Wpis z mikrobloga

@d0d0wski: jechałem tam w sobotę 80 bo się trochę bałem jechać wolniej patrząc co sie wokół działo..
całkiem sporo aut jechało blisko 160, może źle znak przeczytałem ¯\_(ツ)_/¯
@xetrov:

gdyby przy tych 120 na 60 co trzeci miał problem z wyrobieniem się w zakręcie a co dziesiąty rozbijal to by ludzie szanowali ograniczenia prędkości,


Przykład z Bielska-Białej pokazuje, że niekoniecznie. Ale fakt, ograniczenia powinny być sensowne. W Czechach mają znak sugerujący prędkość dla warunków pogodowych (np. deszcz czy śnieg) a u nas stawia się ograniczenie jakby w lato było ślisko niczym w śnieżną zimę.
@janekplaskacz: no tak, jeden zakręt w Bielsku i pewnie parę innych w Polsce. Gdyby to była może nawet nie norma a powszechna sprawa to ludzie by mieli w głowach że skoro stoi te 70 na 90 to może jednak faktycznie ma ono sens.

W Czechach mają znak sugerujący prędkość dla warunków pogodowych (np. deszcz czy śnieg) a u nas stawia się ograniczenie jakby w lato było ślisko niczym w śnieżną zimę.
na tej samej drodze (S8) tylko bliżej Piotrkowa jest bardzo dużo głupich ograniczeń do 100kmh. najlepsze jest chyba koło paradyża - ograniczenie, prosta droga i od razu widać za chyba 500m koniec ograniczenia. bez sęsu
@d0d0wski słoiki dają polis swojego chamstwa pokazując jednocześnie że mają Polskie prawo "w dupie"

@noofaq może sarny tamtędy biegają lub moja stara pijana. Ja widziałem wiele czarnych punktów gdzie niby zginęło 20+ osób w miejscach z dupy xD
@Rzlk: domyślam się, ale naet na wykopie jest sporo ludzi uważających że stoi znak to nie myśl czemu stoi a to w polskich warunkach nierealna fikcja, chyba nikt nie wierzy oznakowaniu prędkości.
@michlo2: Jestem przekonany, że po odbiorze zdejmą te 60-tki. Na szczęście z okazji nie korzysta Policja, jak kiedyś na Jerozolimskich na wylocie z Warszawy. Pomiędzy budową a odbiorem na trzypasmówce było 50 i koszenie ;-)