•  

Autentycznie martwi mnie to, że pis wygra jesienne wybory. I mocno mnie to przejmuje, że rozpierdolą ten kraj do reszty. Mnie, osobę która nie jest w ogóle patriotą martwią takie rzeczy. Kiedy jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie, obudzę się za 10 lat w kraju pogrążonym w recesji i kompletnym upadku. Kurwa, nie chce mi się od nowa walczyć i w wieku 30 cz 40 lat pakować walizek, szlifować język i wyjeżdżać, zaczynając od nowa. Staruchy poumierają i wyjebane, ja w tym gównie będę się męczył i nawet tej berbeluchy się nie napije bo w niedziele albo po 22 jej nie kupie. To co się dzieje w tym kraju nie jest już wcale zabawne ;/

#oswiadczenie #zalesie #polityka

• poprzednie komentarze (23)

•  

@piastun Taaa... Zabijanie szarej strefy, oj to będzie ciekawe. Czym ja chcesz zabić, bochenkiem chleba za 20zł? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

US jest ponad prawem i dla Ciebie to w porządku, aaa bo przecież już od lat tak to jest to już się ludzie przyzwyczaili.

TVP od zawsze było tubą propagandową dla partii, ale oni już zerwali wszystkie ograniczenia, hulaj dusza po prostu, zero wstydu. No ale skoro oglądasz tylko TV Trwam ¯\(ツ)

•  

@rzeznia22: zastanawiałeś się dlaczego uwolniłeś się od prywaciarzy i zacząłeś zarabiać lepiej ? już śpieszę wytłumaczyć, otóż PiS dał ludziom 500+ oraz 13 emeryturę i wpompował na rynek pieniądze, które ty teraz zarabiasz i nagle zrobił się z ciebie kapitalista i jęczysz, że cię okradają, jesteś ignorantem

•  

Wykwalifikowany pracownik świeżo po studiach zarabia 4k brutto. Po podniesieniu minimalnej będzie zarabiał tyle co zamiatacz ulic. Nie no ruch dobry. Na bank nie zmieni to gospodarki nic a nic. Po prostu janusze prywaciaze w koncu sie doigrają xD

@maad: ale co już ta sprawa z minimalną jest przesądzona? Pis wygrał wybory?
      Na zachodzie już od dawna ta patologia funkcjonuje, że inzynier zarabia niewiele więcej niż cieć, dlatego nie ma jakiegoś parcia na naukę przez 5lat.

•  

TVP od zawsze było tubą propagandową dla partii, ale oni już zerwali wszystkie ograniczenia, hulaj dusza po prostu, zero wstydu. No ale skoro oglądasz tylko TV Trwam ¯(ツ)/¯

@Danicen: ja akurat oprócz wypok.ru od 5lat mam bana na radio i TV (programy informacyjne ),
      postaram się dla Ciebie znaleźć prorocze słowa Palikota, które wypowiedział w sejmie jak platforma coś odjebała.

•  

@rzeznia22: mam tak samo. W dodatku mam jak na nasze standardy i pracę za "średnia krajowa", sporo oszczędności, które cierpliwie odkładałem, bo ciągle w głowie "jakiś biznes" - gdzie weryfikacja sprowadzała mnie na ziemię, toteż zamiast inwestować, gromadziłem kapitał, który to najpierw zaczął mniej znaczyć gdy rówieśnik z domu obok dostał 1500zl na 3 bombelki, a przestanie jeszcze mniej znaczyć, gdy minimalna wywalą tak w kosmos, że te pieniądze które zgromadziłem, będą gówno warte.

Mam zamiar dokonać inwestycji w nieruchomość, albo uciec z kraju i wydać to za granicą, spróbować ogarnąć język i założyć mikrobiznes gdzieś z dala od tego rozdawnictwa.

Jak słyszę BYNAJMNIEJ BOMBELKOM DAŁY, to mam odruch wymiotny. W dodatku plebs zadowolony, bo "mają się dobrze w końcu, bo jakaś konkretna partia nareszcie im dała", więc nie brakuje na wódkę i harnasie. Jak kurvva tłumacze, że to zbyt duże kwoty, to się plują, że pierdole, bom kawaler.

Nie dociera do plebsu, że 2 dzieci = 1000zl za nic, a minimalna ~1750zl to coś złego. Nie rozumieją, jak to niszczy podejście ludzi do pracy. Ja to widzę na żywych przykładach, sąsiada żona, pracowała uśmiechnięta w kiosku za 1800zl, lekka praca, odkąd jest 500+ już siedzi w domu prawie cały czas, bo najpierw załatwiła pół etatu, a teraz olała całkiem, bo nie opłaca się wydać 250zl na paliwo i chodzić do pracy za 1750zl, gdy państwo daje na ich bombelki 15000zl. Po co ma się przemęczać xD

•  

@maad:

W efekcie minimalne wynagrodzenie za pracę w 2020 r. wyniesie 2600 zł

Nie wiem czy ja jestem ślepy ale czy 2600 = 4000?

•  

@rzeznia22: Kto by w Polsce nie rządził to i tak jest wizja, że za chwilę się zawali. A jakby nie patrzeć od 90r tylko lepiej. Olej to i rób swoje.

•  

@prze_galant: Ostatecznie ma być 4k do 2023

•  

najgorsze, że nie ma alternatywny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Slamowir: jest alternatywa dla pomysłów 4k minimalnej płacy, rządowej TV, dalszego psucia sądownictwa i żenującego poziomu polityki zagranicznej: każda inna partia

•  

zastanawiałeś się dlaczego uwolniłeś się od prywaciarzy i zacząłeś zarabiać lepiej ? już śpieszę wytłumaczyć, otóż PiS dał ludziom 500+ oraz 13 emeryturę i wpompował na rynek pieniądze, które ty teraz zarabiasz i nagle zrobił się z ciebie kapitalista i jęczysz, że cię okradają, jesteś ignorantem

@szczam_na_mlodziez: Tak, rząd rzucił 40 miliardów z 500+ na rynek i cała Polska z tego się żywi!! o kurwa, zaraz umrę ze śmiechu. Takich speców od makroekonomii nam w Polsce brakuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@ajuto00: no chyba cię pojebało jak napisałem, że się z tego żywi cała Polska, ale może ty akurat masz szansę rzucić robotę w Januszexie i spróbować na etacie w budżetówce, bo lepsi od ciebie uciekli do korpo, więc konkurencji na tym etapie nie masz żadnej

•  

@piastun: o kurwa, taki spin w komentarzu robisz, że chyba z samej Nowogrodzkiej musisz nadawać

•  

bo nie opłaca się wydać 250zl na paliwo i chodzić do pracy za 1750zl, gdy państwo daje na ich bombelki 15000zl. Po co ma się przemęczać xD

@ravau: no ale to było przez tą patologię, że 500+ na pierwsze zależał od dochodów. Teraz powinno się to zmienić, no chyba, że dodatkowe 1750*12 w skali roku to dla takiej rodziny to pryszcz :)

+: r00kie
    •  

ak, rząd rzucił 40 miliardów z 500+ na rynek i cała Polska z tego się żywi!! o kurwa, zaraz umrę ze śmiechu. Takich speców od makroekonomii nam w Polsce brakuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@ajuto00: to chyba nie czytałeś na wypok.ru, ze pisowskie srenrniki wpłynęły na inflację w całej EU :).
      Generalnie biorąc pod uwagęlogikę wykopków dobrze to świadczy o sile naszej waluty ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rzeznia22: taguj to jakoś polityka czy gorzkiezale bo im bliżej wyborów tym więcej tego

•  

@piastun: Prowadzę JDG, 15k dochodu. W tym momencie po opłaceniu składek zostaje mi 11300, po proponowanych zmianach PiS (zniesienie limitu ZUS i składka od dochodu) zostanie mi 7800. To jest ogromna różnica, mam zobowiązania finansowe wynikające z tego, że do tej pory było mnie na nie stać - po tych zmianach będę miał cięższą sytuacje. Nie jest to jakiś dramat ale dlaczego mam płacić 6.5k miesięcznie na ZUS? Pomyśl w jaki sposób w przyszłości państwo ma mi to oddać w emeryturze, skąd weźmie na to pieniądze? Kolejne podwyżki składek?

Załóżmy, że moja żona jest w ciąży i została wykryta wada genetyczna. Ze względów religijnych (?) PiS chce zakazać aborcji nawet w takich przypadkach.

Telewizja publiczna została skompromitowana, szlam i ściek. Państwo wykorzystuje ją jako tubę propagandową. Nawet Ty pisałeś coś o 'ściekach Trzaskowskiego' - pomyśl przez chwile, ile winy za awarię ponosi prezydent miasta...

Władza jest w stanie zniszczyć każdą grupę społeczną/zawodową tylko po to, by osiągnąć swój cel. Z lekarzy, sędziów oraz nauczycieli zrobili debili i nastawili społeczeństwo przeciwko nim. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że mój zawód czeka to samo - ze względu na dochód będziemy pierwszym celem do pobierania wyższych podatków (czyli kwestia np. ZUS), a jak nam coś się nie będzie podobać to zrobią z nas "bogaczy, co robią na usługach zagranicznych demonów".

Kolejne dodatki do emerytur - podwójna 13-stka. Po co? Tylko po to, żeby wygrać wybory. To jest skandal.

W następnym roku czekają nas znaczne (30+%) podwyżki cen prądu. W tym roku zostały sfinansowane przez rząd tylko dlatego, że jest to rok wyborów. Oczywiście rząd nie ma swoich pieniędzy więc "tylnymi drzwiami" zapłaciliśmy my. Chodzi mi o sam fakt działań rządu nastawiony tylko na zwycięstwo w wyborach.

500+ na każde dziecko i związane z tym wyrównanie. To jest przekupienie wyborców, czemu było "wyrównanie"? Akurat teraz? Czy nie można było wykorzystać tego jako element kolejnej kampanii? Nie, w tym momencie trzeba było zapłacić ludowi - cel wybory.

Całość tych działań doprowadziła do dramatycznej wręcz sytuacji na scenie politycznej. Największe partie zaczęły przerzucać się w obietnicach rozdawnictwa, bo w inny sposób nie będą w stanie wygrać wyborów. Nikt już nie mówi o reformach w gospodarce, o poprawie stosunków międzynarodowych. Debata toczy się o to czy damy komuś darmowy internet, darmowe jabłko czy 300zł na książki. I ten proceder będzie trwał, aż do momentu wielkiego kryzysu. Do momentu, w którym za rozdawnictwo nie dostaniemy srogo po dupie, partie będą się przekrzykiwać w socjalnych obietnicach.

Mógłbym tak jeszcze popisać ale muszę iść do pracy, żeby inni mogli leżeć pępkami do góry. A mi za rok zabiorą jeszcze kilka tysięcy. Bynajmniej będzie na bombelki!

•  

ziomeczku dlaczego sobie nie pojedziesz za granice, pracowac w takiej np Belgii? Zaplacisz 40%: podatku od swojej pracy, bedziesz fundowal zycie arabowi i jego calej rodzinie. A jak bedziesz mial pracownika, to pojdzie do swojego marokanskiego lekarza na rogu i dostanie zwolnienie lekarskie na pol roku. A sprobuj mu cos powiedziec to zaraz Ci sie wezmie zwiazek zawodowy za dupe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mrbimbek: i w dalszym ciągu są bogatszym krajem niż Polska, to muszą być jakieś czary. Przecież to oni powinni przyjeżdżać do Polski po używane samochody.

•  

@Pitsoon:

Prowadzę JDG, 15k dochodu. W tym momencie po opłaceniu składek zostaje mi 11300, po proponowanych zmianach PiS (zniesienie limitu ZUS i składka od dochodu) zostanie mi 7800. To jest ogromna różnica, mam zobowiązania finansowe wynikające z tego, że do tej pory było mnie na nie stać - po tych zmianach będę miał cięższą sytuacje. Nie jest to jakiś dramat ale dlaczego mam płacić 6.5k miesięcznie na ZUS? Pomyśl w jaki sposób w przyszłości państwo ma mi to oddać w emeryturze, skąd weźmie na to pieniądze? Kolejne podwyżki składek?

Elektorat PiSu będzie szczęśliwy, że oberwiesz finansowo, bo skręca go z zawiści, że ktoś może być na tyle zaradny żeby zarabiać ponad 10k.

•  

@Pitsoon: Mamy największe udział socjalu w stosunku do PKB w krajach OECD, zapaść inwestycji - przedsiębiorcy boja się inwestować. Zapowiedzi drastycznego podniesienia płacy minimalnej pogłębiają tylko niewesołe nastroje przedsiębiorców.

Jakby tego było mało cały system podatkowy jest nastawiony wyłącznie na ściąganie jak największej ilości kasy od konkretnych gałęzi gospodarki (najwyższy na świecie podatek bankowy, podatek od sklepów wielkopowierzchniowych, podatek od nieruchomości komercyjnych, ograniczenia przywilejów artystów, programistów i twórców). Wszystko to szkodliwy populizm, bo PIS przecież PIT nie podniesie, bo madki się wkurza

Z inteligencji PIS robi wroga. Prawnicy, sędziowie, lekarze, nauczyciele, artyści to kasta atakująca PIS, który w mediach rządowych jest utożsamiany z państwem.

Jak ten kraj ma się rozwijać? Będziemy przesypywac z jednej kupy na druga licząc, ze to nam stworzy PKB?
      @piastun

•  

@rzeznia22 Ja już nawet tv nie oglądam, bo mam po prostu dość tej pisowskiej propagandy i afer. Na wybory oczywiście pójdę, żeby odsunąć pis od koryta, ale też boję się, że rozdawnictwo wygra nad zdrowym rozsądkiem.

•  

Najbardziej się obawiam, że nawet jeśli głosujących na przeciwną stronę będzie więcej, to sfałszują wyniki wyborów. Już pokazali, że konstytucja nie ma dla nich żadnego znaczenia...

•  

@piastun:

Przypominam, że na zachodzie też nie zrobisz tych zakupów w niedzielę.

