Wpis z mikrobloga

#rozowepaski i #niebieskiepaski wzywam do pomocy w walce z #tradzik!
Zaobserwowałam u siebie trądzik dorosłych-wysyp w okolicach nosa, policzków, żuchwy i szyi. Raz lepiej, raz gorzej z reguły miliard- kropeńka przy kropeńce zaskórników widocznych jako taka "kaszka", jeśli jest gorzej- podskórne górki na żuchwie i szyi. Walczę jak mogę, peelingi, kremy itd. Odbiera mi to strasznie pewność siebie i nie czuję się przez to atrakcyjna, i jestem onieśmielona cerą innych w moim wieku... Jak walczycie? Jakieś sprawdzone produkty/domowe sposoby? Jaka jest wasza rutyna pielęgnacyjna której się trzymacie? #pomocy #kciochpyta #kosmetyki #pielegnacja
  • 13
  • Odpowiedz
@KleKotka byłaś u dermatologa? Mi pomógł antybiotyk i Izotziaja od dermatologa. Do tego tonik-serum z Tołpy, krem nawilżający Avene post-acte 2x dziennie i mycie delikatnym płynem i szczoteczką soniczna od xiaomi, ale ponoć równie dobrze może być silikonowa ręczna za 5 zł z hebe. Ale przede wszystkim dermatolog
  • Odpowiedz
@KleKotka: Trądzik osób dorosłych wcale nie jest rzadki, a co więcej ma tendencje wzrostową. Absolutnie nie powinnaś się tego wstydzić i porównywać do osób w swoim wieku, ponieważ sprawa jest dużo bardziej złożona niż niestetycznie wyglądające wypryski.

Ogólnie trądzik jest chorobą nawrotową i przewlekłą- taki ma po prostu charakter. Trądzik wieku dorosłego może być nawrotem u osób, które wcześniej go leczyły albo mieć podłoże hormonalne np. antykoncepcja (aktualnie lub kiedyś stosowana).
  • Odpowiedz
@KleKotka: Również zachęcam do badań hormonalnych, tylko w tym przypadku endokrynolog-ginekolog. Mam trądzik wieku dorosłego, nastolatką nie jestem od...dawna. Po ponad pół roku na hormonach nie mam pryszczy, nie oglądam się w lustrze przed otworzeniem drzwi kurierowi i nie maluję paszczy przed zrobieniem zakupów w biedronce ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Pielęgnację zmieniłam na delikatniejszą, bo nie muszę się wiecznie kwasić killerami. Do oczyszczania wystarczają mi maseczki glinkowe
  • Odpowiedz