Wpis z mikrobloga

(Wpis nr. 212)
W poprzednim wpisie przypomniałem film z uniwersum serialu "Opowieści z krypty" - "Rycerz złych mocy", a teraz w cyklu **"Filmy ze Złotej Ery VHS" będzie coś nadal utrzymane w tym stylu -
seria filmów składających się z nowelek opartych na opowiadaniach
Stephena Kinga.

Trylogia
"Creepshow - Koszmarne opowieści".

Opis cz. 1 (1982)

Pięć komiksowych opowieści przeniesionych na ekran.
Pierwszą jest historia powstałego z grobu mężczyzny, który w dniu swoich urodzin idzie odwiedzić swoją córkę.
Bohaterem drugiej jest farmer (Leslie Nielsen), który znajduje na swoim polu meteoryt. Szybko okazuje się, że kamień niszczy wszystko, co jest w jego otoczeniu.
Następna opowieść ukazuje mściwego męża, który swoją żonę i jej kochanka zakopuje po szyję w ziemi.
Czwarta z kolei opowiada o potworze, który zamieszkuje pod schodami znajdującymi się w budynku college'u.
Ostatnia to opowieść o bogatym mężczyźnie, który majątku dorobił się, wchodząc na drogę przestępstwa.

Opis cz. 2 (1987)

Zbiór trzech nowel filmowych zrealizowanych w konwencji horroru, ale opowiedzianych z przymrużeniem oka.
Pierwsza historia pt. "Wódz drewniana głowa" traktuje o małżeństwie prowadzącym przydrożny sklepik. Pewnego dnia zostają zaatakowani przez zwyrodniałych włamywaczy.
Druga nowela opowiada przewrotną historię grupki studentów, którzy pewnego dnia wyruszają na wyprawę prowizorycznie przygotowaną tratwą. To co miało okazać się wakacyjną rozrywką, w istocie stanie się największym koszmarem.
Trzecia nowela opowiada z kolei historię kobiety, która w drodze do domu potrąca przypadkowego przechodnia. Ucieka z miejsca wypadku, lecz od odpowiedzialności ciężko jest uciec, a tym bardziej od żądnego zemsty niedoszłego autostopowicza...

Opis cz. 3 (2006) (to już era DVD :P)

Trzecia część "Creepshow" składa się z 5 opowiastek. Tym razem wszystkie historyjki są ze sobą w jakiś sposób powiązane.
Pierwszą historią jest opowieść o nastoletniej Alice, która jest ofiarą pewnego dziwnego pilota telewizyjnego, który został zakupiony przez jej ojca.
Drugą opowieścią jest historia pewnego ochroniarza, który zakupił od bezdomnego myślące radio.
Trzecia historia opowiada o prostytutce mordującej swoich klientów.

Zwiastuny.
Część 1///Część 2///Część 3

Strony na Filmwebie.
Cz.1
/// [Cz.2](https://www.filmweb.pl/film/Creepshow+2+-+Opowieści+z+dreszczykiem-1987-36108)///Cz.3

Filmy do obejrzenia on-line.

" Creepshow " - 1080p, lektor, cda. [LINK⇦]
"Creepshow 2" - 1080p, lektor, cda. [LINK⇦]
"Creepshow 3" - 720p, napisy, fili. [LINK⇦]

→ #zlotaeravhs ←**
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią...
A ich okładki możecie "hurtowo" przejrzeć w zakładce z grafiką...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#horror #czarnakomedia #stephenking
#filmnawieczor #ogladajzwykopem
#gimbynieznajo #fantasy #scifi

Montago - (Wpis nr. 212) 
W poprzednim wpisie przypomniałem film z uniwersum serialu...

źródło: comment_LdfD7i6OhUBQK6f4OvROjfx8td4gECMO.jpg

Pobierz
  • 3
@slapdash:
Oglądałem tak dawno, że już nie pamiętam kto kim był.
Zdawało mi się że to był Nielsen z tym zielonym meteorem :/

Dzięki za sprostowanie. :)

Niestety nie mogę już nic zmienić w opisie, ale jak ktoś obejrzy, to się i tak zorientuje kto jestem kim...