Ale co „na zachodzie”? Na całym zachodzie jest zakaz handlu w niedziele? Czy tylko w pojedynczych krajach? Czy też po prostu rzuciłeś głupim frazesem bez żadnego potwierdzenia i zrobienia wcześniej researchu w googlu?

•  

@rzeznia22: miej pretensje do sąsiadów

•  

Kiedy jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie

@rzeznia22: to jest najsmutniejsza część wpisu: dorobiłeś się, zarabiasz więcej i stać cię na więcej. A zaraz ludzie, którzy zamiatają ulice będą zarabiać prawie 2 razy więcej niż teraz żadnym kosztem, niczego nie musieli zrobić, ich praca nie stała się ważniejsza, a mimo to doganiają Cię, człowieka, który swoją pracą zasłużył na podwyżkę.

•  

@rzeznia22 to po co się kopać z koniem? Jest wiele krajów gdzie jest lepiej. Warto o tym pomyśleć póki jeszcze można z kraju wyjechać ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@rzeznia22: Ja idę głosować żeby później nie pluć sobie w brodę, że nic nie zrobiłem w kwestii polepszenia sytuacji Polski

+: Replica
    •  

@rzeznia22: od pewnego czasu się tak czujesz? Dlatego nikt się nie przejmuje waszymi żalami, bo jesteście zbyt głupi, żeby wiedzieć, że tak jest od zawsze, i w najgorszym razie po prostu nic się nie zmienia. Jakoś się tym nie martwiłeś 10 lat temu, ale teraz spać po nocach nie możesz c'nie? A wasza odpowiedź na te problemy? Żadna? To żryjcie gruz, nawet mi was nie żal.

•  

Ale co „na zachodzie”? Na całym zachodzie jest zakaz handlu w niedziele? Czy tylko w pojedynczych krajach? Czy też po prostu rzuciłeś głupim frazesem bez żadnego potwierdzenia i zrobienia wcześniej researchu w googlu?

@lIlIlIlIlIlIlIlIlIlI: na pewno we francji i niemczech nie zrobisz zakupów. Kolega chce uciec do bogatszego, fajniejszego kraju a nie np. na białoruś więc uprościłem sobie biorąc pod uwagę największe/bogatsze kraje.

•  

@rzeznia22: jezyki powinienes juz znac w wieku 16-18 lat ;) przynajmniej 1-2 obce

•  

@jurii: To udowodnij te wieksze podatki. Ja zadnych wiekszych nie place. Oprocz wyzszej inflacji osobiscie wszystko widze na plus w stosunku do poprzedniej ekipy.

•  

@rzeznia22: Wygra niestety bo połowa ludzi nie pójdzie na wybory. Po kościółku stare baby pójdą i zagłosują na jareczka i będzie pozamiatane. (Taki skrót myślowy, wiem że to nie jedyna grupa głosująca na PiS) Polskie społeczeństwo to jakiś dramat. Za swoje własne pieniądze utopia Polskę, będą cierpieć najbardziej, ale usłyszą, że to wina spisku zydomasonerii i PO. Zbyszek Ty nasz proroku, za setki lat ten człowiek będzie jak Rejtan xD

•  

ograniczenia przywilejów artystów, programistów i twórców). Wszystko to szkodliwy populizm, bo PIS przecież PIT nie podniesie, bo madki się wkurza

@ZaplutyKarzelReakcji: o qurła ty piszesz o populizmie a sam w wpisie wyjebałeś go poza skalę :). no tak artyści, programiście i twórcy mają mieć przywileje a madki to nie ..... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rzeznia22: Przypomniało mi się

źródło: IMG_7245.JPG

•  

@rzeznia22: To trochę tak jak z tym białkiem u wegan. Nie wiesz jakie jest dzienne zapotrzebowanie, nie wiesz jakie są skutki niedoboru, nie wiesz z czego poza mięsem można je brać, ale wiesz, że mięso jest absolutnie niezbędne w diecie i bez niego się głodzisz.

Tak samo tutaj. Nie wiesz jak działa budżet państwa, nie masz żadnego doświadczenia ekonomicznego, ale wiesz, że budżet upadnie i wszystko pie*dolnie. Skąd? Cholera wie.

Gierek Gomułka długi inflacja hiperinflacja dewaluacja - łatwo rzuca się tymi słowami.

•  

może i jestem debilem, dlatego obowiązkiem oświeconego jest wytłumaczyc pi razy drzwi.
      dzięki twojej pracy u podstaw, może uda mi się zrozumieć tego czego nie widzę.

@piastun:
      1. skoki i 5 mld zl z bfg (6x tyle co amber gold)
      2. rozwalenie przetargu na smiglowce. do dzisiaj nie ogloszono kolejnego, nie kupiono tez innych smiglowcow dla armi
      3. brak tupolewa (a mieli sprowadzic)
      4. afera getback (2.5 mld - 3x tyle co amber gold)
      5. drugie pensje dla czlonkow rzadu
      6. okradanie pck
      7. pomimo "reformy sadownictwa" sprawy tocza sie jeszcze dluzej niz za "peło"
      8. dluzsze kolejki do lekarzy
      9. szkalowanie nieprzychylnych sedziow i fabryki troli
      10. afera ze spolka srebrna w ktora uwiklany byl szeregowy posel kaczynski (brak platnosci za faktury)
      11. afera knf i proba kupienia banku za kilka zlotych
      12. afera z placami w nbp (glapinski)
      13. mon z macierewiczem i misiewiczem. skonczylo sie to odejsciem rekordowej ilosci doswiadczonych zolnierzy (glownie dowodcow)
      14. obiecywali brak nowych podatkow, a wprowadzili m. in. za: podatek bankowy (banki to sobie odbily drozszymi kredytami i gorszymi lokatami), oplata oze, wyzsza akcyza na uzywane samochody, oplata recyklingowa, nowe prawo wodne, oplata mocowa, drozszy prad (obecnie doplacaja z budzetu, ale po wyborach od nowego roku zacznie was dupa bolec i to bardzo), zniesienie 30 krotnosci zusu, oplata cyfrowa, kilka innych wymienionych tutaj: http://www.wykop.pl/ramka/4816165/pis-wprowadza-nowe-podatki-jest-ich-juz-34/
      15. reforma handlu ziemia rolna. mozesz sobie kupic jesli jestes rolnikiem. w swojej gminie. no i jesli jestes zwiazkiem wyznaniowym. katolickim.
      16. afera z corka lesniczego
      17. wycinka puszczy bialowieskiej
      18. gwalcenie konsytucji w sprawie wyborow sedziow
      19. ulaskawienie Kaminskiego jeszcze przed prawomocnym wyrokiem. to byla pierwsza taka sytuacja w historii
      20. afera z milionami na przeloty politykow
      21. prywatne przeloty samolotami wojskowymi w statusie head
      22. afera asf i brak opanowania jej przez ministra rolnictwa
      23. polski samochod elektryczny. ile to juz powstaje i co osiagnieto?
      24. zadluzenie tvp i gigantyczne doplaty z budzetu
      25. stanislaw piotrowicz - prokurator stanu wojennego przewodniczacym komisji sprawiedliwosci
      26. od 2015 nic nie zrobili z dieselgate
      27. wojenki o stanowiska w pzu
      28. niedrukowanie prawomocnych wyrokow tk
      29. afera z emeryturami dla wojskowych
      30. rozpieprzone szkolnictwo (powrot do 8 letnich podstawowek). zobacz co sie dzieje od poczatku wrzesnia, i o ktorej godzinie dzieciaki koncza lekcje
      31. afera z komisja smolenska - kilka lat i nadal nic nie wyjasniono
      32. krycie ksiezy pedofili
      33. wprowadzono zapisy, umożliwiające bankom sprzedaż długów hipotecznych bez zgody kredytobiorcy. Centrum Legislacyjne Rządu nie wie kto i kiedy to zrobił!
      34. pobierane kilometrowki za przejazd samochodem, a w rzeczywistosci loty samolotem za tansze pieniadze kilku poslow pis
      35. rozpieprzona stadnina w janowie podlaskim
      36. mieli przywrocic 22% vat. 4 lata to za malo, aby to zrobic
      37. ppk

A co jeszcze chca zrobic? zaczynajac od placy minimalnej - chca w ciagu 4 lat podniesc ja o 80%. juz w tym momencie duzo firm ma problem z zaplaceniem najmniej wyedukowanym pracownikom. wiesz co sie stanie, jak firma bedzie miala zaplacic 4k brutto? pracodawce taki pracownik bedzie kosztowac 4820zl, wiec duza czesc ludzi zostanie prawdopodobnie zwolniona, a pozostali beda mieli wiecej roboty (po tych zwolnionych).
      kolejne programy socjalne oparte sa o pieniadze pracujacych osob. to oni placa podatki i rzad coraz bardziej ich dociska. w ktoryms momencie przestanie sie oplacac pracowac i lepiej bedzie nic nie robic tylko wyciagac lapy po darmowe pieniadze. no wlasnie - ale kto ma placic podatki na te darmowe pieniadze jak coraz mniej osob bedzie pracowac?
      13 i 14 emerytow kosztowac maja 20 mld zl. kto ma za to zaplacic? osoby pobierajace emeryture placily smiesznie niskie skladki (bo place w pl byly strasznie niskie) natomiast maja pobierac gigantyczne juz emerytury za nic (w sumie to za 9mln glosow na pis). to nie jest fair wobec pracujacych ludzi, bo obecni pracownicy w przyszlosci dostana emeryture w wysokosci (szacunki, pewnie bedzie jeszcze nizsza) 30% wynagrodzenia. a istnieje duza szansa, ze nie dostana nic, bo coraz wiecej emerytow, coraz mniej pracujacych, emerytury coraz wyzsze

•  

Może to, że wiem jakie mamy podatki w kraju,

Jakie? A dokładniej jak wypadają na tle innych krajów?

że nie mam co liczyć na emeryturę,

W chwili obecnej raczej tak, ale do tego czasu jest jeszcze kilkadziesiąt lat i wszystko się może zmienić.

że nie mam czasu zrobić swoich dzieci

No to już problem twój i twojej organizacji czasu i życia, chyba że chcesz nam wmówić, że przez Złe Podatki i Reżim PiS musisz pracować 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

a łoże na cudze.

Będziesz miał swoje, to sobie to odbijesz.

Może to, że wiem jak wygląda służba zdrowia, oświata itd.

Nie wyglądają wcale lepiej niż w innych krajach na naszym poziomie rozwoju.

To, że jestem dymany na każdym kroku, płace podatek od podatku..

Płacisz w dużym uproszczeniu podatek dochodowy i VAT, tak jak większość ludzi w kręgu cywilizacji zachodniej. Jeśli masz pomysł na likwidację któregoś z tych podatków to śmiało, przedstaw nam go.

Czuje się od pewnego czasu tutaj jak wróg, tylko za to, że chce mi się jeszcze wstawać rano i pracować. A w nagrodę nawet sobie na zakupy w niedziele nie pojadę.

To gdzie wyjeżdżasz?

@rzeznia22: Zasadniczo skoro masz tak silne opinie polityczno-ekonomiczne, to czemu siedzisz i zrzędzisz zamiast udzielać się w polityce? Mówić jest łatwo, robić już niezbyt.

•  

@rzeznia22: wygrają, bo obiecali wyższą minimalną, a ciemny lud nie wie że wraz ze wzrostem minimalnej wzrastają ceny

•  

@rzeznia22: Mam dokładnie tak samo, właściwie rozważam już teraz pakowanie się, bo chyba nie ma na co czekać.

Z drugiej strony, jeśli teraz wygra ktoś inny, to on będzie musiał zmierzyć się ze złością połowy społeczeństwa po likwidacji 500+, kiedy już nie będzie nas na nie stać. Przewiduję w takim wypadku wcześniejsze wybory, a potem utkniemy z PiSem na dobre.

•  

ja pracuję na etacie i muszę niestety płacić wysoki zus. Czy uważasz, że sytuacja w której firmy umożliwiają pracownikom przechodzenie na JDG w celu ominięcia płacenia większych haraczy jest fer wobec tych co uczciwie płacą zusy i inne

@piastun: to otworz jdg i tez plac niski zus. kto ci broni? twoj pracodawca na pewno bedzie zadowolony, ze w dupie moze miec wtedy twoja chorobe, twoj urlop, ze nie odpowiadasz tylko do 3x wysokosc pensji, tylko calym swoim majatkiem. ze bedziesz mial gowniana emeryture w przyszlosci (bo placisz niskie skladki) oraz nie masz w ogole praw pracowniczych, tacierzynskiego, dni na opieke nad dzieckiem, ochrony pip i mase innych rzeczy, ktore wynikaja wprost z prawa pracy. a do tego bedziesz sie musial napierdalac z US i zus w przypadku jakichkolwiek problemow. no i musisz placic za dodatkowe uslugi ksiegowej albo poswiecac swoj czas na ciagle czytanie o zmieniajacym sie prawie

•  

@piastun: Artyści, twórcy i programiści to tzw. elity mobilne. Jeżeli nie dostaną nic w zamian za prace w kraju to zwyczajnie wyjada. Poza tym w przeciwieństwie do madek tworzą wartość dodana i rozwijają gospodarkę. Te przywileje to chłodna kalkulacja.

Doliny krzemowe nie powstają, bo trawka jest zielona i ładnie pachnie tylko dlatego, ze ktoś tych ludzi zachęca do pracy w konkretnym miejscu.

Musisz być niezłym dzbanem, żeby tego nie ogarnąć

•  

@Hound: Piastun na zlym koncie jestes, zaraz sie pokapuja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@rzeznia22: A mnie to nie martwi. Jeszcze parę lat temu byłem bardziej zaangażowany, próbowałem uświadamiać ludzi... Ale jeśli po raz n-ty słyszysz "panie, za komuny to było, kwik!" albo teksty o tym, jak to dobrze, że dojebią prywaciarzom, to ręce opadają. Ludzie tak chcą, to tak będą mieli. Największą ironią jest to, że najbardziej po tyłku dostaną właśnie ci wszyscy beneficjenci różnych programów socjalnych, bo specjaliści wyjadą (w całej Europie przyjmą ich z otwartymi ramionami) i nie będzie komu zrzucać się na ten kurwidół. Najwyraźniej nie wszystkie społeczeństwa mają na tyle duży kapitał intelektualny, żeby być w stanie stworzyć dobrze działające państwo.

