Wpis z mikrobloga

Piszę poważnie teraz. Moi somsiedzi (w średnim wieku małżeństwo z 3 dzieci, dobrze sytuowani) trzymają w dużego psa w klatce o powierzchni ok. 1 mkw. Widziałem tę klatkę. Kupa na kupie :/ Kiedyś był wypuszczany na posesję, teraz już nie. Wieczorami wyje bardzo smutno, ale tak że aż serce się kraje. Potrafi tak całą noc. Wydaje mi się, że swego czasu lepiej miały psy na łańcuchu. NAGRANIE Z PRZED CHWILI


Żal mi go bardzo.
Co mogę zrobić?
#somsiad #psy #policja #prawo #kynologia #smiesznypiesek a raczej #niesmiesznypiesek ( ͡° ʖ̯ ͡°)
marek_antoniusz - Piszę poważnie teraz. Moi somsiedzi (w średnim wieku małżeństwo z 3...

źródło: comment_Ns60FPLTfXtW8eZS5dCDR162TulzyJfc.jpg

Pobierz
  • 21
@marek_antoniusz: biedne zwierzę. Ciekawe jak szanowna rodzinka by się poczuła jeśli miałaby siedzieć zamknięta w małym pokoju i tapłać się we własnym gównie. Jeśli psina wyje (szczególnie w nocy) możesz spróbować zgłosić na straż miejską. Chociaż wątpię żeby to coś dało. Ewentualnie jeśli w mieście są jacyś wolontariusze ze schroniska, którzy zajmują się adopcjami itp. to możesz spytać czy mogą spróbować jakoś interweniować.
@marek_antoniusz: plus dodam że u mnie jest podobna sytuacja, sąsiad trzyma młodego owczarka niemieckiego na posesji, a właściwie w małej klatce. Zwierzę wyje po nocach, bo za wcześnie od matki zabrali. Do tego zamknięty praktycznie cały czas w małym kojcu. No ale że żona sąsiada ważna osoba w mieście to żaden innych z sąsiadów nie zadzwoni bo przecież zaraz się dowiedzą kto podkablował. Chore, tym bardziej, że cierpi na tym zwierzę,
@eyd1: @panna_blyskotka00: @Lohner: @luk04330: @LuciferTheDog: @HorribileDictu
Sytuacja rozwiązała się, jeśli by to Was interesowało. Wczoraj mieliśmy rodzinną imprezę, oczywiście zakropioną alkoholem. Wieczorem mój ojciec, senior rodu uderzył pięścią w stół i poszedł do somsiada dać mu ultimatum - albo ucywilizuje życie psa, albo dzwoni na straż miejską/policję/TOW. Somsiadowi zmiękła trochę faja i zaczęli normalnie rozmawiać. Stanęło na opcji nr 3. A jaka to opcja? No więc zgadnijcie,