Wpis z mikrobloga

Jezus, co ja #!$%@?łam to ja nawet nie...

Xiaomi mi a2, zepsułam telefon (spadł, potrzaskał się masakrycznie).
Ehhh...
Jak ktoś do mnie dzwoni to telefon reaguje, więc generalnie chyba działa poza wyświetlaczem. Do wymiany matryca... co teraz? iść do xiaomi i niech wymieniają, czy kupić nowy? Jeśli nic innego nie jest uszkodzone, a za wymianę matrycy zapłaciłabym 300zł to spoko, ale pytanie brzmi: czy oni są wstanie przed wymianą zdiagnozować jakkolwiek telefon? np czy bateria nie ucierpiała i czy wszystko działa jak powinno? Bo jeśli mam wymieniać matrycę a potem i tak kupić nowy telefon to od razu kupię nowy, a jeśli jest szansa, że on będzie działam normalnie po wymianie to wolę wymienić tylko uszkodzoną część telefonu...

#xiaomi #mia2 #telefony #serwis
  • 13
@Jestem_Tutaj: nie no, ja sobie tak wymyśliłam cenę, nie wiem jeszcze czy to będą 3 stówki, internety mówią, że mniej, ale jest sobota 23:00 i teraz się niczego nie dowiem, więc pytam mądrzejszych, do 300zł mogę dać za wymianę pod warunkiem, że reszta działa
@Gothagami: Są w stanie zdiagnozować ale nie masz pewności i oni nie mają, że czegoś nie przeoczą. Jeżeli wybrałabyś naprawę za 300 PLN - to już lepiej kup nowy telefon. Jak do 150- ten dotyk zrobisz to jeszcze ma sens. Tu przykład takiej oferty:
https://allegro.pl/oferta/wymiana-szybki-dotyk-xiaomi-mi-a2-a-2-lite-ww-7572338173
Nie mówię żeby tu konkretnie tu korzystać - można poszukać kogoś z lepszymi opiniami. Wiadomo, że im niższa cena tym gorszych komponentów użyją, ale płacić 45%
@Intelektualista: Telefon miał kilka miesięcy, 4 chyba. W każdym razie, taniej wychodzi mi wymienić to w serwisie niż nowy telefon dlatego pytam :) wolałabym wymienić matrycę, ale jeśli przy upadku ucierpiała bateria to kupię nowy, bo nie po to o nią dbałam i trzymałam non stop poziom naładowania baterii powyżej 40-50% żeby teraz się denerwować, że mi nie trzyma :p

No nic, pójdę w poniedziałek do xiaomi i zapytam ich co
@Gothagami: Ale od upadku baterii nic się nie stało, bo jakby się stało to by się po prostu zapaliła. Bardziej chodziło mi o zjawiska typu uszkodzenia ciągłości elementów - jak antena czy powstanie mikro przerw w łączeniach na PCB. Wiele zależy od tego jak intensywnie spotkał się z ziemią.

Co do dbania o baterię, to faktycznie poziom naładowania 40%-60% jest optymalny, ale jak już chcesz dbać o to jak o żonę,
@Gothagami: Co Ty piszesz w ogóle :-) Ja sobie nie wyobrażam korzystania z telefonu bez case + folia lub lepiej case + szybka gdy tylko się da (zaoblone ekrany utrudniają montaż szkła). Wielokrotnie już miałbym telefon w rozsypce gdyby nie te akcesoria. Nie ważne jak będziesz uważać - nie przewidzisz wszystkiego - ktoś Ci może nawet wytrącić telefon z ręki. Wydasz 50 PLN i masz spokój. Nie bądź taka żyła ;-)
@Gothagami: Bo to jest anomalia naszych czasów, że jak jest ciekawy smartfon to nie może mieć poniżej 6 cali. I chodzą ludzie z tymi kaflami w kieszeniach jakby na co dzień płytki na budowie układali :-) Skoro przy 6 calach masz problem z obsługą jedną ręką, to hard case niewiele tu zmieni a na pewno poprawi Twój chwyt. Nie chcę brzmieć jak Nostradamus ale skoro już raz Ci poleciał, to poleci
@Intelektualista spoko, będę o Tobie pamiętać xD

Tylko on mi nigdy nie poleciał z rąk, a jedną ręką go obsługuję tylko bezpieczniej i wygodniej mi mieć telefon w dwóch rękach ^^

Ten telefon jest taki ładny... To tak jakbyś kupił nowe buty i nie chcąc ich ubrudzić obłożył je reklamówkami :/

Natomiast mam w case'ie slim dzięki czemu nie jest taki... Hm... Śliski? Wygodniej się trzyma, ale mówię, ja z rąk telefonu