•  

@piastun i uwazasz ze to dobry ruch? Bo wedlug mnie to strzal w kolano, bo zeby dazyc do bogatej gospodarki opartej na wiedzy, innowacjach i technice wlasnie potrzeba nam wysokowykwalifikowanej kadry biznesowo-naukowej. No ale po co dazyc do czegokolwiek skoro mozna otworzyc browara, pozamiatac ulice bez zadnej odpowiedzialnosci i miec generalnie wszystko w d... To nie wrozy nic dobrego na przyszlosc. To doprowadzi do tego ze dalej bedziemy wyrobnikiem zachodu i tyle...

•  

•  

to otworz jdg i tez plac niski zus. kto ci broni?

@damw: super rada. dzięki nie wiedziałem.

•  

Artyści, twórcy i programiści to tzw. elity mobilne. Jeżeli nie dostaną nic w zamian za prace w kraju to zwyczajnie wyjada.
      w porównaniu do zachodu to te benefity to pierd. Gdyby im się chciało wyjechać to by to już dawno zrobili.
      oczywiście mowa tu o programistach bo twórcami są dziennikarze i już widzę, jak zachód na nich czeka :)

Poza tym w przeciwieństwie do madek tworzą wartość dodana i rozwijają gospodarkę. Te przywileje to chłodna kalkulacja.
      jeżeli kalkulujesz chłodno to madka z bombelkiem a najlepiej kilkoma ma większą wartość dodaną niż jakiś programista. przemyśl to kiedyś na spokojnie. Siła kraju to nie tylko PKB itp.

Musisz być niezłym dzbanem, żeby tego nie ogarnąć
      ale czego mam nie ogarniać ( ͡° ͜ʖ ͡°), twoich wywodów. Proszę Ciebie....
      Ps. sam jestem twórcą w myśl ustawy więc się tak nie spuszczaj.

@ZaplutyKarzelReakcji: p

•  

@rzeznia22 teraz takie pytanie na kogo głosować bo prawie wszystkie partie polityczne popierają rozdawnictwo socjalne. Tylko teraz się ścigają kto da więcej.

•  

Piastun na zlym koncie jestes, zaraz sie pokapuja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wozz: kto to jest ten hound?
      Bo widzę jakiś tęczowy avatar

•  

@damw: ale na huj się męczysz, jak wg ostatniego sondażu PiS ma około 50 % poparcia, widocznie tak trzeba żyć, łobuza się kocha najmocniej XD

•  

No ale po co dazyc do czegokolwiek skoro mozna otworzyc browara, pozamiatac ulice bez zadnej odpowiedzialnosci i miec generalnie wszystko w d... To nie wrozy nic dobrego na przyszlosc.

@kamehameha: tu się zgadzam. Zresztą europa zachodnia już o tym wie doskonale. Tam się nie opłaca zdobywać wykształcenia bo energia włożona w jego zdobycie słabo się przekłada na zarobki.

•  

@jurii: wszystkie transparenty kodu wymieniłeś :)
      Naprawdę dla tzw. szarego człowieka system sądowniczy zmienił sie na gorsze czy jest tak samo chujowy jak był? Bo mi się wydaje że to drugie.

•  

Przypominał, że na zachodzie też nie zrobisz tych zakupów w niedzielę.

@piastun: No i takie to wasze PiSowskie pierdolenie, bez zadnej wiedzy o swiecie.

•  

@rzeznia22: no ale co zrobisz,mam nadzieje ze kazdy przedsiebiorca sie zmobilizuje i cokolwiek by nie bylo pojdzie na wybory bo jeszcze nigdy nie mialy az takiej wagi, pozostaje tylko obserwowac co sie stanie, chociaz mam nadzieje ze jakas afere PISu odkryja i spadna z rowerka, bo na bunt wojska raczej bym nie liczyl moze za pare lat jak juz bedzie zle, wiec pozostanie wtedy emigracja, lepiej szybciej niz pozniej bo jeszcze wpadna na pomysl zablokowania granic albo opodatkowania oszczednosci przy wyjezdzie stawka 50% xd

•  

@rzeznia22: Ale tego chłopstwa pańszczyźnianego się do miast najechało. Polacy będą zarabiać tak jak w Europie a jak ty wolisz być bity i opluwany i okradany to won do Rosji ;)

•  

jakoś już w miarę wychodzę na prostą, uwolniłem się od prywaciarzy, zacząłem zarabiać troszkę lepiej, jakoś układam sobie życie

@rzeznia22: A to jaką politykę społeczno-ekonomiczną według Ciebie powinno mieć państwo?

pokaż spoiler czyli jakie masz poglądy polityczne

•  

@Hatespinner: ja wiem, że na wypok.ru od zawsze przed wyborami działają bojówki polityczne ale fascynuje mnie ten fanatyzm antypisowy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
      Nabardziej jara mnie jak takiej amebie zadasz proste pytanie co takiego odjebał PIS dla kraju przez te 4lata :) to ci wyjeżdzają praktycznie z takimi AFERAMI jak afera dorszowa #pdk

•  

ja wiem, że na wypok.ru od zawsze przed wyborami działają bojówki polityczne ale fascynuje mnie ten fanatyzm antypisowy ( ͡° ͜ʖ ͡°).
      Nabardziej jara mnie jak takiej amebie zadasz proste pytanie co takiego odjebał PIS dla kraju przez te 4lata :) to ci wyjeżdzają praktycznie z takimi AFERAMI jak afera dorszowa #pdk

@piastun: Chuj mnie obchodzi co myslisz i co ci sie wydaje. Ja pokazuje ze wypowiadasz sie na tematy, na ktore nie masz pojecia.

•  

@Hatespinner: to po co czytasz i komentujesz?

•  

to po co czytasz i komentujesz?

@piastun: Do tego jeszcze nasrasz caly akapit bzdur, a jednego zdania nie umiesz przeczytac ze zrozumieniem.

•  

@piastun: o stary, niezłe szpagaty tu wyczyniasz. Nie boli?
      Dostajesz konkretne argumenty i przykłady, a i tak piszesz "pytam, co odwalili, to nie mam odpowiedzi". Albo "nie mam zdania", albo jeszcze "nie słyszałem, bo się polityką nie interesuję". To się kurna zainteresuj i przejrzyj na oczy.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

@piastun:

ale skoki chyba upadały z PO a PIS tylko je drenował?
      tak samo za po upadl amber gold, a po nie mialo z tym nic wspolnego. roznica jest taka, ze za skoki odpowiadal obecny senator pis

ok ale nie kumam co konkretnie w tym przypadku zawilnił pis?
      tyle samo zawinil pis, co przy amber gold zawinilo po. ze odpowiednio wczesnie nie zareagowali

pck?
      masz: https://strajk.eu/nowa-afera-politycy-pis-podejrzani-o-okradanie-pck-zeby-miec-na-kampanie/ i poczytaj

hehe :) zapomniałeś dodać AFERA przez duże A!
      no troche tak, bo posel nie moze byc developerem. a zgodnie z tasmami Kaczynski prowadzil rozmowy, jakby wlasnie on o tym decydowal

jakieś źródło bo to mi uknęło.
      https://independenttrader.pl/afera-knf-jak-kupic-bank-za-zlotowke.html

daj linka :) bo aż mnie rozbawiłeś.
      https://oko.press/szef-prokuratury-ktora-bada-afere-piebiaka-zasluzony-dla-pis/

no proszę, nie wierzę, że jesteś aż tak opóźniony że traktujesz to jako istotną aferę?
      tak traktuje. bo pomimo wyroku nakazowego zaprzestania tej wycinki, pis mial to w dupie i grozily nam gigantyczne kary

nie znam sprawy
      https://natemat.pl/281033,lista-pasazerow-kuchcinskiego-i-loty-head-politycy-pis-ministrowie-i-radni

jestem za kodowaniem TVP
      ja tez. nie bede musial za to gowno placic wtedy

w sensie ukaranie VW?
      tak, zrobienie cokolwiek. W Korei południowej sobie z tym poradzili: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,20389182,dieselgate-ciag-dalszy-korea-poludniowa-zakazuje-sprzedazy.html?disableRedirects=true

taguj trybunał prostytucyjny
      tu jak mawiają klasycy z wypok.ru a za PO to....

no i właśnie tutaj zaczyna się pierdolenie, jak nie ma sensownych argumentów przeciwko

?
      poszukaj słów kluczowych dezubekizacja i na czym polegała. wystarczył 1 dzień pracy w zeszłym ustroju i cofali/zmniejszali emeryturę nawet jeśli późniejsza służba dla PL była nieskazitelna i to bez możliwości odwołania. Dopiero ostatnio kilka wniosków cofnięto
      https://www.rp.pl/Dezubekizacja/307019901-MSWiA-zmienia-decyzje-ws-emerytur-bylych-funkcjonariuszy-sluzb-PRL.html

akurat z tych reform buzka nic nie zostało i DOBRZE. Powrót do 8 klas to dobra decyzja. Moje jeszcze do przedszkola chodzą więc nie wiem dokładnie o co chodzi?
      to twoje zdanie. nauczyciele myślą dokładnie odwrotnie

ale co tu ma być z aferą wspólnego skoro PO mataczyło w sprawie a pisowcy nie odzyskali wraku?
      bo przed poprzednimi wyborami przekaz od pis byl taki, ze brak wraku w polsce to wina tylko i wylacznie po, bo nie chce go sciagnac. jedna z obietnic wyborczych byl powrot wraku do polski i wyjasnienie calego wypadku. ani jedno, ani drugie nie mialo miejsca

ale że ktoś z PIS ich konkretnie krył?
      no weź powiedz, że serio udajesz takiego idiotę?
      http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23866596,dlaczego-w-rejestrze-pedofilow-brakuje-nazwisk-ksiezy-odpowiedz.html
      https://www.salon24.pl/u/kronikasubiektywna/893439,pis-iacki-rezim-kryje-zwyrodnialcow-w-sutannach-rejestr-pedofilow-nie-obejmuje-ksiezy
      https://www.newsweek.pl/polska/polityka/stanislaw-piotrowicz-wiedzial-ze-kryje-pedofila-teraz-ma-nadzorowac-prace-nad/gc0gwz5

dlaczego publiczny rejestr ze zdjeciami, adresami i dokladnymi danymi wszystkich osób skazanych za pedofilię, nie zawiera w ogóle księży? ten rejestr powstał za czasów pis

powaznie mieli takie deklaracje?
      google nie potrafisz obsługiwać?
      https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1639099,1,przypominamy-obietnice-pis-wydrukuj-i-zachowaj.read

•  

Co do podatków to GWARANTUJĘ CI to, że ktokolwiek w PL będzie rządził będzie tak samo albo jeszcze gorzej.

@piastun: Yyy. Nie. Jest co najmniej jeden komitet, który gospodarczo patrzy w stronę Hayeka, Friedmana i Misesa, a nie Keynesa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Dostajesz konkretne argumenty i przykłady, a i tak piszesz "pytam, co odwalili, to nie mam odpowiedzi". Albo "nie mam zdania", albo jeszcze "nie słyszałem, bo się polityką nie interesuję". To się kurna zainteresuj i przejrzyj na oczy.

@Majku_: przecież odniosłem się do większości afer. To, że nie znam wszystkich i MAM JE W DUPIE o niczym nie świadczy.
      Chcę przejrzeć ale łykanie wszystkich wysrywów jak młody pelikan bojówek antypisowskich jest nie dla mnie

•  

@Bumelante a ile razy w ostatnim roku miałeś do czynienia z sądami? Jeżeli ktoś ma z nimi do czynienia na stopie zawodowej, czyli nie sprawy odnośnie sporu o miedzę, albo karne, to zauważy okropne pogorszenie- doświadczeni sędziowie, którzy np. gospodarcze sprawy robili szybko karnie poprzenoszeni na wypizdów z dużych ośrodków, okres oczekiwania na uzasadnienia wydłużony 3x, bo wydziały zarządzane są przez wybranych przez partię i sędziowie są przydzielani wbrew wszelkiej logice. A można jeszcze długo wymieniać....

•  

przecież odniosłem się do większości afer.

@piastun: no wez sobie nawet jak nie rob, skoro sam napisales pol zdania dalej:

To, że nie znam wszystkich i MAM JE W DUPIE o niczym nie świadczy.

Chcę przejrzeć
      no chyba nie, skoro dostajesz liste (i to mocno niepelna, bo wiecej tych rzeczy bylo, ale juz mi sie nie chcialo wszystkich przypominac i szukac info o nich) a i tak za chwile mowisz, ze masz to w dupie, oraz:

tu jak mawiają klasycy z wypok.ru a za PO to....

•  

@piastun: Owszem, też nie znam ich wszystkich i nie łykam każdego newsa bezkrytycznie, jednak wystarczy kilka afer z brzegu, małych i "niegroźnych" dla społeczeństwa, jak wypadek Szydło, asystentki Glapińskiego, czy loty Kuchcińskiego, czy tych większych, jak ostatnia afera z farmami hejtu w MS, by zobaczyć, że PiS daleki jest od ideałów, którymi wyciera sobie gęby. A mówię tu o samych aferach, pomijam zaś kłamstwa i niezrealizowane obietnice wyborcze.
      Chcieli być kilka poziomów wyżej, niż PO, a są kilkadziesiąt poziomów niżej. I takie słodkie pierdzenie, że "nie mam zdania", albo "nie słyszałem" niczego nie usprawiedliwia, bo można sobie doczytać w dowolnej chwili. I nie trzeba znać wszystkich afer na pamięć - wystarczy ogólna świadomość tego, co się dzieje.

