Wpis z mikrobloga

@dobrzecisiewydaje: To kwot z calej kadencji. Do tego suma srodkow z budzetu panstwa i dofinansowan unijnych. Ogladalem ten material.
Trudno to nawet nazwac propagandą. To desperacka walka o przetrwanie za wszelka cene.
Mocno to przypomina Orwellowski Rok 1984.
  • Odpowiedz
bilion to miliard. Polacy używają słowa miliard jako 1.000.000.000 a Anglicy i inni używają słowa bilion.


@Gymski: Przykro mi to mówić, ale jest dokładnie odwrotnie. To Polacy i inni używają słowa miliard, a chyba tylko Anglicy nazywają miliard bilionem.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZygmnuntIgthorn jeszcze nie słyszałem by Amerykanie, Meksykanin czy ktokolwiek kto właśnie używa angielskiego powiedział miliard. Z prostego powodu, są zbyt łatwe do pomylenia z milionem
  • Odpowiedz
@Gymski: A, przepraszam, pisałem o narodowościach, a myślałem o językach.

W większości znanych mi języków tysiąc milionów nazywane jest miliardem, a milion milionów bilionem. Jedynie w angielskim jest inaczej.

Jeśli pisząc Anglicy i inni miałeś na myśli osoby mówiące po angielsku to tu zgoda. Ale dziwne, że inni mieliby być wyłącznie anglojęzyczni, dlatego odebrałem twoją wypowiedź na zasadzie Polacy mają miliard, a wszyscy inni włącznie z Anglikami mają bilion (coś jak
  • Odpowiedz