Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś kto zna się na #taras z #drewno ? Mam nowe deski z modrzewia syberyjskiego, które niebawem będę przybijał i zastanawiam się czym je zabezpieczyć, żeby wyglądały tak jak wyglądają obecnie? Wiadomo, że drewno patynieje, taras będzie nasłoneczniony i niezadaszony. Testowałem 6 kolorów olei firmy Remmers ale żaden kolor mi się nie podoba. Wszystkie wyglądają jakoś sztucznie. Wiem, że można nie zabezpieczać ale wtedy po jakimś czasie robi się szaro-czarny i niezby ładnie wygląda. Z kolei oleje bezbarwne w większości nie posiadają filtra uv. A jak już posiadają (znalazłem jeden) to nie ma żadnych informacji jak wygląda proces starzenia takiej deski... #budownictwo #architektura #architekturakrajobrazu #budujzwykopem #budowadomu
  • 9
@BajerOp: masz z tym jakies doświadczenie? Ponoć lakiery po czasie łuszczą się i odpadają i jedynie co można zrobić to cyklinowanie. Jachtowy brzmi prawilnie ale mam pewne obawy...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jutjub: mam, trochę się łuszczy ale to kwestia lat i to wielu. Można cyklinować, ale ja robiłem to szlifierką czołgowa. Nie masz zadaszenia to zawsze będzie problem. Wydaje mi się, że lakier to słuszne rozwiązanie.
@jutjub: Ja mam modrzew w bezbarwnym oleju remmersa od czerwca. Zaczyna szarzeć. Ma być szary w calosci za jakis czas ale przynajmniej woda splywa z tych desek jak po kaczce.
@jutjub każdy ma swoje podejście, jedni malują inni zostawiają. Lakier zawsze, raz wcześniej rza później, będzie się luszczyl. Zdarcie nie jest problemem poza tymi rowkami bo dwski masz zapewne ryflowane. Oleje, choc chronią inaczej drewno, można powiedzieć że słabiej, nakłada się po prostu co jakiś czas dla odnowienia warstwy po uprzednim wyczyazczeniu desek zwykła szczotką. Co kto lubi. Najlepiej pojeździć i Pooglądać gotowe reLizacje po kilku latach.