Wpis z mikrobloga

Jaki laptop byście wybrali, jeśli istotny byłby duży ekran i wygodna klawiatura (ma stać na biurku a nie być mobilny)? Największe wyzwanie jakiemu będzie musiał podołać to obróbka fotografii w Adobe ;)
Czy xiaomi miałby jakieś odpowiednie? Mam już drugi telefon od nich i podoba mi się stosunek ceny do tego co urządzenie oferuje
#laptopy #komputery #xiaomi
  • 14
@Lena93:
1. Jeżeli interesuje cię stosunek ceny do tego co urządzenie oferuje, to laptopy Xiaomi (w przeciwieństwie do telefonów) wcale nie są najlepszym wyborem.
2. Jeżeli ma być stacjonarny to może PC?
@tellet: Jak chcesz duży ekran i do grafiki to się nie baw w duże laptopy tylko kup monitor, dobre polesingowe graficzne da się kupić za ~500 zł
@Lena93: Jeżeli potrzebna ci jest mobilność i jednocześnie wygodna praca przy biurku to po prostu kup sobie monitor albo dwa, klawiaturę, myszkę i vertical standa do laptopa żeby nie zajmował dużo miejsca na biurku
@Papasanbaba: do tej pory miałam PC i jasne, fajnie mieć wygodna klawiaturę i monitor, ale budzi się we mnie pedantka i denerwują mnie te wszystkie klamoty od pcta i mnóstwo kabli, kurz się wszędzie zbiera i ciężko to posprzątać, kable wiecznie splątane, fuj. Zdecydowałam się na sprawdzenie laptopa bo jest bardziej estetyczny i zajmuje mniej miejsca. I nie ma tyle kabli.
@tellet: nie xiaomi no xiaomi tylko xiaomi bo napisałam
@Lena93: Serio? W pracy miałem maca mini z klawiaturą i myszą na blutut i kompletnie żadnych kabli prócz tego od monitora i zasilania do pc, których w lapku i tak nie wyeliminujesz. Praca na 14 calach w domu to żart i tak.
@Papasanbaba: z blutut to znowu cyrk z bateriami. Niby jest to jakaś opcja, nie mówię że nie. Do przemyślenia. Tak czy siak mój PC już prawie zdechł i wentylator wyje w nieboglosy, wiecznie znikające miejsce na dysku C i ten burdel od kabli i wielkiego pudła przy biurku.. #!$%@?.
@Lena93: Jeżeli komputer służy ci tylko do lurkowania fejsbuka i wykopchanu to spoko, ale jeżeli spędzasz przy nim więcej niż kilka godzin dziennie normalny monitor to mus, wiem to z doświadczenia bo przez dłuższy czas byłem zmuszony korzystać tylko z 15 calowego laptopa, nigdy więcej. A jak monitor to i klawiatura, więc koniec końców nic miejsca na biurku nie zaoszczędzisz
@Dave987654321: w tygodniu wcale prawie nie korzystam, w weekendy zdarzy się z kilka godzin popoludniami, więc nie aż tak dużo. Tak jak pisałam, najbardziej zaawansowane działania jakie planuje to obróbka w Adobe - zupełnie amatorsko i zdecydowanie sporadycznie. Więc myślę że większy laptop to lepsze wyjście niż pierdylion akcesoriów, których ledwo co będzie się korzystać.