•  

2. rozwalenie przetargu na smiglowce. do dzisiaj nie ogloszono kolejnego, nie kupiono tez innych smiglowcow dla armi

to akurat była dobra decyzja (tj uwalenie tych od francuzów) bo tamto to była zwykły dil polityczny tj. stołek dla tuska za kotrakt.

@piastun: jak ty mało wiesz poza przekazem propagandowym twojej partii.... jaki deal polityczny zrobiły sojusznicze Węgry? https://www.wykop.pl/link/4701497/airbus-zbuduje-na-wegrzech-fabryke-czesci-do-smiglowcow/
      Koncern Airbus Helicopters zbuduje na Węgrzech fabrykę części do śmigłowców – poinformował minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto. Fabryka ma powstać do 2021 r. i zapewnić kilkaset miejsc pracy. Airbus dostarczy na Węgry w najbliższych latach łącznie 36 śmigłowców.

Z komunikatu firmy:

Budapest, 17 December 2018 – Airbus Helicopters and Hungary have signed a Memorandum of Agreement to create an industrial cooperation for long-term aviation projects that will initially focus on the production of certain high precision mechanical parts for helicopter dynamic systems. This project is part of the 'Zrinyi 2026' armed forces development program supporting Hungary’s national security goals of developing independent defence capabilities.

“This partnership is in line with our European cooperation strategy at Airbus and a demonstration of our commitment to accelerate our collaboration with one of Europe’s fastest growing economies,” said Bruno Even, Chief Executive Officer of Airbus Helicopters. “This project has been made possible thanks to Hungary’s industrial expertise and commitment to innovation, which will now thrive in Airbus´ global supply chain.” (...)
      Nie chcę mi się orać twoich kolejnych wypocin. Zwyczajnie g*** wiesz i lecisz propagandą...

•  

@rzeznia22: Niestety brak alternatyw :(

•  

tak samo za po upadl amber gold, a po nie mialo z tym nic wspolnego. roznica jest taka, ze za skoki odpowiadal obecny senator pis
      no akurat premier tusk tam był mocno stroną :), w zasadzie nie dopełnił obowiązków.... już pomijając całą sitwę sądowo-prokuratorską z gdańska.
      Akurat pisowcy mają w swoich szeregach sporo szemrancyh osobistości (dlaczego?).

pck?
      tu mnie rozwaliłeś :) tzn. pisowcy mnie rozwalili.
      "Regularnie wyprowadzano z niego pieniądze oraz odzież i żywność przekazywane przeznaczone dla ubogich."
      te jedzenie darmowe to podobno nawet biedni nie chcą brać? Co oni mają w głowie?

https://independenttrader.pl/afera-knf-jak-kupic-bank-za-zlotowke.html
      poczytam w wolnej chwili.

tak traktuje. bo pomimo wyroku nakazowego zaprzestania tej wycinki, pis mial to w dupie i grozily nam gigantyczne kary
      przecież sądy są tak "apolityczne" jak księża nie ruchają dzieci.....
      tu nie poddaję sie dyskusji bo z tematem wycinki pewnie by mieli problem specjaliści z Lasów pańśtwowych. Moim zdaniem chore drzewa powinni usunąć. Oczywiscie mi chodzi o kornika. Bo te wycinanie lasów wokół puszczy to jest qurła dramat :(

tak, zrobienie cokolwiek. W Korei południowej sobie z tym poradzili: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,20389182,dieselgate-ciag-dalszy-korea-poludniowa-zakazuje-sprzedazy.html?disableRedirects=true

no tu jestem też dziwiony ale patrząc po stanie technicznym disli na naszych drogach byłaby to delikatnie mówiąć hipokryzja :). Ale tak jak najbardziej. VW powinien za to zapłacić, przynajmniej na bombelki by było :)

poszukaj słów kluczowych dezubekizacja i na czym polegała. wystarczył 1 dzień pracy w zeszłym ustroju i cofali/zmniejszali emeryturę nawet jeśli późniejsza służba dla PL była nieskazitelna i to bez możliwości odwołania. Dopiero ostatnio kilka wniosków cofnięto https://www.rp.pl/Dezubekizacja/307019901-MSWiA-zmienia-decyzje-ws-emerytur-bylych-funkcjonariuszy-sluzb-PRL.html

tu się trochę zgadzam. Chcieli dobrze a wylali dziecko z kąpielą.

to twoje zdanie. nauczyciele myślą dokładnie odwrotnie
      oni mają swoje interesy

bo przed poprzednimi wyborami przekaz od pis byl taki, ze brak wraku w polsce to wina tylko i wylacznie po, bo nie chce go sciagnac. jedna z obietnic wyborczych byl powrot wraku do polski i wyjasnienie calego wypadku. ani jedno, ani drugie nie mialo miejsca
      no ale to jest fakt.

ale że ktoś z PIS ich konkretnie krył?

no weź powiedz, że serio udajesz takiego idiotę?
      dlaczego publiczny rejestr ze zdjeciami, adresami i dokladnymi danymi wszystkich osób skazanych za pedofilię, nie zawiera w ogóle księży? ten rejestr powstał za czasów pis

no tu się zgadzam. Dla mnie największą patologią pis i innych partii jest współpraca z KK. PL powinna być laickim krajem!

powaznie mieli takie deklaracje?

google nie potrafisz obsługiwać? https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1639099,1,przypominamy-obietnice-pis-wydrukuj-i-zachowaj.read
      ty się ciesz, że wszystkiego nie zrealizowali, np tego "• Podniesienie wydatków na służbę zdrowia z 4,7 do 6 proc. PKB." wiesz jak by się serewery wypok.ru zagotowały?

@damw:

•  

Yyy. Nie. Jest co najmniej jeden komitet, który gospodarczo patrzy w stronę Hayeka, Friedmana i Misesa, a nie Keynesa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wojtas_mks: chyba partia RAZEM :)

•  

że PiS daleki jest od ideałów, którymi wyciera sobie gęby.

@Majku_: a kto CI takich bajek naopowiadał? mnie tylko fascynuje czym spowodowana jest ta histeria.

dla społeczeństwa, jak wypadek Szydło, asystentki Glapińskiego, czy loty Kuchcińskiego,
      jedynie w mojej ocenie ten wypadek szydło był kompromitacją dla rządu i dziwi mnie te zachowanie prokuratury ?

Chcieli być kilka poziomów wyżej, niż PO, a są kilkadziesiąt poziomów niżej.
      znać wszystkich afer na pamięć - wystarczy ogólna świadomość tego, co się dzieje.

tu się nie zgodzę. takiej anty partii jak PO feat PZL to od czasów AWS nie było :).

•  

Nie chcę mi się orać twoich kolejnych wypocin. Zwyczajnie g*** wiesz i lecisz propagandą...

@bijotai: jeżeli nie akceptujesz mojej opinii to po prostu nie pisz i się nie nakręcaj.

•  

•  

@wojtas_mks: Tak lepsza, choć też dużo dziwnych osobników u nich. Najgorsze w naszym kraju, że jest realny powrót PO+lewica do władzy co dopiero byłoby katastrofa w mojej ocenie

•  

@piastun: co tu akceptować? Zwyczajne kłamstwa? Konkretnie jaki deal uzyskały sojusznicze Węgry za Caracale?

•  

@Lurid: już kończę odpisywać bo szkoda czasu :). Tak chciałem popisać i dowiedzieć się co mają w głowach ale widzę, że antypisowcy niczym nie różnią się od muzułmanów i moherów.
      Co do twojej odpowiedzi to zgadzam się w 100%.

•  

@piastun: napisz na priv, do kogo mozna sie zglosic. Jestem generalnie elastyczny, moge pisac, ze PiS jest ogolnie spoko i 4000zl pensji minimum spowoduje, ze bedziemy TOP3 gospodarka swiata.

•  

@Elysian: Jeśli Konfederacja wejdzie to wszystko wskazuje na to, że to oni będą rozdawać karty. JKM już wielokrotnie powtarzał, że biorą gospodarkę i kto im ją da to z tymi będzie koalicja. To chyba jedyny ratunek dla kraju.

•  

co tu akceptować? Zwyczajne kłamstwa? Konkretnie jaki deal uzyskały sojusznicze Węgry za Caracale?

@bijotai: powtarzam Karakale to był ordynarny dil stanowisko tuska za kontrakt (utrzymanie francuskiej fabryki).
      Zdania nie zmienię, żeby nie było natomiast że pis mi płaci za wpisy kolejnym dramatem w tej historii jest brak zakupu śigłowców z innego źródła do tej pory!

•  

@Lurid: kolejny ze spranym mózgiem przez TVP? Przypomnieć z jakim hasłem szedł PiS do wyborów? Czyli skoro za PO działy się karygodne rzeczy to za PiS też mogą, bo pojawił się socjal i to z naszych kieszeni? Zaiste ludzie, którzy płacą podatki mają zacisnąć zęby i w pokorze słuchać takich znaffców jak ty?

•  

@rzeznia22: Dokładnie mam takie same przemyślenia. Już to 500+ jakoś zaakceptowałem, ale dlaczego ten karakan chce rozpierdalac kraj dalej. Wolałbym już, żeby toczyli sobie wojnę ideologiczną o religię w szkołach, lgbt, itd.

•  

JKM już wielokrotnie powtarzał, że biorą gospodarkę i kto im ją da to z tymi będzie koalicja. To chyba jedyny ratunek dla kraju.

@wojtas_mks: qurła taguj to #sojowelatobrailet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@wojtas_mks: Jesli to będzie PIS i rzeczywiście zdrowo podejda do tematu i nie uciekna w populizm dalszy to jest nadzieja, jesli PO i SLD to upadniemy :D

•  

@piastun: czyli zamiast szczegółów zwyczajny pojazd na Tuska jak w Wiadomościach.

Zdania nie zmienię
      faktycznie w końcu taki przekaz partii... To co dostały Węgry za deal z Caracalami? Dowiem się? Czy to zbyt skomplikowane i brak informacji w twoim spisie odpowiedzi?

•  

faktycznie w końcu taki przekaz partii... To co dostały Węgry za deal z Caracalami? Dowiem się? Czy to zbyt skomplikowane i brak informacji w twoim spisie odpowiedzi?

@bijotai: nie wiem co węgry dostały ale napisałem Ci co tusk dostał.

•  

@piastun: proszę tylko o konkretny dowód? Czy standardowo Tusk dostał? To już nie od Merkel a od Francji? Przyciśnięty do ściany piszesz o Tusku i nie masz nic do powiedzenia....

•  

@bijotai: przecież takie sprawy załatwia się w quluarach a nie oficjalnie....
      kończę temat.

•  

@Hound: Lol jesteś najgorszą abominacją na wykopie, jeszcze czegoś takiego nie widziałem: antykatol pisowiec. Hatfu na ciebie

•  

@piastun: rejterujesz, bo nie masz nic do powiedzenia poza toporną propagandą

Francuzi nas zaczynają traktować tak jak obecny rząd na to sobie zasłużył. Osobom oburzonym przypominam, że przedmiotem całej hucpy nie jest kupowanie kurtki na bazarze, ziemniaków w Lidlu lub handel Colą, żarciem dla psów i podpaskami w ramach FMCG. Wysoce zaawansowane technologie mają swoje charakterystyczne prawa rządzące się postępowaniami. Na wstępie oczywista sprawa - zerwać negocjacje można było ale pod pretekstem cięć budżetowych, a następnie modernizować to co mamy zaś zakup nowych maszyn odłożyć w czasie. Przy takim układzie prawdopodobnie Airbus nie miałby aż takich pretensji. Ale do takiego rozwiązania potrzebna jest sprawna dyplomacja, wyczucie, takt i decydenci którzy słuchają się fachowców. Obecny rząd nie posiada ani wyczucia, ani ogłady zaś co najgorsze - mimo posiadania ośrodków analityczno doradczych ewidentnie się ich nie słucha. Czy jest to kompleks oblężonej twierdzy i szpiegomania czy też zwykłe zarozumialstwo, buta i nieświadomość własnej niewiedzy - nieistotne. Z całej palety rozwiązań obecny rząd wybrał najbardziej głupie i najgorsze dla Polski. W zasadzie gdyby nie dotyczyło to SZ RP i nie przyniosło ostatecznego zaorania polskiego przemysłu lotniczego (a nie amerykańskiej fabryki w Mielcu i włosko-brytyjskiej w Świdniku) to byłoby to całkiem zabawne case study jak można wszystko spieprzyć. Odrzucono JEDYNEGO oferenta którzy poważnie potraktował przetarg i zaoferował pełną paletę potrzebnych maszyn + offset, odrzucono w sposób w biznesie nie akceptowalny. Zdziwienie środowisk pro PiSowskich na temat reperkusji politycznych ze strony Francuzów mnie nie dziwi (tzn fakt owego zdziwienia) ponieważ w cywilizowanych krajach rządy rękami i nogami pomagają rodzimym eksporterom uzbrojenia. U nas od czasów śp. SLD takowego wsparcia nie ma. Nie budzi zatem mojego zdumienia fala oburzenia i zaskoczenia polityczną reakcją Francuzów (a to dopiero jej przedsmak) - ludzie z aptek i kółek śpiewaczych nie rozumieją że tak się robi wielki biznes w zbrojeniówce- poprzez wsparcie polityków. U nas tego nie ma. Zresztą wystarczy popatrzeć na wyniki PGZtu. Wracając do Caracali - odrzucenie oferty w stylu janusza w salonie samochodowym było pierwszym grzechem PiSu. Drugim - dużo gorszym - stało się pognanie do Świdnika i Mielca i publiczne zapewnienia o tym, że zakupione zostaną "najpolsze śmigłowce". Wraz z podawanymi datami i nawet liczbami. Z tego nie da się już wyjść obronną ręką - dostarczono amunicji która w zasadzie pozwoli wygrać Airbusowi arbitraż oraz zaskarżyć decyzje przed KE. Można było tego uniknąć i zrobić to samo ale "w białych rękawiczkach" - i znów pytanie - brak ekspertów czy "tylko" ich niesłuchanie? Obecnie nie ma to już znaczenia. Zabawne jest też zaskoczenie Mielca i cisza w Świdniku. Jak widać nie tylko IU został olany na polu doradczym :) I mógłbym teraz pisać o śmigłowcach, o terminach o potrzebach,o bezsensie mikroflot, o S-70i i UH-60M etc, można by też pisać o tym, że offset miał być a teraz go w zasadzie nie będzie -tzn pójdzie on nie do POLSKICH zakładów a do polskich filii amerykańskich i włosko-brytyjskich korporacji ale nie tutaj jest pies pogrzebany. W tego typu kontraktach zasadzą jest też to, że im bardziej ryzykowny dla wykonawcy rynek/zamawiający tym gorsze warunki zapłaty - weksel in blanco, zaliczka minimum 35%, przedpłata 100% etc. Są to rzeczy oczywiste dla osób które siedzą w handlu zaawansowanych systemów i technologii. Obecna hucpa nie oznacza, że nikt z nami już nie będzie "chcieć". Oj będzie, ale każdy dział szacowania ryzyka postawi jasne warunki: przedpłata od 35 do 100%, etc. Jako zamawiający straciliśmy obecnie wiarygodność a wraz z nią preferencyjne warunki. Odczujemy to nie tylko na poziomie cen za sam produkt ale też warunków płatności oraz...obsługi i serwisowania. Na deser jeden ze smaczków które niebawem wyczytacie - Piorun - jak zapewne wiecie nie produkujemy paliwa rakietowego które pozwala na zapewnienie właściwych parametrów przestrzennych zestawu. Musi ono być importowane i w grę wchodzą fabryki na świecie bez przesady - policzalne na palcach jednej ręki. W zamian za Caracale miały trafić mi. technologię z Roxela do Mesko. Ale już wiemy, że nie trafią. Za to może dostaniemy przy S-70i offset wykonywania gumowego kondona odprowadzającego łuski z karabinu napędowego :) Taka propozycja padała na MSPO
      za http://forum.militarium.net/viewtopic.php?f=5&t=7845&start=135

