Wpis z mikrobloga

Bad Boys czyli Detroit Pistons z lat 1989-90

Drużyna zapisała się w kartach historii NBA jako jedna z najtwardszych ekip #!$%@?ów w lidze! Tak ostro,brutalnie i hardkorowo grającej ekipy w dziejach tej ligi nigdy wcześniej, ani nigdy po erze legendarnych „Bad Boys” już nie było chyba do dnia obecnego, ta dramaturgia to widowisko!
Podwójni Mistrzowie 1989-90 NBA to dzięki nim między innymi koszykówka była moim drugim życiem! W latach dziewięćdziesiątych kiedy wychodziły gazety typu PROBASKET / MAGIC BASKETBALL a w TV nocami oglądaliśmy finały konferencji PLAY OFF i Finały NBA ach co to były za czasy...

Ale wróć do ekipy Bad Boys;

JAMES EDWARDS - środkowy wąs uwielbiany przez kibiców

JOE DUMARS - jeden z lepszych obrońców Detroit w historii

DENNIS RODMAN - wariat, który potem odpalił

ISIAH THOMAS - legenda i największy wróg na parkietach NBA samego Michaela Jordana. Ta dwójka się po prostu nienawidziła, co zaowocowało tym, że Thomas nie pojechał na igrzyska olimpijskie do Barcelony ze słynnym Dream Teamem w 1992 roku

BILL LAIMBEER - i mój faworyt brutal, zabijaka, nie do ogrania #!$%@? na tablicach, wróg publiczny nr.1

JOHN SALLEY - koniec końców sam wylądował w fimlie BAD BOYS grając hakera xD

MARK AGUAIRRE - chyba jeden z lepszych rezerwowych tamtego składu mistrzowskiego

GERALD HENDERSON - śmieszek, zawadiaka o ksywce 007

No i na koniec mózg operacji BAD BOYS czyli;

TRENER CHUCK DALY - obrazek w który wpatrzeni byli jak w Ojca gracze słynnego teamu, mentor, człowiek za którym w ogień poszli by nawet ludzie sprzedający bilety w kasach, sprzątaczki hali w tamtym czasie to On rządził Detroit! A jego pasja i wola walki zaowocowała w 1992 roku funkcją trenerem reprezentacji USA na igrzyskach w Barcelonie. Zmarł w 2009 roku na raka w wieku 78 lat. RIP Chuck [*]

#koszykowka #nba #detroit #badboys no i wołam @PROBASKET :) może byście taki kontent wrzucali czasem pod tag #oldnba
  • 7
@jankielsynpasterza: Znam, znam Qumplu! A znasz wątek jak ekipa Bad Boys upokorzona po kontrowersjach wyszła z hali na 8 sekund przed końcem ostatniego meczu z Bullsami, nie podając rąk zwycięzcom... ?! #!$%@? to trzeba było mieć jaja, tupet i ogień w głowie by tak zrobić!
@quiksilver: Tak w tym dokumencie też o tym jest i pytają się czyj to był pomysł, wszystko wskazywało na Thomasa, a Laimbeer mówi "tak, to ja byłem inicjatorem tego" to jest niesamowite, że nawet teraz oni ciągle są w stanie pójść za sobą w ogień
@DennisR: Mahorn i Laimbeer to byli tacy #!$%@? jak byli razem na boisku zero skrupułów