Wpis z mikrobloga

@Pepege:

Głównie o lutowanie do kontrolera mi chodzi..

Mówiłem że nie jest źle będziesz więcej lutował to się wprawisz ( )

Rozumiem, że będzie to taka klawiatura na usb własnego projektu typu vintage? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z jakiego materiału będzie case?
I wiem, moje lutowanie wygląda tragicznie ()


@Pepege: ewidentnie popełniasz najbardziej typowy błąd początkującego lutowniczego: "nabierasz" grotem cyny i na grocie ją przenosisz na miejsce lutowane. Tak się nie lutuje, grotem grzejesz, lut przykładasz z boku i czekasz aż się ładnie rozpłynie, wtedy grot odsuwasz i czekasz, aż skrzepnie. Grot ma być czysty, warto też (początkującemu) dołożyć jakiś topnik.
@Jarek_P: Nakładałem kalafonie na kable, kładłem na to cynę, po przejściu przez piny teensy potem grotem opartym o wtyk kabla nakładałem cynę. Cóż, jak pisałem, za dużo nie lutuję.
@KristoFuller: Tak klawiatura pod usb, wybrana poprzez idealny dla mnie layout i według opinii wielu (w tym mnie) jedne z najlepszych switchy w historii. Projekt można powiedzieć, że kilkuosobowy. Sam moduł klawiatury jest wykonany przez firmę alps. Moduł wyciągnięty ze starego
@Pepege: przewody jeszcze nie wyglądają tak tragicznie, te goldpiny wlutowane w kontroler - tu jest zgroza :)
Wystarczyło je wetknąć, oprzeć o stół, żeby się nie poruszały, od góry (znaczy... od dołu, ale płytka do góry dnem) przytknąć grot, z boku cynę, trochę jej ma tylko się rozpłynąć i już. Nie ma potrzeby robić tam takiego gluta.
@Jarek_P: Cóż, inaczej jak zrobiłem (jak powyżej opisałem) nie szło. Ważne, że się trzyma i działa. Jakby było to eksponowane to raczej bym tak tego nie zostawił.
@KristoFuller: Właśnie mi się podobają. Case będzie na równi z płaszczyzną modułu. Ciekawie to może wyglądać. Pewnie się pojawią zdjęcia, ale ile mi to z zajmie. Pewnie trochę.
@Wujek_Fester: No tak, pierwsze styki nie używałem kalafoni bo po prostu nie udało mi się jej znaleźć. Przyznaję się. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Potem już roztapiałem i moczyłem końcówki w niej. Ale spokojnie, do takiego projektu nie zabieram się już na przynajmniej rok. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wytrzzeszcz: Czasy dosa etc. Nie był potrzebny. Klawiatura ma jakieś 33lata. Klawiatury bez niego są bardziej seksi. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Głównie alt tabuje, ale mam zbindowany Fn pod winkey.