Wpis z mikrobloga

Zwykła sobota, wychodząc z galerii handlowej w Poznaniu otrzymuje kilka ulotek. Większość w formacie wizytówki (jakieś rabaty na pizze, kursy językowe i inne oferty nie do odrzucenia), wszystkie schowałem do kieszeni aby bezpiecznie przetransportować do najbliższego kosza. Dostałem też jedną ulotkę w formacie A5, ta z kolei z przystojnym Panem kandydatem na posła z KW, której nazwa w 50% pokrywa się z Milicją Obywatelską #pdk (nazwy nie podaje celowo, jeden pozew w Poznaniu za wykop na 50 tys. w tym tygodniu wystarczy). Jako że tak duża ulotka się nie zmieści to przedarłem ją na pół i schowałem do tej samej kieszeni. No i się zaczęło, młody różowy pasek który wcisnął mi ulotkę poinformował mnie, że za niszczenie materiałów wyborczych jest mandat 5 tys. złotych. Uśmiechnąłem się z politowaniem i zapytałem czy mi grozi, na co doskoczył sam Pan kandydat na Posła i wtóruje różowemu, że za moje skandaliczne zachowanie 5 tys. mandatu się należy. Niepotrzebnie wszedłem w polemikę, że ja rozumiem że niszczenie materiałów wyborczych to by było gdybym plakaty zrywał czy im te wszystkie ulotki zabrał i podeptał, ale ja podarłem tą jedną którą mi wcisnęli. To się dowiedziałem od Pana kandydata, że mi nie wcisnęli tylko koleżanka rozdaje osobom zainteresowanym (przez co intencjonalnie wziąłem i podarłem, 5 tys. się należy) a i zaraz może wyciągnąć telefon i mnie nagrać, dzwoni na bagiety i mnie zawijają. No i teraz pytania do Mirków co znają się na prawie:
1. Doczytałem już sobie, że te 5 tys. zł kary to może przyklepać sąd i to była wybujała fantazja Pana kandydata, ale serio żyjemy w kraju w którym można ciągać do odpowiedzialności osobę która nieodpowiednio obeszła się z ulotką?
2. Jak już się dostanie tą ulotkę to można przekazać komuś dalej czy trzeba oprawić w ramkę?
3. Jak trzeba oprawić w ramkę to można postawić na telewizorze czy musi wisieć w reprezentacyjnym miejscu w domu?

#gownowpis #kampaniawyborcza #polityka #prawo #pdw #poznan
  • 4
@Wojskowyo2o: Zajebiście by było jakby wezwał bagiety i by zrobili Ci wniosek do sądu, chyba by tego typa w sztabie wyborczym partyjki zatłukli, by nie nadażali gotować bigosu na uspokojenie xD. Jak na moje nic byś nie dostał i tak btw. w momencie w którym Ci to dali jest to już Twoja własność i możesz sobie z tym zrobić co chcesz.