•  

@rzeznia22: chuj tam, gospodarkę można odbudować w 5 lat, gorzej z mentalnością ludzi

•  

nie jest w ogóle patriotą

@rzeznia22: pomnóż to razy 30-parę milionów, nie pomijając kasty rządzącej i masz odpowiedź czemu jest jak jest

•  

Autentycznie martwi mnie to, że pis wygra jesienne wybory

@rzeznia22: najgorzej że na 2020/2021 przewiduje się kryzys gospodarczy i przy obecnym rządzie to będzie naprawdę mocne pierdolnięcie.

•  

Wówczas obecnych polityków już dawno nie będzie na świecie.

@piastun: ale efekty ich "pracy" będzie widać.

•  

w ktoryms momencie przestanie sie oplacac pracowac i lepiej bedzie nic nie robic tylko wyciagac lapy po darmowe pieniadze. no wlasnie - ale kto ma placic podatki na te darmowe pieniadze jak coraz mniej osob bedzie pracowac?

@damw: właśnie po przeczytaniu tego zaczalem sie zastanawiac, czy paradoksalnie wielka inflacja nie zmusi ludzi do pracy. W tym momencie 500+ przy 3 dzieciach powodował, że sklepikarki/sprzątaczki rezygnowały, bo zarabiały podobną kwotę. Ale zwiększenie minimalnej + hiperinflacja spowoduje, że te 1500zł będzie w tym momencie chuja warte, więc będą musiały wrócić do pracy - o ile te stanowiska dalej będą istniały.

•  

uwolniłem się od prywaciarzy

@rzeznia22: Jesteś taki sam jak te pisowskie zjeby. Siebie warci

•  

@wojtas_mks: Z ciekawości - czy byłbyś w stanie przywołać jakieś dobre opracowanie myśli ekonomicznych dla laika? Wielokrotnie słyszałem o tych nazwiskach, jednak gdy probowalem wyszukiwać podręczników mówiących o różnych szkołach ekonomii, trafiałem raczej na specjalistyczne, grube tomiska...

+: Pitsoon
    •  

@joyko: Może "Ekonomia w jednej lekcji"? Dobre są też książki Sławka Mentzena.

•  

jak dorzucą jeszcze ze 100-200mln cbln na zakup know-how to może jakiś szkic projektu powstanie.
      100mln PLN za know-how do szkicu projektu? W branży automotive, przechodzącej rewolucje? xDDD
      za 100mln to MOŻE otrzymalibyśmy know-how do 1-2 CZĘŚCI. I mówię tutaj o samym know-how. Drugie tyle kosztowałoby otworzenie przedsiębiorstwa posiadającego odpowiedni park maszynowy pozwalający wykonać dane elemtny, trzecie tyle - koszt specjalistycznej kadry pozwalającej na wytworzenie danej części + zaakceptowanie przez środowisko automotive (spełnienie wymogów PPAP, norm AIAG i ISO IATF)
      "zdobycie" know-how, ludzi i technologii potrzebnej do uruchomienia produkcji polskiego samochodu elektrycznego to wydatek miliardów (nie milionów) złotych rocznie, i może po kilku latach udałoby się odpalić takową produkcję.
      @piastun:

•  

@Pitsoon: Odnośnie tej JDG i wysokich podatków - załóż sobie spółkę z o.o.
      Nie będziesz miał Zusu i tylko 9 % CITU.
      Będziesz miał lepiej niż za Tuska biedny uciśniony przedsiębiorco (pamięta ktoś jak chcieli wprowadzić 3x15% i się nie dało?).

•  

@joyko: wolam rowniez @damw do wyzszego wpisu (nie zdazylem edytowac)
      @piastun Gwoli wyjaśnienia - jestem w branży. I teksty typu "za 100-200mln dostaniemy know-how do projektu auta" zakrawają na bezczelną ignorancję.

•  

@rzeznia22 W skrocie mowisz ze jest Ci coraz lepiej za PISu, ale boisz sie ze bedzie zle juz teraz? Ja za PO wyemigrowalem bo nie dawalem rady zyc w panstwie ktore wola tylko daj i daj a jak ja chce cos co mi sie nalezy to nie ma.

•  

@DulGukat: myslisz ze tak bogaty kraj padnie po 10 latach? 3 lata tam mieszkalem, znam dobrze sytuacje i to co mysla o tym wszyscym belgowie, tylko publicznie tego nie uslyszysz bo bardzo boja sie oskarzenia o mowe nienawisci czy rasizm.

•  

@rzeznia22: Te same wysrywy pisaliście 4 lata temu, po wygranej Pisu.Ziew.

•  

@joyko: :) dobra, przyznaję się "nie doszacowałem" delikatnie skali ale nie pisałem nic, że ten szkic to ma działać.

•  

nie mam co liczyć na emeryturę

@rzeznia22: powiedz, jak to jest, że ludzie, którzy zarabiali gówno w latach 80' teraz mają jakieś minimalne emerytury, ale Ty za 30 lat nie masz na nie co liczyć? Skończ pierdolić farmazony, bo nie wiesz jak system emerytalny będzie wyglądał za 30 lat

nie mam czasu zrobić swoich dzieci

wina pisu xD

•  

@piastun: Nie doszacowałeś skali? Delikatnie? Nasze elektryczne auto to to samo co nasza elektrownia atomowa - posadki dla znajomych.
      Tak jak powiedziałem - dla choćby wstępnej koncepcji CAŁEGO samochodu (a to już jest w ogóle abstrakcja, bo nad modelami aut pracuje tysiące inżynierów przez dziesiątki tysięcy godzin - skad my niby mielibysmy wziac ta kadre? Dać 4500zł brutto specjaliscie ds obliczen wytrzymalosciowych? (。◕‿‿◕。)) potrzeba by bylo DZIESIĄTEK MILIARDÓW rocznie, przez kilka lat.
      Wiesz, ile zarabia opierdalający się dyrektor HR w firmie o koreańskim kapitale na poziomie produkcyjnym Tier 3?

Wiesz w ogóle co znaczy tier 3 w kontekście automotive? Dostawca 3 rzędu. Czyli stamtad ida komponenty do Tier 2, gdzie nastepuje koleny montaz, potem do Tier 1-kolejny montaz, potem do OEM - montaż filnalny u klienta

pokaż spoiler 50 000 zł
      za 100 mln chcialbys miec auto?

•  

@rzeznia22: ja juz mam w dupie, spisalem Polske na straty i zaczynam szukac nowego miejsca na swiecie. Bede celowal w Azje Pld Wsch ale jade tam wydawac pieniadze a nie je zarabiac

•  

powiedz, jak to jest, że ludzie, którzy zarabiali gówno w latach 80' teraz mają jakieś minimalne emerytury, ale Ty za 30 lat nie masz na nie co liczyć? Skończ pierdolić farmazony, bo nie wiesz jak system emerytalny będzie wyglądał za 30 la
      Nie wiem kurwa, może z powodu górki demograficznej, która zanika a my mamy teraz starzejące się społeczeństwo, którego przyrost naturalny sugeruje wymarcie? Tak tylko głośno myśle
      @kadbery:

•  

to może jakiś szkic projektu powstanie.

@joyko: to napisałem. Od szkicu projektu do tego co napisałeś to droga stąd jak na marsa.
      Podsumowując za brak know-how płaci się bajońskie sumy.
      Dlatego ja strasznie pluję na thuska, bo rozjebać stocznie za marne 200-300mln/cbl to straszna bieda umysłowa, za którą prędzej czy póżniej potężnie zapłacimy,.

•  

@rzeznia22:
      Mam podobnie. Do tej pory mnie to rozdawnictwo nie swoich pieniędzy denerwowało, a teraz autentycznie się boję o swoją przyszłość jak sobie pomyślę do czego to może doprowadzić.

•  

@piastun:

to napisałem.
      napisałeś o szkicu projektu AUTA za 100mln pln. Naprostowałem cię, że za tyle, to najwyżej dostaniemy wiedzę do 2 komponentów.

Od szkicu projektu do tego co napisałeś to droga stąd jak na marsa.
      Oczywista sprawa, ale nam do tego "szkicu" zdecydowanie dalej, niż sobie wyobrażasz :)

Dlatego ja strasznie pluję na thuska
      A ja na kaczlera, bo mielismy miec kurwa "dobra zmiane", nie? A różnicy tu nie widze :)

•  

@kadbery:

powiedz, jak to jest, że ludzie, którzy zarabiali gówno w latach 80' teraz mają jakieś minimalne emerytury, ale Ty za 30 lat nie masz na nie co liczyć? Skończ pierdolić farmazony, bo nie wiesz jak system emerytalny będzie wyglądał za 30 lat

Polecam zapoznać się z terminem "kwota zastąpienia". W 2014 roku przeciętna emerytura wynosiła 61% przeciętnej pensji. W 2018 zeszło to do 56%. Prognozuje się, że za 30-40 lat będzie to zaledwie ok. 25%. Te stwierdzenia, że nie mamy co na nie liczyć to taki skrót myślowy bo emerytury będą wypłacane. Tylko, że będą na żenująco niskim poziomie i możemy mieć poważny problem z utrzymaniem się.

•  

A ja na kaczlera, bo mielismy miec kurwa "dobra zmiane", nie? A różnicy tu nie widze :)

@joyko: przecież wymienili powców na swoich wszędzie gdzie się dało? Zatem była zmiana i to dla nich dobra :).

•  

@joyko: tak z ciekawosci. Robisz w branży automotive? W PL czy zachód?

•  

@rzeznia22: ziomeczku dlaczego sobie nie pojedziesz za granice, pracowac w takiej np Belgii? Zaplacisz 40%: podatku od swojej pracy, bedziesz fundowal zycie arabowi i jego calej rodzinie. A jak bedziesz mial pracownika, to pojdzie do swojego marokanskiego lekarza na rogu i dostanie zwolnienie lekarskie na pol roku. A sprobuj mu cos powiedziec to zaraz Ci sie wezmie zwiazek zawodowy za dupe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @Mrbimbek: Tylko w Belgii po opłaceniu życia arabowi zostanie ci więcej niż masz w Polsce przed ściągnięciem podatków

•  

dla nich
      dobrze, że to zaakcentowałeś. Dla nich ( ͡° ͜ʖ ͡°) "korupcja, nepotyzm, kolesiostwo" <- nie zauważyłem, by w jakimś gospodarczym segmencie, po wymienieniu na swoich, nastał nagły wzrost wartości. A wręcz przeciwnie (vide- odchodząc od automotive i energii per se - Stadnina czy Koleje Dolnośląskie)

Robisz w branży automotive? W PL czy zachód?
      Tak, konkretnie inżynier w łańcuchu LG (Baterie do samochodów elektrycznych dla całego europejskiego automotive) a więc znam sytuacje na rynku. Na ten moment w PL, ale przez sytuacje na rynku- najprawdopodobniej w przeciągu 2-3 lat (jeszcze chce skończyć dokształcanie się) wyjadę.
      @piastun:

+: bijotai
    •  

@rzeznia22: A 4 lata temu na wykopie: "straszenie PiSem nie działa, lepsi oni niż te złodzieje z PO, Duda nasz prezydent! heheh orać lewaków!"

•  

Prognozuje się, że za 30-40 lat będzie to zaledwie ok. 25%

@joyko: @vateras131: gówno warte są te prognozy. Jakby ktoś w roku 1982 prognozował Ci, że w 2022 emerytura będzie wynosiła 2200 nowych złotych to byś go wyśmiał tak samo jak ja Ciebie teraz

•  

@rzeznia22: ten portal idzie na dno. Miały być śmieszne obrazki, a są głównie zabarwione ideologicznie wpisy na temat polityki, za które ktoś zgarnia 50 gr a klika winduje te gówna w gorące ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

•  

@kadbery: Moje prognozy? ja nic nie prognozowalem. Czemu mnie wołasz?

Jakby ktoś w roku 1982 prognozował Ci, że w 2022 emerytura będzie wynosiła 2200
      serio zestawiasz jedną sytuacje z drugą?

•  

@joyko zauważyłeś jak @piastun przyłapany na nieścisłościach zaraz zmienia temat i ton? Kolejny od propagandy sukcesu.

