Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ludzi kumatych. Dziś miałem robiona 6 na dole. Była trochę ukruszona. Miałem robione kanały, robione było zdjęcie, cały zabieg był robiony pod mikroskopem. Dentystka powiedziała że mogę jeść dopiero po zejściu znieczulenia. No i dobra zjadłem po tym czasie a zab jeb i sie skruszyl 1/3 korony zostało. Zapłaciłem dziś 560 za te kanały i zdjęcie. I nie wiem czy mam prawo #!$%@? ja? Na chłopski rozum skoro wiedziała, że korona zęba jest słaba to po co łapy pchala w tego zęba? I po wizycie #!$%@? mi się jeszcze bardziej. Co robić?
#stomatologia # dentysta #pytanie #medycyna
  • 14
Możliwe że złamała się ścianka która była odbudowywana do samego leczenia kanałowego, tzw. Pre-endo building.
Zadzwoń do niej w poniedziałek że coś takiego się stało i pewnie przyjmie Cię szybciej albo zabezpieczy do czasu następnej wizyty. Też mi czasem takie rzeczy się dzieją w trakcie leczenia kanałowego i to jest normalna sprawa, takie zęby po leczeniu kanałowym trzeba często wzmacniać wkładami koronowo-korzeniowymi i robić na nich korony. #dentystahere
Jesteście umówieni na kolejną wizytę na odbudowę tego zęba więc tak jak pisałem wcześniej - zadzwoń w poniedziałek że coś takiego się stało, że złamała się duża część zęba i pewnie przyjmie Cię wcześniej i odbuduje ten ząb. Moim zdaniem ten ząb jest do odbudowy na wkładzie. Uwierz mi że często takie rzeczy się dzieją, sam pacjent nie jest winny ale dentysta też robi wszytstko żeby uniknąć takich złamań w trakcie leczenia.
@Nawrot babka w recepcji przy rozliczeniu powiedziała tak 560 dziś i 200 przy kolejnej wizycie. A dentystka powiedziała na dzis koniec na następnej wizycie poprawimy wypełnięnie i koniec leczenia tego zęba. Nie wiem jak to rozumieć. Chodzi o to że koszty pewnie już wzrosną. A może bardziej opłacało się go już wyrwać. Nie wiem nie sądziłem że za zrobienie głupiej 6 lekko wykruszonej zapłacę prawie 1 tys
@Podlasianin_bozy: 760 za leczenie szóstki pod mikroskopem z wypełnieniem? To bardzo tanio nawet jeśli miałeś 3 kanały. Nie opłacałoby się go wyrwać, po wyrwaniu zniekształca się zgryz, kość zanika i jakbyś kiedyś chciał go uzupełnić to zapłaciłbyś z uzupełnieniem kości z 5-6 tysięcy.
@Prozdrowotny to była druga wizyta na pierwszej przy tym zebie założyła mi jakąś truciznę i skasował 200. Czyli do tej pory zapłaciłem za niego 760 i 200 na następnej. Ale skoro ona mi mówi że na tej ostatniej wizycie zakończy leczenie tego zęba to rozumiem że według niej zab jest ok już i nic nie powinno się dziać. A jednak mi się wykruszyl przed ostatecznym wypełnieniem to ona tego nie widziała dzisiaj?