Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie. Chcę ściągnąć auto lawetą z Niemiec. Rozumiem, że wtedy tylko umowę piszę, kasę płacę, zabieram dokumenty od gościa i nawet nie muszę w urzędzie się pokazywać niemieckim bo auto wyrejestrowane ?
Poza tym czy ktoś wie jak jest z kosztami sprowadzenia. Czy można odliczyć koszta lawety i paliwa od akcyzy czy odliczam od wartości auta i od tego liczę 18,6 % ?
Dzięki z góry.
#pytanie #motoryzacja #niemcy
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ewridejhardtrajning: znajomy coś przebąkiwał na ten temat ale od razu coś mi nie pasowało więc wolałem potwierdzić. Dzięki za info.
@Ich_mag_Kaesekuchen: problem jest taki, że jadę sam bo nikt inny nie może w tym terminie. Poza tym w Magdeburgu urząd jest czynny od 8.00-11.30 i potrafią robić problemy, że niby trzeba się umawiać. Więc przemyślałem, że laweta za 350 zł /doba i jestem w stanie w 20 godzin temat zamknąć
@L1nox: Ty faktycznie ale chlew tam mają. Ja pierdziele w środku Niemiec taki syf. Prawie 240k mieszkańców a urząd otwarty 3,5h ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) To jest kurła skandal! Weź jedź gdzie indziej kupić. U mnie na wiosce 11k to do 16 jest otwarte.
@L1nox: słuchaj. Musisz to wszystko przekalkulować. Weź pod uwagę że laweta nie polecisz więcej niż 100km/h i do tego spali z 12-15L/100km Będziesz zmęczony i mało prawdopodobne że obrócisz w 24h jadąc non-stop. Więc koszt lawety X2 +paliwo (w najlepszym przypadku) nie uwzględniam korkow,awarii itp.
Może lepiej jakiegoś BlaBlaCar wziąć albo popatrzeć na grupach FB kto tam jeździ? Zapłacisz 30-40 EUR za paliwo i nawet możesz się zdrzemnąć w drodze ;)