Wpis z mikrobloga

@Narun: Pamiętam jak kupiłem taką kartę na allegro z 10 lat temu za chyba 20-30 zł. Zwróciła się po jednym wyjściu z ludźmi :D Big Mac po 3,5 zł albo 4 zł był.
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw ja jem w maku głównie dla tego, że jest szybko, i do późna są otwarte.
Normalne restauracje szybko dość się zamykają, a do maka i o północy można podjechać, nawet dupy z samochodu nie musisz ruszyć i pomijając ruchliwe lokale w godzinach szczytu, to praktycznie płacisz i za minutę dostajesz posiłek. W restauracji to z 20min czekanie minimum. Na dodatek makow jest dużo, wszędzie gdzie przejeżdżasz zawsze znajdzie się jakiś po
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw chyba kolego pomylił ci się standard z jakością.

@vomalio tak samo burger king oferuje to samo, mak mi po prostu najlepiej smakuje z tych sieciowek. No i jest najtańszy, w kfc kanapa najtańsza kanapka, longer i chees, to 7 zł z tego co kojarzę, czyli 2x drożej niż najtansza w maku. Zingery i fillery chyba powyżej 10 są, czyli również 2x drożej niż kanapki w maku np. mcdouble czy chickerr. Kawałki
  • Odpowiedz
@meshack Chyba nie masz pojęcia o tym jak przestrzegane są te standardy. Tam pracują wszyscy. I nie każdy jest poprawnie szkolony.

Rzeczy które widziałem w chłodni, mroźni, lodówkach, fryturach w holderach na frytki....

Panie, ani jakości ani standardów tam nie było xD Zależy od restauracji. Są ogólne standardy narzucone przez sieć McDonald's ale sprawdzają się wszystkie magicznie gdy jest kontrola xD ( ͡º ͜ʖ͡º)( ͡º ͜
  • Odpowiedz