Wpis z mikrobloga

#agd #lodowka #elektronika #pytanie
#lodowka

Hej :)

Potrzebuję rady...a w zasadzie mam 2 pytania :)

1. Jaką lodówkę polecicie i jakich firm unikać? Na co zwracać uwagę...czy też może lodówki w tej cenie robione są na "jedno kopyto" i nie ma znaczenia którą wezmę?

Szukam nowej lodówki z zamrażarką w kwocie 800-950zł,

Konieczne:
-Lodówko-zamrażarka,
-max 160cm wysokości,
-Z kupnem ze sklepu oferującego wniesienie do mieszkania (raczej jakiś euro etc. ze względu na ewentualną rękojmię (konsumencką) w przypadku usterki...nie chcę przepychać piłeczki na gwarancji).
-chłodziarka 180l+ (nie jak większość w tej cenie ~140l).
-Wolnostojąca.
-Raty nie wchodzą w grę - chcę się dogadać z osobą, od której wynajmuję mieszkanie.

fajnie jakby:
-półka na drzwiach była w stanie zmieścić butelkę (czy to wina czy wody 1,5l)
-miała nofrost (choć wiem, że raczej się nie uda - trudno).
-zamrażarka była na dole

Lodówki jakie znalazłem (niska półka na drzwiach nie pomieści wspomnianych butelek bez usuwania środkowej półki)
Whirlpool BLF5121W
INDESIT LR6 S1 W

2. Stara lodówka Amica A1 automatic padła - zamrażarka działa poprawnie, chłodziarka ma ~15C. Szron się na tylnej ściance nie odkłada. Termostat jest sprawny (sprawdzałem przejście i na odpowiednich pinach (bodajże 4 i 6) jest przejście na włączonym termostacie...nie sprawdzałem jak rezystancja zmienia się wraz z temperaturą). Z tego co wyczytałem i popytałem - raczej brak czynnika chłodzącego. Jest sens nabijać w tak starym sprzęcie (jaki realny / jaki powinien być koszt)? Powiedziano mi zarazem, że na nabicie nie dostaję żadnej gwarancji (może podziałać kilka lat, a może i kilka dni (układ może być nieszczelny))
  • 4
#elektronika

@Drathir: jeszcze programowanie było zawołać, oni tam lubią być potrzebni ;)

Jest sens nabijać w tak starym sprzęcie (jaki realny / jaki powinien być koszt)?


@Drathir: nie ma, nieszczelność to nieszczelność, o ile nie jest ewidentna (np. przebity nożem zamrażalnik), to jej zlokalizowanie graniczy z cudem. NIe wiem, ile teraz kosztuje napełnienie czynnikiem, ale niemal na pewno będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

A co wybrać? Co tam Ci
-Z kupnem ze sklepu oferującego wniesienie do mieszkania (raczej jakiś euro etc. ze względu na ewentualną rękojmię (konsumencką) w przypadku usterki...nie chcę przepychać piłeczki na gwarancji).


@Drathir: internetowe też oferują wniesienie do mieszkania i zabranie starej lodówki. I internetowe i stacjonarne biorą za wniesienie dodatkową kasę.
A jak dobrze sprawdzisz, to się okaże że te internetowe i stacjonarne należą do jednego właściciela (np. Ole Ole i RTV Euro AGD)