Wpis z mikrobloga

No i niestety po rozegraniu kilkunastu meczów online (gram tylko dywizje, żadne inne tryby, nawet analogiczny do FUT mnie nie bawi) w najnowszego PESa mocno mnie ta gra zaczęła irytować. Zdecydowana większość goli tracona po "wylewach", dziwnych odbijankach zarówno piłki jak i samych zawodników od siebie, często też przepuszczają piłę między nogami czy zaraz obok siebie zamiast jakkolwiek zareagować.
Bardzo kiepsko działa przełączanie zawodników tj. często się zdarza, że nie reagują oni na lecącą w ich kierunku piłkę o ile ona nie była konkretnie do nich przez nas zagrana. A jak już się na nich przełączy to stają w miejscu na chwile co od razu wiąże się ze stratą.
Podania, szczególnie na dobieg są bardzo niedokładne i zdarza się, że są zagrywane nie do tego co byśmy w teorii chcieli oraz nie w takim kierunku jakbyś chcieli (dziwnie to brzmi, ale w poprzedniej części było to dużo bardziej intuicyjne i po prostu działało znacznie lepiej) przez co masa kontr nie wychodzi bo podania lecą w obrońców przeciwnika zamiast na wolne pole. A jak dodać do tego, że zawodnicy bardzo słabo się wysuwają na pozycję i stają po prostu w miejscu to większość akcji jest zepsuta. Nawet akcje 2 na 1 zazwyczaj nie wychodzą przez kiepskie podania, gdzie normalnie to ograniczało się do podobania do drugiego i strzału.
Działa to w dwie strony, dużo łatwiej się bronić (o ile nie ma wylewu), ale i też dużo ciężej strzelić gola co wkurza bo w analogicznych akcjach w PES19 po prostu byłyby bramki. Jak już uda się coś strzelić to najczęściej właśnie po jakiś odbijankach, a z tego za dużej satysfakcji nie ma.
Trzeba pobrać demo #fifa20 i być może wrócić po 2 latach z PESem do gry od EA bo klepanie piłki w środku i zatrzymywanie się na blokach obrony lub ew. bramka po wylewnie nie bawi. PES 19 był dużo lepszą grą.
#pes #pes2020 #fifa
R.....n - No i niestety po rozegraniu kilkunastu meczów online (gram tylko dywizje, ż...

źródło: comment_xX9novdVeJ2pg4jsVCRsYC5BEU8NSAm0.jpg

Pobierz
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ron1n: Potwierdzam to że przełączanie manualne działa tak sobie, brak reakcji piłkarza gdy piłkę ma na wyciągnięcie nogi irytuje ale wylewów mam mało, czasem jakieś odbijanki są.
Co do podań to sprawdź inne pass support a w ostateczności ważne podania podawaj manualnie.
Nie radzę wracać do Fify - ja byłem tam za długo i nie wrócę do niej dopóki gameplay nie będzie tak schematyczny, zręcznościowy a wszyscy używają tych samych sztuczek
zawodnicy bardzo słabo się wysuwają na pozycję


@Ron1n: Nie grałem jeszcze w nową wersję, ale czyżby usunęli możliwość wymuszenia ruszenia zawodnika do kontry?