Wpis z mikrobloga

@iErdo: Mentalnie masz rację, wynika to rozwoju miasta, ludności napływowej, pewno z 90% ludzi, którzy w latach 70/80 kupowali mieszkania na nowych osiedlach była ze wsi. Tak samo ci, którzy kupowali działki i budowali domy. U moich rodziców jeden sąsiad spod Węgrowa, drugi ma rodzinę w Mordach, trzeci pod Korczewem.
@zmasowanyatak: gdzie ta dyskusja? BTW uznawanie Siedlec za podlasie południowe wzięło się z podziału ADMINISTRACYJNEGO z czasie carskich. Historycznie jest to północna cześć ziemi łukowskiej, która należy do Lubelszczyzny, która należy do małopolski. A geograficznie jest to Wysoczyzna siedlecka będąca częścią niziny mazowieckiej
@iErdo: W pięknym kierunku potoczył się ten wpis, dodaję go do ulubionych, dopiero jako drugi w mojej prawie dziesięcioletniej historii mirkowania.
A dodam też, że zawsze uważałem Siedlce za północny kraniec Małopolski. Ponadto jajko jest z Kotunia, który leży na zachód od Siedlec, czy to nie jest już czasem Mazowsze?
@Daroo24: @Zombo: @wanghoi: Ja jestem z Garwolina i teren powiatu wchodził w skład woj. mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego i siedleckiego. To dopiero jest ciekawe. Osobiście uważam, że ludziom z Garwolina jest bliżej mentalnie do Łukowa i Ryk aniżeli Otwocka i Mińska.