r600 był swego czasu całkiem popularny) i mogą chociaż wskazać jakiś kierunek, żebym nie musiał sprawdzać 50 różnych kamerek. wystarczy mi, że numery rejestracyjne będą czytelne.
@IceBeast: no to tak z sensownych odpowiedzi to Viofo119s nieźle daje radę w nocy, ale cudów też się nie spodziewaj.

Przeglądałem sporo materiału na YT szukając właśnie kamerki która jako-tako da radę w nocy.
I póki co mi wyszło że po prostu takiej nie ma.
@IceBeast: @hellfirehe: ja mam kilkuletniego DODa i nawet daje radę, ale pierwszą rzeczą jaką trzeba było zrobić, to zmniejszyć czułość (ekspozycja?). Bez tego to tablice w nocy świeciły jak biały pasek, a jak mam na -2 (zakres od 3 do -3) to jest znacznie lepiej. Innych detali niewiele się przy tym traci.
@radziol88: To ogólnie jest dobry pomysł we wszystkich kamerach.
Ściemnienie obrazu realizowane jest przez skrócenie czasu naświetlania, a dzięki temu daje po prostu mniej rozmazany, ostrzejszy obraz, co istotne jest zwłaszcza w nocy.

Obraz oczywiście będzie ciemniejszy, co może robi gorsze wrażenie, ale faktycznie m.in. tablice widać będzie dużo lepiej.
A żeby zauważyć jakieś ciemne obiekty (typu pieszy idący poboczem), zawsze można obraz rozjaśnić w programie - co prawda pogorszy się