•  

przyłapany na nieścisłościach zaraz zmienia temat i ton?

@bijotai: taguj swoje przymyślenia #urojeniapisoidalne

•  

serio zestawiasz jedną sytuacje z drugą?

@joyko: dlaczego nie? Skąd ludzie mieli wtedy wiedzieć co nastąpi albo nie nastąpi? Dokładnie tak samo może być teraz. Za 30 lat system emerytalny może działać na kompletnie innych zasadach w kompletnie innej rzeczywistości gospodarczej. Ergo pesymistyczne prognozy są gówno warte

•  

a co ma partia polityczna do znalezienia tych przysłowiowych 5minut na stuknięcie żony/partnerki przed snem......

@piastun: Nie wiem może to, że na tym stuknięciu 5min się nie kończy i potem jeszcze trzeba się tym bombelkiem zaopiekować? Co jednak zabiera strasznie dużo czasu w ciągu całego dnia.

•  

@bijotai: Zauważyłem. Znam cię mirku "od drugiej strony", ale to, co odpierdalają pisowcy powinno nas, prawaków i lewaków, kurwa zjednoczyć, bo to zakrawawa na zbrodnie narodową, czy to patrzeć od strony Razem czy od strony Konfederacji. Zajebistym przykładem jest to, jak zgasiłem go w kwestii "naszego" samochodu.
      @kadbery:

dlaczego nie?
      Ze względu na różnicę w górce demograficznej i inną sytuację gospodarczo-polityczną. Zestawianie PRL i 3/4 RP będącej w UE zakrawa nawet nie na ignorancję, a... brak mi słów.

Za 30 lat system emerytalny może działać na kompletnie innych zasadach w kompletnie innej rzeczywistości gospodarczej.
      A babcia była dziadkiem. Pis ma jakieś pomysły na w/w zmiane? A, miał! zapomniałem. Obniżyli wiek emeryralny, dali 13stki, by zdobyć głosy wymierającego pokolenia, które nie ma następstwa. Pieniędzmi młodych

•  

@kadbery:
      Ale rozumiesz, że te prognozy są oparte na wartości % w odniesieniu do średniej płacy, a nie na wartościach nominalnych?

Przykładowo teraz mamy średnią 5000 i przeciętna emerytura ok. 50% powiedzmy 2500zł
      Za 40 lat przyjmijmy, że średnia pensja to będzie 10000 i przeciętna emerytura prognozowana 25% czyli 2500zł.
      Wydaje się, ze to tyle samo ale przez ten czas ceny towarów i usług nie będą stać w miejscu lecz zapewne będą iść w górę.
      Najbardziej istotną kwestią tutaj jest więc prognozowane znaczne zmniejszenie kwoty zastąpienia. Sam ZUS to zapowiada bo patrząc na strukturę wiekową naszego społeczeństwa jest to nieuniknione.

•  

@czupek: no to do tego dazymy, tylko ze to tez potrwa, a jak kaczynski mowi o minimalnej placy 4000 to sie kazdy w glowe puka xD. Placa minimalna jest po to, ze nie przyjdzie Ci ukrainiec i nie powie Twojemu szefowi ze zrobi to samo co Ty, moze jako tako ale za polowe Twojej wyplaty. A jak Twoj szef nie moze nikomu dac mniej niz Tobie to po co mu jakotaki pracownik? Wybacz ale dla zachodu jestesmy krajem z tania sila robocza, jesli myslisz ze oni czy nasze januszexy zaczna placic wiecej to sie mylisz, co mialo by spowodowac wzrost płac?

•  

Przecież podwyższanie minimalnej to jest cios w szarą strefę

@piastun: Sądzisz, że Janusze nagle wyciągną pieniądze i zaczną płacić więcej? Wiele się po nich spodziewasz zatem.

Podwyższenie ZUSu którego wielu będzie właśnie próbować ominąć wchodząc do szarej strefy to też będzie "cios w szarą strefę"?

•  

Nie wiem może to, że na tym stuknięciu 5min się nie kończy i potem jeszcze trzeba się tym bombelkiem zaopiekować? Co jednak zabiera strasznie dużo czasu w ciągu całego dnia.

@fen1x: ale to do kogo masz pretensje? Myslisz, że partia Ci znajdzie opiekunkę do dziecka alb sam jarek będzie je na spacer wyprowadzał?
      Moja stara siedziała na bezpłatnym dwa lata bo a to dzieci chore a to trochę lipa wysyłać bombelka do żłobka. Jakoś to przeżyliśmy ale nikt qurła dramatu nie robił ;)

•  

Sądzisz, że Janusze nagle wyciągną pieniądze i zaczną płacić więcej? Wiele się po nich spodziewasz zatem.

@fen1x: tego jestem pewien. Jak tylko pis doszedł do władzy to u brata w robo szef zapoweidział podwyżki ale tylko takie na papierze czyli nic więcej do łapy nie wskakiwało bo zmniejszył im dolę pod stołem.

•  

@piastun: Caracale i Tusk dostający posadę od Francji, konstrukcja samochodu elektrycznego za 100 czy 200 milionów... kto tu ma urojenia??

+: damw
    •  

@joyko: najgorsze, że w wyniku propagandy TVP czy takich jak @piastun oraz ślepej wiary w sukcesy ludzie głupieją... Później epoka PiS będzie wspominana jak czasy Gierka...

•  

tego jestem pewien. Jak tylko pis doszedł do władzy to u brata w robo szef zapoweidział podwyżki ale tylko takie na papierze czyli nic więcej do łapy nie wskakiwało bo zmniejszył im dolę pod stołem.

@piastun: Czyli na podstawie jednego przykładu, który znasz oceniasz, że tak to będzie wyglądać w skali całego kraju. Jestem pewien, że Morawiecki działa w bardzo podobnym świecie iluzji.

ale to do kogo masz pretensje? Myslisz, że partia Ci znajdzie opiekunkę do dziecka alb sam jarek będzie je na spacer wyprowadzał?
      Moja stara siedziała na bezpłatnym dwa lata bo a to dzieci chore a to trochę lipa wysyłać bombelka do żłobka. Jakoś to przeżyliśmy ale nikt qurła dramatu nie robił ;)

@piastun: Stąd rozwiązanie żeby tym którzy pracują zabrać pieniądze żeby dawać tym którzy nie potrafią finansowo podołać wychowaniu dziecka, a jednak się za nie zabierają? Genialne..

•  

Czyli na podstawie jednego przykładu, który znasz oceniasz, że tak to będzie wyglądać w skali całego kraju. Jestem pewien, że Morawiecki działa w bardzo podobnym świecie iluzji.

@fen1x: podałem Ci dowód anegdotyczny. Prowadzę normalne życie i nie zajmuję się badaniami jak GUS :).
      To, że próbuję pisać ze schizofrenikami z wupok.ru to jest moje zboczenie , nic więcej.

Stąd rozwiązanie żeby tym którzy pracują zabrać pieniądze żeby dawać tym którzy nie potrafią finansowo podołać wychowaniu dziecka, a jednak się za nie zabierają? Genialne..

tutaj bez ironii proszę wyjdź na dwór i złap trochę świeżego powietrza bo nie kumam z czym masz problem?
      Pomoc socjalna w PL i generalnie całej europie polega na tym, że dają często i gęsto rodzinom, nawet patologicznym kasę na opiekę i tyle.
      Czy będą programy typu 500+ czy nie i tak będziesz opodatkowany w różny sposób (inflacja, vat, akcyzy, opłaty skarobwe, mandaty) z 60-70% zarobionych pieniędzy. Zejdź na ziemię i nie miej pretensji do Jarka, że nie masz czasu na dzieci (każdy sobie ustawia priorytety w życiu - za 20-30lat będziesz wiedział czy wybrałeś dobrze :) )

•  

@piastun: Ale ja nie sugeruję, że mam czas na dzieci. Stwierdzam, że zabieranie pieniędzy ludziom pookładanym na tyle żeby zdawać sobie sprawę, że dziecko to zarówno czas jak i pieniądze i dawać ludziom którzy najwyraźniej nie mając pomysłu na życie chwytają się pomocy socjalnej przez zrobienie sobie dziecka, to tworzenie roszczeniowego społeczeństwa, które jedyne co będzie wstanie zbudować to jeszcze większe państwo z dykty.

•  

@piastun:

ego jestem pewien. Jak tylko pis doszedł do władzy to u brata w robo szef zapoweidział podwyżki ale tylko takie na papierze czyli nic więcej do łapy nie wskakiwało bo zmniejszył im dolę pod stołem.
      spytaj brata jak ma się do oficjalnych podwyżek. Koniecznych.
      Bo wiesz co? Moj ociec jest takim Miejscowym/Pisowcem. W sumie to teoretycznie bezparyjny, na początku nawet startował z list PO, ale dzięki medialnej nagonce 201X zmienił strasznie stanowisko - zresztą, ja też, jako młody narodowiec (działalnośc pro publico bono- romantyczne i pozytywistyczne- w swojej małej społeczności, otworzenie patriotycznego stowarzyszenia) - ja również.
      Muszę w tym momencie przedstawić jego historię.
      Po X latach jako kKierownik Działu Technicznego został prezesem spóldzielni mieszkaniowej, po prezesie, który został politykiem (Ale szczerze mogę powiedzieć, że nie było to dzięki nepotyzmowi tylko Tato, dzieki kilku latom jako Kierownik Działu Technicznego na prawdę znał spółdzielnie, jej mieszkańców i jej potrzeby - nie było wcześniej żadnych nepotycznych koligacji, serio - są polityczne konseksje, ale rada nadzorcza wybrała go dzięki merytorycznej znojomości tematu i życia spółdzielni)
      zadałem mu - a on ostatnio niestety bardzo chętnie słucha rządowych mediów i tego, co "profersorowie" (dla mnie politrukowie) mają do powiedzenia w tej sprawie (vide podwyżka minimalnej)
      Ostatnio powiedział mi "wg pewnej profesor ekonomii"
      - zwiększenie pensji minimalnej nie jest rozdawnictwem, joyko a co ty o tym wiesz?
      -Tato, na ile wyceniasz teraz prace sprzątaczki, na ile konserwatora, na ile kierownika działu technicznego?
      -3000, 3500, 4500 brutto (kwoty rzucone z dupy, nie znam konkretynch pensi, są około)(
      -A teraz tato powiedz mi, co zrobisz, gdy ustawowo każą podnieść ci pensje sprzątaczek do 4000zł brutto?
      -podniose im i podniose czynsz
      -a co z konserwatorami?
      -no im musze podnieść również, praktycznie analogicznie bo muszą mieć odczuwalną różnicę
      -tato..a co ze specjalistami? co z kierownikioem działu? Co z ksiegowa?co z Toba, jako prezesem? Czy rada nadzorcza da wam, zarządowi adekwatne procentowo podwyżki, by zniwelować poziom inflacji? Tato, jaką procentową i bezwzględną podwyżkę dostanie kierownik - taką samą?
      -...
      -tato?
      -niue, nie będzie pieniedzy na adekwatną podwyżkę. Dostaną podwyżkę, ale procentow mniejszą od sprzątaczek czy konserwatorów.
      -tato, ale Ty jesteś abonamentywm usługodwacom. Ty powiesz ludziom "wsrost czynszu" i chuj, ustawowo. Co możę zrobić przedsiębiorca?
      -.........

A ja jestem inżynierem w specjalistycznej branży. Mam 28 lat, zainwestowałem swoich (zdobytych przez prace) ok 15k pieniędzy na samorozwój (certyfikaty, studia podyplomowe).
      I wiem, że jak teraz zarabiam 50% więcej od szczyla po podstawówce co stoi przy maszynie i z kłopotami wypełnia stworzony przeze mnie raport, tak za 4 lata będę zarabiał 15% więcej od niego - bo firmę nie będzie stać na podwyżkę dla specjalistów.
      To jest sprawiedliwość?
      @bijotai

•  

@piastun: Albo tworzy się poważne państwo gdzie wynagradzana będzie pracowitość i zaradność, albo państwo które żeruje na tych którzy pracują byle tylko pokazywać słupki w telewizji, że zwiększa się dzietność. Co z tego że się zwiększa dzietność ludzi która żyje na socjalu i jedyne czego może nauczyć swojego potomka/częściej potomków, to tego samego sposobu na prowadzenie egzystencji.

•  

@joyko nie i dlatego większość specjalistów przeniesie się za granicę najszybciej jak się da. Dodatkowo zwiększenie kwoty na ZUS doprowadzi do realnego spadku wynagrodzeń ludzi którzy dzięki ciężkiej pracy w maju,czerwcu lub lipcu wchodzą w drugi próg podatkowy.

•  

Ale ja nie sugeruję, że mam czas na dzieci. Stwierdzam, że zabieranie pieniędzy ludziom pookładanym na tyle żeby zdawać sobie sprawę, że dziecko to zarówno czas jak i pieniądze i dawać ludziom którzy najwyraźniej nie mając pomysłu na życie chwytają się pomocy socjalnej przez zrobienie sobie dziecka, to tworzenie roszczeniowego społeczeństwa, które jedyne co będzie wstanie zbudować to jeszcze większe państwo z dykty.

@fen1x: powiem CI tak :). Generalnie z twoich opisów wynika, że jesteś młodym kucem w wieku 20-27lat albo jesteś jakimś innym korwinistom. Generalnie mi jako człowiekowi też się nie podoba, że moja pensja brutto != netto , bulwersuje mnie rozdawnictwo w postaci wszelkich wcześniejszych emerytur, pomostowych, kredkowych, becikowych, 500 i innego guana ale to co jest dobre dla kowalskiego nie jest dobre dla rządu.
      Musisz to zrozumieć. Suma pieniędzy w gospodarce jest stała ale dystrybucja jest nierównomierna. Dlatego rząd jak janosik zabiera bogatym (albo tym co nie potrafią się przed tym obronić, czyli dojenie klasy średniej, a bogaci uciekają do rajów podatkowych) i daje biednym.
      I dla rządu to jest dobre bo ty nie zjesz więcej chleba, nie wypijesz więcej mleka ale jak Ciebie ojebią z kasy i dadzą jakieś biednej rodzinie to oni to zrobią za ciebie i za twoje pieniądze :).
      pozdro i z fartem, nie chce mi się już pisać.
      Ps. albo zaakceptujesz fakt, że rząd zabiera i daje innym np. "patologii" albo będziesz miał wrzody na żołądku :)

•  

A ja jestem inżynierem w specjalistycznej branży. Mam 28 lat, zainwestowałem swoich (zdobytych przez prace) ok 15k pieniędzy na samorozwój (certyfikaty, studia podyplomowe).
      I wiem, że jak teraz zarabiam 50% więcej od szczyla po podstawówce co stoi przy maszynie i z kłopotami wypełnia stworzony przeze mnie raport, tak za 4 lata będę zarabiał 15% więcej od niego - bo firmę nie będzie stać na podwyżkę dla specjalistów.
      To jest sprawiedliwość?

