Wpis z mikrobloga

przy tego typu produkcjach zawsze mam obawy, że oglądając będę się frustrował, jednostronnym propagandowym przekazem. całe szczęście oglądam kolejny odcinek i jest naprawdę dobrze
Izraelski serial "Nasi chłopcy" na #hbogo Serial nawiązuje do prawdziwych wydarzeń, porwania i zamordowania izraelskich chłopców, przez palestyńskich bojowników. obserwujemy zmagania policyjnej jednostki do zadań specjalnych, którzy próbują powstrzymać, nim karuzela #!$%@? rozpędzi się na na maksa i ruszy kolejna niekończąca się wymiana mściwych zamachów. #nasichlopcy #izrael #zydzi #palestyna
Przy okazji, przypomniał mi się podobny serial, netflixowej produkcji. Tym razem akcja toczy się w Stanach, fikcyjna historia, której zapalnikiem na tle rasowym, jest też śmierć chłopca. Policjant o swojsko brzmiącym nazwisku Jablonski, śmiertelnie potrąca murzyńskiego chłopca. Sprawę trzeba zatuszować coraz większym stosem kłamstw i liczyć że ów stos, nie runie nagle, wzniecając uliczne zamieszki. Tytuł serialu, to "7 sekund". Tutaj też miałem obawy, że serial będzie pokazany w stylu "dindu nuffin", jednak pierwszy odcinek już pokazuje, że życie nie jest (he he) czarno-białe. Każdy z bohaterów ma jakieś grzechy, nikt do końca nie jest bez winy.
Wspólny mianownik obu seriali to wiara i kryzys wiary, oraz zmagania sprawiedliwej jednostki, dążącej do prawdy, kontra złowrogi system (chociaż to ostatnie, bardziej pasuje do drugiego serialu). #sevenseconds #netflix #seriale
#4konserwy
  • 2