Wpis z mikrobloga

Słowenia, kraj który zamieszkuje ledwie 2 mln ludzi, dochód na mieszkańca jest dwa razy wyższy od Polski a ostatnio w sporcie odnoszą sukcesy. Mają bardzo dobrych skoczków, świetnych koszykarzy, kilku przyzwoitych lekkoatletów, ostatnio powodzi im się w siatkówce a i w piłce nożnej sobie radzą (o czym Polacy się przekonali ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Nie muszę chyba wspominać o tym, że w kobiecym narciarstwie alpejskim dominują.
Z indywidualności to mają Oblaka, czyli jednego z topowych bramkarzy świata, Gorana Dragicia z NBA, słynne narciarki alpejskie Ilkę Štuhec i Tinę Maze, która dominowała niczym nasza Justyna Kowalczyk w ostatnich latach. A to tego braci Prevc - jak ja ich #!$%@? nienawidzę.

Jak oni to robią?

#sport #pilkanozna #siatkowka #slowenia #pkb #sukces #skoki #nba #koszykowka #geografia
  • 10
@brednyk: Byłem w tym roku w Słowenii przez kilka dni, a mieszkałem w Ljubljanie z gospodarzami poznanymi przez Airbnb.

Z tego co usłyszałem od ww. gospodarzy to Słowenia jest mega nastawiona na koszykówkę, Ljubljana to już w ogóle obłęd. Druga sprawa to tamtejsza ludność jest bardzo nastawiona na "eko": nie mówię o jakimś ratowaniu świata, ale na dbanie o to co jest wokół.

I na koniec, niby dochód mają wyższy, ale