@joyko: skoro masz 28lat to jeszcze jesteś smarkiem inżynierem z niewypaczonym spojrzeniem na rzeczywistość. Ja jestem już ponad 13lat inżynierem i wszędzie widzę syf, zarówno w państwówkach, zagranicznych korpo działających w PL, jak i firmach za granicą. Nigdzie, POWTARZAM NIGDZIE umiejętności, doświadczenie, wiedza nie mają praktycznie żadnej korelacji z zarobkami :).
      nie bój żaby ja też sobie pluję w brodę, że bujaem się 5,5r. fchuj ciężkich studiów zamiast zająć się na poważnie wykończeniówką i żyć teraz jak pączek w maśle.
      Pamiętaj, w PL nie ma przemysłu ale jest/była olbrzymia nadpodaż ludzi z wyższym wykształćeniem a to prowadzi do słabych prac.

•  

@bijotai: Wiem, i dlatego jak zaznaczyłem- uczę się języków, chłonę know-how i spierdalam być specjalistą na zachodze. Bo pomimo bycia narodowcem, jestem przede wszystkim realnie myślącym ścisłowcem.
      Tylko w stosunku do ciebie- mnie to boli podwójnie- bo ja jestem prawicowcem, nacjonalistą i patriotrą - i weż sobie wyobraź jak ja kurwa musze się czuć, gdy ważne są dla mnie narodowościowe wartości, a widze jak moi rodacy wybierają...metaforyczną śmierć.

•  

Musisz to zrozumieć. Suma pieniędzy w gospodarce jest stała ale dystrybucja jest nierównomierna. Dlatego rząd jak janosik zabiera bogatym (albo tym co nie potrafią się przed tym obronić, czyli dojenie klasy średniej, a bogaci uciekają do rajów podatkowych) i daje biednym.

@piastun: Generalnie to masz ponad 30 i wydaje Ci się, że państwo musi komuś zabierać. Takie spaczenie po latach komunizmu. Trudno, można z tym żyć ale przestań twierdzić że to jest jedyne sensowne rozwiązanie.

•  

Zestawianie PRL i 3/4 RP będącej w UE zakrawa nawet nie na ignorancję

@joyko: Co ty pierdolisz? A skąd osoby w PRL miały wiedzieć, że nastąpi zmiana systemu a Polska wejdzie do UE? Jedynym ignorantem jesteś tutaj ty, kurwa ekspercie wykopkowy xD

•  

skoro masz 28lat to jeszcze jesteś smarkiem inżynierem z niewypaczonym spojrzeniem na rzeczywistość.
      Mam 5 lat doświadczenia w branży automotive, jestem pod koniec akredytacji na zewnętrznego audytora VDA, mam Six Sigma Green Belta obronionego na zysk ok 700k Euro rocznie, papiery audytora ISO 9001 i zaktualizowane ISO TS 16949, przekazuje do HQ w Korei informacje o koniecznych zmianch 4M na etapie C1-C3- które to potem są wdrażane, promocje od prodziekanów najlepszego ZiPu w Polsce- i ty kurwo śmiesz mówić, że jestem smarkiem?
      To ma być dla ciebie ten argument do obrony? że ty 13 lat byłeś inżynierem za gówno pieniąze? To gówno z ciebie inżynier ( ͡° ͜ʖ ͡°)
      @piastun:

•  

@joyko: Ale co Ty z nim dyskutujesz, tutaj na wykopie dla niego każdy to 20letni smark, który nie ma pojęcia o tym jak powinno funkcjonować państwo. Tylko rozdawnictwo chociaż jak twierdzi, też go to bulwersuje, ale wiadomo, innej rady nie ma... Tylko socjalizm.

•  

@wojtas_mks: Ale na wykopie pisiory i lewactwo okrzyknęło ich "szurami".

•  

Najbardziej mnie boli, że takie podciąganie pensji minimalnej koniec końców będzie musiało skończyć się zmianą 500+ na 1000+ bo co jak co ale te pasożyty, które z zasiłków zrobiły sobie pomysł na życie się zorientują, że co raz mniej można za te pincet. W najgorszym wypadku to już pójdzie jako obietnica na wybory Adriana, ale bardziej prawdopodobnie na kolejne euro lub parlamentarne.

Druga sprawa kwik całej budżetówki, która cały czas z pensjami będzie krążyć obok minimalnej. Strajk za strajkiem, tak to widzę, prywaciarzom można rozkazać zwiększać pensje, ale we własnym budżetowym ogródku już nie trzeba.

•  

To gówno z ciebie inżynier ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@joyko: pracujesz w koreańskim korpo a wiem jak tam wygląda praca :) hehe z autopsji
      sorki ale tylko płazski wypokowe mogą się tym podniecać.

•  

Co ty pierdolisz? A skąd osoby w PRL miały wiedzieć, że nastąpi zmiana systemu a Polska wejdzie do UE? Jedynym ignorantem jesteś tutaj ty, kurwa ekspercie wykopkowy xD

@kadbery: A czy ja kurwa ekspercie wykopowy powiedziałem gdzieś, że oni o tym wiedzieli?
      Powiedz mi kurwa ekspercie wykopowy jak rozwiązałbyś ten problem, no bo insynuujesz, że władza będzie mieć jakieś rozwiązanie. Ciekawe kurwa jakie, mr ignorant

•  

@piastun: A nie no to ok, wszystko w porządku ( ͡° ͜ʖ ͡°) /s

•  

Nigdzie, POWTARZAM NIGDZIE umiejętności, doświadczenie, wiedza nie mają praktycznie żadnej korelacji z zarobkami :).

@piastun: ja pierdole dopiero teraz to zauważyłem. Serio tak myślisz? Czy się stoi czy się leży to zagraniczny kapitał zapłaci "tak samo" za " takich samych" specjalistów? Myslenie rodel z PRL.
      Jeżeli uważasz, ze zagraniczne korpo, z zagranicznym kapitałem nie kieruje sie zyskami(kek - przykład kopalń)? Myślisz, że - nepotycznie, podobnie do naszego (nie)rządu , zatrudniają na dyrektorskich stanowiskach niekompetentnych* ludzi ?(* tak, zatrudniaja niekompetentnych, skoro pracowowałeś w koreańskiej firmie to to wiesz... tylko , że zatrudniają niekompetentnych Koreańczyków, ich płaca jest liczona nie u nas, a w Korei :) )
      Komunistyczne myślenie, że High-Tech firmy nakierowane na zysk nie będą premiować merytorycznej wiedzy, a tylko znajomości...
      A jeżeli na prawdę byłeś w firmie, w której nie było korelacji umiejętności/wiedza- zarobki... to źle świadczy o tobie i o tej firmie. A nie o reszcie.
      PRL! @bijotai

•  

@piastun: Jeśli naprawdę tak uważasz, to możesz sobie gnić w obecnej branży, na obecnym stanowisku... Ale nie utrudniaj innym możliwości poprawy swojego bytu ( ͡° ͜ʖ ͡°).

•  

no bo insynuujesz, że władza będzie mieć jakieś rozwiązanie

@joyko: Poczytaj w słowniku co oznacza słowo 'insynuacja'. Podaj w końcu jakiś argument poza 'bo inne czasy są'. Ja nie podaję żadnych rozwiązań (czego?), po prostu mówię, że pierdolisz farmazony o prognozach dla systemu emerytalnego. Przyznaj w końcu, że nie wiesz jakie będą emerytury za 30 lat i prognozowanie jest gówno warte

•  

Poczytaj w słowniku co oznacza słowo 'insynuacja'.

@kadbery: Nie muszę, wiem doskonale - i właśnie taki wydźwięk miała twoja wypowiedź - że władza ma rozwiązanie tego problemu

Podaj w końcu jakiś argument poza 'bo inne czasy są'.
      A to musi być? Sytuacja gospodarcza na światowym rynku jest dla ciebie niewystarczającym argumentem? Ale z ciebie zabawny ignorant, zrób fikołka

Ja nie podaję żadnych rozwiązań
      Tak samo jak rządząca partia

(czego?)
      A co, wg ciebie problemu nie ma?

po prostu mówię, że pierdolisz farmazony o prognozach dla systemu emerytalnego
      Woah, super. Masz czipsy?

Przyznaj w końcu, że nie wiesz jakie będą emerytury za 30 lat i prognozowanie jest gówno warte
      a ty wiesz? a moze wiesz cos o nich? jak wg ciebie beda sie zachowywaly emerytury w umierajacym spoleczenstwie, beda niby rosnac? Naiwny głupiec (ʘ‿ʘ)

•  

nie mam co liczyć na emeryturę

@rzeznia22: tzn?

•  

Jako, że nie moge edytować
      Jak wg ciebie beda sie zachowywaly emerytury w umierajacym spoleczenstwie, w którym niewspolniernie do zysków podwyzszono wydatki na emeryrury?beda niby rosnac? Naiwny głupiec (ʘ‿ʘ)

@kadbery:

•  

Niestety PO, zamiast pójść w obniżkę podatków chce jeszcze więcej socjalu rozdać. Jedyne pocieszenie to żeby nie wygrali samodzielnie i wtedy może ktoś ograniczy to oszołomstwo.

•  

@rzeznia22: stare kurwy katolickie i konkubinaty Seba + Karyna normalna rodzina nad przegłosują, niestety..

•  

Najbardziej mnie boli, że takie podciąganie pensji minimalnej koniec końców będzie musiało skończyć się zmianą 500+ na 1000+ bo co jak co ale te pasożyty, które z zasiłków zrobiły sobie pomysł na życie się zorientują, że co raz mniej można za te pincet

@krycek2: Patrzysz od złej strony. Paradoksalnie, decyzja o zwiększeni płacy minimalnej polepszy rodzawnicze możliwości rządu. Oni to rozwiązanie musieli wprowadzic by być słownym (a wiemy, że niestety największą groźbą pisu jest to, że realizują swoje obietnice).
      Nie jestem specjalistą w ekonomii, jest calkiem możliwe, że moje rozumowanie jest błędnę (chętnie zawołałbym tutaj co bardziej ogarniętych ludzi z lewej i prawej strony, niestety na wykopie nie działa wołanie tagów w komentarzach, więc przywołanie i neuropy i konserw gówno tu da ), ale chodzi mi o to, że w momencie wielkiej inflacji (kurs złotówki znacznie w dół) będą mogli "w tej samej cenie" za "taką samą ilość euro/dolarów" pożyczyć znacznie więcej złotych - a więc jeżeli zostaną przy bezwzględnej wartości "500",ta liczba złotych będzie warta o wiele mniej.
      Czy może się myle i rząd wraz z podwyżką minimalnej szykuje waloryzacje 500+?

•  

@rzeznia22: Wyzbądź się tych patriotycznych pobudek, że jesteś potrzebny Polsce i tak dalej, bo ludzie którzy chcą wprowadzić nowe podatki właśnie liczą na to, że tutaj zostaniesz. Ja rozumiem patriotyzm podyktowany min. tym, że kraj o mnie dba i oferuje mi dobrą edukację, opiekę medyczną, sensowne podejście podatkowe, prawne, a nie kraj, który działa jako tako, bo jakiś gość z Żoliborza wymyślił sobie swoją wizję kraju i będzie ją realizował na pohybel wszystkim. Ucz się języków, nie zniechęcaj, to zawsze będziesz mobilny i nie będziesz ulegał pierdom o dziadach i ojcach co to krew za ten kraj oddali, a teraz masz dymać na jakąś klikę. Jeśli tłukłby mnie patologiczny ojciec, to też mam go szanować i wielbić? Dla mnie sens Polski istnieje do momentu, do kiedy jest ona przyjemna i przyjazna mi jako obywatelowi, a kto ile krwi za co przelał mnie nie obchodzi. Tamci ludzie nie musieliby niczego przelewać gdyby tamtejsza polityka nie była tak kiepska jak ta obecna. Dla mnie to całe chwalenie się polską walecznością, to budowanie kotary zasłaniającej gówniane władze na barkach szarych obywateli, którzy zaczadzeni bajkami o polskości poszli umrzeć.
      Ten naród z braków edukacyjnych ma swoisty wentyl bezpieczeństwa, który czuwa cały czas i gdy robi się zbyt dobrze, to upuszcza to co już wypracowano, co byśmy już się dalej nie rozwijali. Żaden poprzedni rząd nie przewidział sytuacji, że wykluje się monstrum, które będzie bazowało na post PRLowskich pokoleniach i ich następcach wychowanych na byciu niesamodzielnym, roszczeniowym, wiecznie głodnym czyichś zasobów i to nastąpiło. A ludzie, którzy mają narzędzia by stawić im opór i coś zmienić tkwią w swoich bańkach, że wszyscy są tacy sami, więc w dupie z wyborami, a po wyborach sobie ponarzekam jak zawsze. Otóż tym razem narzekaniu nie będzie końca, bo trzeba będzie zasuwać na kosmiczne podatki, które będą musiały jakoś utrzymać tę tratwę na jeszcze spokojnym morzu.

•  

Wybacz ale dla zachodu jestesmy krajem z tania sila robocza, jesli myslisz ze oni czy nasze januszexy zaczna placic wiecej to sie mylisz, co mialo by spowodowac wzrost płac?

