Wpis z mikrobloga

@filogzzz: a czy jest kraj w którym broń jest nielegalna?
przecież to zawsze odnosi się do grupy osób i do pochodzenia przedmiotu a nie do samego przedmiotu...
@filogzzz: No witam :)

A tak już na poważnie: w Polsce dostęp do broni palnej jest powszechny tzn. państwo nie ma możliwości odmówić komuś pozwolenia, jeśli ten spełnił wszystkie wymagania. Wymagania, które na dzień dzisiejszy są jasne, przejrzyste i nie pozostawiają pola do luźnych interpretacji.

Skomplikowanie procedury podobne do prawa jazdy a nikt nie krzyczy, że samochody nielegalne. Zawsze mnie to zastanawiało ;)
Zdupystrzelec - @filogzzz: No witam :)

A tak już na poważnie: w Polsce dostęp do b...

źródło: comment_MFhGIWYkzXdYGTjv92Ct9zBzr85jyJsG.jpg

Pobierz
@Z_dupy_strzelec: Tak, tak trochę źle to sformułowałem na początku przyznam. Chodziło o bardziej swobodny dostęp. W Polsce jest około 2 na 100 mieszkańców?
Nie chce tutaj lecieć stereotypami, bo wiadomo jak ktoś ma sobie załatwić gnata, to zrobi to w bardziej lub mniej legalny sposób, po prostu mam takie odczucie, że podczas takiego durnego marszu ktoś mógłby zrobić coś głupiego może niesłusznie, może słusznie.
@filogzzz:

fakt trochę źle sformułowane, swobodny dostęp a'la USA

Jest swobodny na tyle, że dosyć popularna na wykopie osoba, lecząca się w przeszłości na poważne zaburzenie zdrowia psychicznego wykluczające możliwość posiadania broni, miała i nadal ma pozwolenie na broń i się tym chwali.

@filogzzz: Równie dobrze może zrobić coś głupiego przy pomocy samochodu (przykładowo TIR w takim tłumie robi przeogromne spustoszenie co pokazały kraje zachodnie), czy też jakieś ładunki wybuchowe z instrukcji z google dla talibów.