Wpis z mikrobloga

Hejka mirki i mirabelki (o dobrym sercu), potrzebuje rad od bardziej doświadczonych i starszych kolegów w zaplanowaniu sobie przyszłości. Chciałbym zostać konsultantem SAP za kilka lat. Mam 21 lat i obecnie skończyłem pierwszy rok na polibudzie, na wydziale mechanicznym, jednak zupełnie się w tym nie widzę. Bazy danych jako tako liznąłem na studiach, ale raczej mogę się nazwać najwyżej laikiem. I tutaj mam do was kilka pytań. Przede wszystkim, czy są w Polsce studia lub kursy, które ukierunkowałyby mnie właśnie pod ten zawód? W czym powinienem się szkolić na własną rękę pod stanowiska w dziale CRM? Generalnie docenię każdy protip, przede wszystkim osób związanych z tym środowiskiem, jakby ktoś chciał mi pomóc w więcej niż kilku zdaniach to PW mam odblokowane. Liczę na waszą pomoc, karma podobno wraca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#korposwiat #crm #sap #pracbaza #programowanie #bazydanych
  • 20
@grzmot_cebula: za SAPem nie przepadam, ale w art jest dobre podsumowanie:

“An ERP implementation cannot last seven years. The pace of change has accelerated in many industries, retail and disrtibution is not immune. ERP Systems have to cope with the pace of change. Customisations should be avoided as far as possible, leveraging built-in best practices that are now part of modern ERP Cloud Systems.”

Cokolwiek by nie wdrażali w ten sposób
@grzmot_cebula: @Koliat: @Qrystus: Nie wiedziałem, że tak wyszło z tym SAPem. Nie będę ukrywał, że sugerowałem się podpowiedziami znajomego mamy, który jest na prawdę wysoko w IBM i polecał mi zainteresować się CRM. Generalnie szukam czegoś co łączyłoby jakąś wiedzę IT ze sprzedażą i analizą rynku. Lubię pracować z klientami i dobrze sobie radzę w negocjacjach i sprzedaży, a typowym programistą byłbym miernym. Poległbym na trudniejszych algorytmach.
@fladrabiznesu to zawsze możesz zostać konsulatantem/analitykiem. Wszystkie firmy, które wdrażają szyte na miarę rozwiązania w innych firmach lub renomowane rozwiązania gigantów np. jakieś sprawdzone frameworki ubezpieczeniowe potrzebują, poza programistami, ludzi z biznesu. Nie tylko do sprzedaży, ale również do rozmowy z klientem i wyciągania wymagań;)
@fladrabiznesu Panie, droga otwarta. Project manager, Service level manager, Application manager, pełno takich stanowisk, które "łączyłoby jakąś wiedzę IT ze sprzedażą i analizą rynku".
@Mikno: Jak szkolić się na takie stanowiska? Poza posiadaniem charyzmy i dobrej organizacji pracy? Nie ukrywam, że bardziej przydałyby mi się rady, jak w ogóle zacząć. Jakie programy muszę umieć dobrze obsługiwać. Czy muszę zacząć od klepania kodu, czy może wystarczy umiejętność korzystania z gotowych już rozwiązań?
@fladrabiznesu W przypadku takich stanowisk staraj się zdobyć jak najwięcej umiejętności miękkich. Na studiach możesz się angażować w jakieś projekty, koła studenckie. Pracodawcy na to patrzą jak jeszcze nie masz czym pochwalić się w CV. Na Facebooku znajdziesz jakieś grupy związane z tą działką, szukaj szkoleń, meetupów, wykładów organizowanych przez tę społeczność. Popatrz na ogłoszenia pracy i jakich umiejętności, znajomości narzędzi poszukują pracodawcy i się ucz. Staraj się odbyć praktyki studenckie w
@fladrabiznesu: Hej z własnego doświadczenia polecam poszukać lokalnej firmy consultingowej i spróbować wkręcić się na praktykę.
Jak interesuje cię łączenie IT ze sprzedażą i analizą rynku to zainteresuj się SAP Hybris albo SAP SD.