@Mrbimbek: Rynek ? Brak pracowników to szukasz zwiększając pensje i inne dodatki ? Wystarczy, że jeden januszex da kapkę więcej, bo potrzebuje pracowników, to inny albo musi utrzymać albo traci pracownika. Bezrobocie jest śmiesznie niskie, minimalną pensję mają na wioskach i jako ciecie na budowach. Teraz cieć na budowie ma zarobić więcej niż nauczyciel czy pielęgniarka, bo prezes buduje drugie Węgry

•  

@Slamowir nie ma alternatywy bo elektorat jest betonowy. Stare baby jeżdżą od kościółka, przez ryneczek, do domku przed tvpis i chłoną ten syf. Mówiłem wielokrotnie: osoby 70+ powinny mieć odebrane prawa wyborcze, bo sobie już nie pomogą, a tak jak jest w tmm przypadku, tylko zaszkodzą innym

•  

@joyko: nadal nie rozumiesz, przeczytaj kilka razy
      " insynuacja «niezgodne z prawdą przypisywanie lub wmawianie komuś pewnych postępków, myśli bądź intencji» "

•  

@rzeznia22: nie panikuj, zobacz jak działało PO, do tej pory mamy problem z prywatnymi autostradami, miliardami ukradzionymi z OFE, z VATu, już nie mówiąc o drobnych aferach jak amber gold czy przekręty na budowach dróg

•  

@bijotai: szkoda, że moderator usunął mój komentarz, ale na przyszłość naucz czytać się ze zrozumieniem, bo chuja zrozumiałeś. udowodniłeś tylko, że masz klapki na oczach i widzisz to co chcesz widzieć. elo.

•  

@Lurid czyli jak ktoś nie zgadza się z jedynie słuszną wizją świata lansowaną przez PiS to ma klapki na oczach....

•  

zabrać im nienależne przywileje....

@piastun: kurde, każda niewygodna grupa społeczna ma nienależne przywileje, ale jak Kogutowi immunitet przegłosowali, to jakoś cicho siedzieliście ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie jesteście zbyt wiarygodni z tym paplaniem o elitach, nienależnych przywilejach, establishmencie.

Chcecie robić za bydło hodowlane, to róbcie. Zostawcie resztę społeczeństwa w spokoju.

•  

@rzeznia22: dobrze ze wiesz już jakie mamy podatki. A teraz dowiedz się jeszcze jak one wyglądają za granica.
      Mamy je dużo niższe, jedyna różnica to wysokość kwoty wolnej od podatku

•  

@rzeznia22: a ja sie ciesze ze rozpierdola ten kraj. Bardzo dobrze. Polaczki to glupie zwierzeta, moze dzieki temu następne pokolenia zmądrzeją

•  

@podbrodek: przykleję zanim ktoś jeszcze uwierzy w twój obiektywizm :D

źródło: troll.png

•  

@rzeznia22: Skoro przejmujesz sie losem kraju, to jestes patriota.

•  

@rzeznia22: tu się nie ma co martwić, tu trzeba wypierdalać. Angielski sobie podszlifujesz na "Banshee" z HBO. W tym kurwidołku nigdy nie będzie dobrze, i tak cud, że tak długo trwało zanim w tym zdebilałym społeczeństwie pojawił się kolejny Leszke ze stoma milijonami.

•  

nie panikuj, zobacz jak działało PO, do tej pory mamy problem z prywatnymi autostradami, miliardami ukradzionymi z OFE, z VATu, już nie mówiąc o drobnych aferach jak amber gold czy przekręty na budowach dróg

@podbrodek: teraz za to mamy:
      1. ukradziona druga polowe ofe (ale ofc tylko 15% ci zabrali, i niby jest twoje. do nastepnej ustawy, ktora to zmieni)
      2. przynajmniej jakies autostrady po poprzednikach pozostaly. za pis niewiele ich zaczeto budowac, a te ktore sie robily, to wywalaja z nich firmy (bo nie potrafili upilnowac, i teraz zrywaja kontrakty)
      3. no i mamy amber gold vs skoki + get back (800 mln zl vs 7.5 mld zl)
      4. a nad ustawami uszczelniajacymi vat, to zaczeli poprzednicy pracowac (np jednolity plik kontrolny)

pisowi zostalo tylko przepierdalanie kasy uzyskanej z tego uszczelnienia

•  

@rzeznia22
      A jakie te podatki płacisz większe niż płaciłeś przed 4 laty. Konkrety poproszę...

•  

A jakie te podatki płacisz większe niż płaciłeś przed 4 laty. Konkrety poproszę...

@yareq73: http://www.wykop.pl/ramka/4816165/pis-wprowadza-nowe-podatki-jest-ich-juz-34/ <- tutaj masz liste podatkow aktualnych na 12 miesiecy temu. od tego czasu doszlo jeszcze kilka nowych. i jak jeszcze o tym nie slyszales, to sie zacznij interesowac pradem. bo od nowego roku wzrosnie cena o 30-50%.
      i 30 krotnoscia zus. bo to tez ludzie zaraz beda placic. i "danina solidarnosciowa" (o jezu jak to smiesznie nazwali. danina nie jest obowiazkowa, ten gowniany podatek jest) na egoistycznych rodzicow, ktorym chce sie wychowywac niepelnosprawnych.

i jeszcze tutaj plany na kolejne podatki: https://dziennikzachodni.pl/nowe-podatki-od-2020-pis-potrzebuje-pieniedzy-na-obietnice-w-gore-m-in-akcyza-podatek-cyfrowy-oplata-recyklingowa-18-4-2019-r/ar/c1-14059963
      https://www.rp.pl/Budzet-i-Podatki/304049872-Za-piatke-PiS-zaplacimy-podwyzka-podatkow.html
      https://innpoland.pl/151779,zapowiadane-i-zaplanowane-zmiany-podatkow-nowe-podatki-uszczelnienie
      https://natemat.pl/blogi/hennig-kloska/270301,nowe-podatki-na-piatke-kaczynskiego

•  

@damw
      tak pierwsze z brzegu co to jest podatek handlowy?

•  

@piastun: gówno to ty konsumujesz codziennie o 19:30. Ja po części niestety też ci je sponsoruję, ale smacznego.

•  

@rzeznia22: @damw: powielasz brednie, realnie podatki w Polsce maleją

źródło: wykop.pl

•  

@pansernik: brednie to wypisujesz ty.

"Do obliczenia, kiedy ów dzień przypada, służy stosunek udziału wydatków publicznych do produktu krajowego brutto. Za dane przyjmuje się założenia budżetowe opracowane przez Ministerstwo Finansów. Wydatki publiczne powiększane są o transfery środków do otwartych funduszy emerytalnych."

Zwróć uwagę na końcówkę cytatu o OFE, zastanów się co się z nimi stało, kiedy je rozmontowali (2014) i jak to wpłynęło na ten dzień. Pomyśl też, w jaki sposób wprowadzenie 40 nowych podatków (które nie zawsze płacisz bezpośrednio jak np podatek bankowy, podatek handlowy - a które firmy przerzuciły na ciebie w postaci gorszych lokat, droższych kredytów, droższych produktów w sklepie itd) wpływa na twój budżet domowy

•  

@damw
      moje pytanie było retoryczne... bo takiego podatku po prostu nie ma! Tak wiarygodna jest Twoja lista.

To może z pytania pomocniczego się wybronisz.
      Ile wynosi podatek bankowy i w jaki sposób on Ciebie obciążył?

•  

moje pytanie było retoryczne... bo takiego podatku po prostu nie ma! Tak wiarygodna jest Twoja lista.

To może z pytania pomocniczego się wybronisz.
      Ile wynosi podatek bankowy i w jaki sposób on Ciebie obciążył?

oczywiście, że podatek handlowy był, ale obiło się to o UE (https://businessinsider.com.pl/finanse/handel/podatek-handlowy-szacunki-resort-finansow-dot-terminu/xhftsfq - w 2016 zawiesiła go komisja europejska) i dopiero ostatnio zapadł wyrok w tej sprawie. Gdyby ta sprawa się nie ciągnęła tyle czasu, podatek ten byłby płacony już od dawna.

@yareq73: zartujesz sobie czy masz jakis problem z glowa? wyzszy vat za np prezerwatywy nie placisz? akcyzy na samochody sprowadzane z innych krajow? akcyza na e-papierosy?

podatek bankowy wynosi 0,44% od posiadanych aktywów (platność roczna). jak na mnie wpłynął?
      np tak:
      sprawdź sobie wykres dla grudnia 2015 marży kredytu hipotecznego:
      https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tak-rosla-srednia-marza-kredytu-hipotecznego-Wykres-dnia-7412964.html

i teraz sprawdź dla grudnia 2018:
      https://www.zbp.pl/getmedia/6f41defb-aa60-458b-9a0b-4b9af26b4ced/Raport_AMRON-SARFiN_Nr_4_2018_Pl

jak chcesz dla nowszych miesięcy - poszukaj sobie sam.

To może jak podatek bankowy wpłynął na lokaty?
      https://najlepszelokaty.pl/zmiany-na-rynku-lokat-2015
      vs https://najlepszelokaty.pl/aktualna-sytuacja-na-rynku-lokat

oczywiście nie widać w ogóle korelacji między rokiem wprowadzenia (początek 2016) a gwałtownym skokiem marży banku i spadkiem oprocentowania lokat. Jak poszukasz w necie, znajdziesz dodatkowo informacje o zmianach cenników w bankach, ograniczaniu ilości darmowych bankomatów, wyższe prowizje, opłaty za karty itd. To wszystko płacił Kowalski a nie banki. Banki tylko zebrały te pieniądze i odprowadziły do MF.

coś na temat pozostałych podatków chciałbyś powiedzieć? albo o podwyżkach cen prądu, które rząd wziął w tym roku na siebie, źeby nie wkurwiać ludzi przed wyborami?

pozostałe wprowadzone podatki - nawet jeśli myślisz, że Cię nie dotyczą - odprowadzają firmy. I wrzucają te kwoty w koszty produktów i usług, które sprzedają. Więc bezpośrednio nie płacisz, albo robisz to pośrednio - płacąc więcej za usługę i produkty w sklepie

•  

@damw
      jaka jest obecnie średnia marża dla kredytu hipotecznego i jak kształtowała się p0rzez lata 2016-2019?

I kiedy obowiązywał ten podatek handlowy i w jakiej był wysokości? ;)

•  

@damw
      na weekendzie będę z 8h w podróży to popytam Cię o pozostałe punkty z listy :)

•  

@damw
      obecnie (wrzesień 2019) marżę banków na kredytach hipotecznych są niższe niż przed wprowadzeniem podatku bankowego :)

To co banki przestały płacić podatek bankowy? ;)
      Bo wg Ciebie marże były skorelowanie z podatkiem bankowym ;)

•  

jaka jest obecnie średnia marża dla kredytu hipotecznego i jak kształtowała się p0rzez lata 2016-2019?
      Na to pytanie odpowiedź mogłeś znaleźć we wcześniejszych linkach:
      "Parlament uchwalił podatek, zwany potocznie handlowym, w 2016 r. Wszedł on w życie we wrześniu 2016 roku, ale szybko został zawieszony. Powodem był sprzeciw, który zgłosiła Komisja Europejska."

i: "Ustawa o podatku od sprzedaży detalicznej zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku od handlu: 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie. Kwota wolna od podatku wynosi 204 mln złotych w skali roku. "

@yareq73: sprawdź sobie w google i przestań dupę zawracać. Średnią z lat wcześniejszych znajdziesz w linkach, które wrzuciłem wcześniej.
      Jeśli chodzi o ten rok - https://www.amron.pl/aktualnosc.php?tytul=raport-amron-sarfin-2-2019 - dane z czerwca:
      "Średnia marża kredytu hipotecznego (w wysokości 300 tys. zł, przy poziomie LtV 75%, udzielonego na okres 25 lat) w czerwcu bieżącego roku wyniosła 2,03%, czyli więcej o 0,05 p.p. w porównaniu do marca 2019 r. "

Tutaj też masz raport: https://www.zbp.pl/getmedia/b6e092a5-f72b-4c2d-8338-35e6a228dfd4/Raport-AMRON-SARFiN-Nr-2-2019_Pl

Jeśli znajdziesz gdzieś raport z dokładnymi danymi za sierpień/wrzesień 2019 - chętnie przeczytam. A jeśli nie, to twoje gadanie o tym, że marża jest niższa jest gówno warte.

Przed wprowadzeniem podatku bankowego (grudzień 2015) wynosiła 1,79%. Więc:
      a) kłamiesz, że jest taniej, niż przed wprowadzeniem podatku bankowego (a przynajmniej widać, że aż do czerwca 2019 było drożej). Jak podeślesz link do jakiegoś raportu - przeproszę za nazwanie cię kłamcą,
      b) albo jesteś za głupi, żeby obejrzeć wykresy albo za leniwy, żeby to zrobić

na weekendzie będę z 8h w podróży to popytam Cię o pozostałe punkty z listy :)
      W dupie to mam co będziesz robić, bo ja na pewno nie będę z tobą już rozmawiał. Najpierw dupę zawracasz i udajesz debila, a jak dostajesz twarde dane, to dalej ciągniesz te swoje kretyńskie pytania

To co banki przestały płacić podatek bankowy? ;)
      Bo wg Ciebie marże były skorelowanie z podatkiem bankowym ;)

nie tylko ja tak sądze, ale prawie każdy analityk, oraz każdy wykres historyczny, gdzie wyraźnie to widać. Od lutego 2016 banki miały zacząć płacić ten podatek, od stycznia już marża poszła w górę o 0,22%.
      Nie przestały płacić, ale od tamtego czasu zmieniły tabele opłat i prowizji. Google nie gryzie - poszukaj sobie sam za co dodatkowo kasę wyciągają, co zabrały itd.

A teraz spływaj na #czarnolisto, bo nie mam zamiaru czytać dalej tych twoich zaczepek, skoro nawet nie chce ci się sprawdzić linków z odpowiedziami na twoje pytania.