Wpis z mikrobloga

@Mirkosoft: ciekawi mnie co lepiej wydobędzie z nich walory zdrowotne, fermentacja czy zrobienie z nich nalewki, a może zwykły syrop?


@ksiaze_przegrywow: Śmietnik, tam sobie ładnie sfermentują. Najgorszy owoc, ale czego się spodziewać po roślinie z najgorszym jadalnym kwiatem
@Sefton: pytałem o walory zdrowotne a nie smakowe. A smak owocu to wiem że nie specjalnie popularny, choć imo wcale nie taki zły. Napar z kwiatu z mlekiem i miodem to jedno z najlepszych ziół, przyjemnie rozgrzewające przy przeziębieniach.


@ksiaze_przegrywow: Bez ironii ale zdrowotnie to sobie liście natki pietruszki i kolendry zjedz. Dziki bez mało Ci da pod kątem zdrowia. Jak chcesz coś robić to jakiś przetwór np. z imbirem
@Sefton: to musiałeś przeżyć jakąś traume, albo wyjątkowo Ci nie podchodzi ten smak. Bardzo charakterystyczny to fakt.


@ksiaze_przegrywow: raczej trauma, bo pierszwy kontakt z zapachem\smakiem ok. Ale im dalej tym gorzej. Dlatego sam widok syropu z kwiatów dzikiego bzu\kwiatów w cieście naleśnikowym działa na mnie jak kryptonit czy woda święcona