Wpis z mikrobloga

#bank #banki #bankowosc #kontobankowe #oszukujo

12 września kupiłem dwa bundle z grami na Fanatical, dziś kilkukrotnie sprawdzając konto czy przyszedł pewien przelew zapamiętałem końcówkę salda 31zł z groszami. Ponowne logowanie, przelewu nie ma, zaksięgowało za to tą transakcję z 12, a końcówka salda zmieniła się z 31zł na 30zł.

O #!$%@? tu chodzi skoro nic nie kupowałem???

Dzwonię do banku, po półgodzinnej karuzeli #!$%@?, łącznie z wyrabianiem telekodu które zakończyło się niepowodzeniem ale mimo to telekod działa (wiedzą o tym błędzie i naprawiają xD) dowiedziałem się, że MasterCard najpierw bierze na blokadę sumę która wychodzi z kursu w dniu płatności, a gdy transakcja jest księgowana przelicza ją po kursie z dnia księgowania, stąd to tajemnicze zniknięcie kilkudziesięciu groszy. Oczywiście bank mnie zapewnił że gdyby kurs był lepszy to różnica byłaby zwrócona, jednak nigdy nie zauważyłem niespodziewanej zmiany salda na plus.

Ktoś może potwierdzić że kiedyś mu zwrócili?
  • 4
@SzymonL8: 1 raz w zyciu kupowales cos z przewalutowaniem? zawsze tak jest, że blokuja kwote na moment zakupu, a potem sciagaja na moment ksiegowania, czasem wyjdziesz na plus czasem na minus, ale to groszowe sprawy, chyba ze kupujesz z przewalutowaniem za ogromne kwoty to wtedy glupota
@Kamyk_k: Logika po #!$%@?, kupuję dziś za przelicznikiem 4, pojutrze będzie rewolta czy jakiś krach, przelicznik 9000 (Wenezueli żeby daleko nie szukać, inflacja 1'700'000 procent) i zamiast 19zł zapłacę 40500zł. Ale co tam, zawsze tak jest ¯\_(ツ)_/¯
od tego jest klauzula rebus sic stantibus ale widze ze kompletnie nie masz o tym pojecia


@Kamyk_k: Nie jestem prawnikiem więc oczywiście że nie mam pojęcia. Równie dobrze Biedra mogła by przeliczać cenę drugi raz, bo się promocja skończyła i dopłać parę złotych. Godziłbyś się na to? Zapłaciłem w tym dniu bo taki kurs mnie zadowalał, parę dni później był parę groszy wyższy i za taką cenę bym nie kupił więc