Wpis z mikrobloga

#film #historia #drugawojnaswiatowa #samoloty #lotnictwo
Hej, też zauważyliście w filmach jak leci samolot i daje w przepustnicę(gazu), albo nurkuje/spada/wykonuje ostry manewr, to dają ten stockowy efekt syreny z Ju 87 Stuka(tego bombowca nurkującego z początku #2ww co miał syreną przerażać wroga), ostatnio zwrócił ktoś na to uwagę w komentarzu pod filmem na YT i od tego czasu słyszałem to w kilku filmach w różnych samolotach.
Nawet na Netflixie jak sa te miniatury interaktywne, po najechaniu na które grany jest mini-zwiastun, to w tym mega realistycznym filmie 2012 jak lecą awionetką, a pod nimi zapada się do piekieł kanion, awionetka jakby miała zaraz wpaść w te zapadlisko i jak gazują, to chyba też słyszę syrenę.
W niektórych filmach jest oczywista na cały regulator, w innych, jak spasiony, naćpany kokainą producent sapał, że ma być #!$%@? na 200% syrena sztukasowa do Cessny 172 wiozącej cukier wieśniakom na Alasce, to biedny inżynier dźwięku okazał resztki RIGCZu i zmiksował z odgłosem silnika i tak to nie razi, ale i tak słychać.
Wsł#!$%@? się, Hollywood, magia kina.
RabarbarDwurolexowy - #film #historia #drugawojnaswiatowa #samoloty #lotnictwo
Hej, ...

źródło: comment_aYYB1Gp1BRDtPVIt6G753sm2NyJuTjbf.jpg

Pobierz
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@RabarbarDwurolexowy: dowództwo Luftwaffe przed wojną błędnie zakładało że każdy pilot będzie na tyle odważny by wykonać lot nurkujący sztukasem, jednak to myślenie było bardzo optymistyczne. W rzeczywistości tylko jeden na dziesięciu niemieckich pilotów było w stanie pewnie i szybko wykonać ten trudny manewr, co doprowadziło do większych niż zakładano strat w pierwszych dniach wojny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@windows95: potem wprowadzili auto wychodzenie z nurkowania, jak pilot mdlał od G. Samolot dość szybko stał się względnie przestarzały(przez stałe podwozie nie mógł uciec nowszym myśliwcom. Nie wiem jak się rownał ze szturmowikami. Niemcy mieli jakieś dziwne opory względem ciężkich bombowców. Gdzieś mam ebooka "Byłem pilotem Sztukasa". Zacząłem czytać. Ale pisał że nie dostał się na myśliwce, a potem go przerzucali z jednostki do jednostki bez lotów bojowych. Pewnie się rozkręca
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A co do tej generycznej syreny slyszanej w każdym dokumencie, to podobno już po wojnie ktoś położył dźwięk do niemej kroniki, a potem to poszło jak lawina i każda scena miała podłożony ten dźwięk, a tak naprawdę nie wiadomo do końca czy to właściwa syrena.


@RabarbarDwurolexowy: sporo maszyn przetrwało wojnę i dźwięk syreny używanej w samolotach raczej nie pozostawia wątpliwości
@windows95: OK. Co do przetrwania wojny, mnie na początku zdziwiło że Izrael( plus inne egzotyczne kraje) używał broni palnej i samolotów III Rzeszy, niesamowity widok Szmajzer z puncą ze swastyką a obok z gwiazdą Davida, Bf 109 Messerschmitt w Izraelskim lotnictwie, "przechrzczony" na Avia S-199, Syria czy inny kraj z rejonu z Panterami(najwięcej chyba Francja przejęła czołgów).
Podobno nawet w Iraku/Afganistanie do niedawna przejmowano broń z drugiej wojny... pewnie oglądałeś ten
RabarbarDwurolexowy - @windows95: OK. Co do przetrwania wojny, mnie na początku zdziw...
zauważyliście w filmach jak leci samolot i daje w przepustnicę(gazu), albo nurkuje/spada/wykonuje ostry manewr, to dają ten stockowy efekt syreny z Ju 87 Stuka


@RabarbarDwurolexowy: W filmach to rzeczywiście często jest stockowy, mocno przesadzony dźwięk Stukasa, ALE, niektóre samoloty naprawdę w nurkowaniu potrafią brzmieć dość spektakularnie, posłuchaj na słuchawkach:
umowionyznaksygnal - > zauważyliście w filmach jak leci samolot i daje w przepustnicę...
@RabarbarDwurolexowy: Albo Corsair na filmiku poniżej.

Podejrzewam, że ludzie są już tak przyzwyczajeni do tej Stukasowej syreny, że jej brak wywoływałby u widza negatywne odczucia, niepokój. O ile krzyk Wilhelma jest tylko tradycją (irytującą), o tyle dźwięki uderzeń, wystrzałów, laserów i nurkujących samolotów są częścią filmowej fizyki, a ludzie bardzo nie lubią zmieniania reguł gry.
umowionyznaksygnal - @RabarbarDwurolexowy: Albo Corsair na filmiku poniżej.

Podejr...
@umowiony_znak_sygnal: ah!, piękny, po miniaturce myślałem że to ta replika oryginału Mustanga w rozmiarach 3/4(dziwnie wygląda pilot w tym 3/4 bubble canopy, jak olbrzym,, jest na YT filmik jak awaryjnie ląduje bez podwozia),

Jak tylko włączyłem, to już wiedziałem że to prawdziwy Mustang, na silniku Merlina, pogooglowałem, ma nawet własną stronę i nazwę, QuickSilver. Piękna maszyna, trzeba wytrwałych niezłych entuzjastów, by odnowić i utrzymać taki zabytek nie tylko by latał, ale
@RabarbarDwurolexowy:

ktoś niedawno rozwalił podobny zabytek, już nie pamiętam jaki to był samolot, ale chyba z 2ww.

P-51 to się regularnie rozbijają, sporo ich jeszcze lata. Najgłośniejszy dzwon był jak w Reno przywalił w trybuny. Samolot był oryginalny, ale mocno przerobiony i wyżyłowany pod wyścigi, ktoś przy obsłudze ponownie użył jednorazowej nakrętki samohamownej, w locie odpadł trymer i samolot poszedł w glebę.

mięli rozkazy by nie wchodzić z Zerami w Dogfight,