Wpis z mikrobloga

vlc, qbittorrent(oczywiście do ściągania linuxów) thunderbird, redschift z pluginami , To tyle co widzę w tej chwili na moim Debianie i nie jest bezpośrednio związane z pracą
  • Odpowiedz
BleachBit


@Czlowiek_Ludzki:


@vizardss:

Jakie programy polecacie zainstalować


To zależy do czego? Chociaż mogę polecić Celluloid jako odtwarzacz wideo i youtube-dl żeby celluloid mógł odtwarzać filmy ze stron w necie.

redschift z pluginami


Redshift nie działa w gnome i do redshifta nie ma żadnych pluginów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013 głównie to wykorzystywać będę do programowania w JavaScript, ale też chodzi mi o takie programy must have do przeglądania neta, oglądania filmów czyli takie podstawy.
  • Odpowiedz
ale też chodzi mi o takie programy must have do przeglądania neta, oglądania filmów czyli takie podstawy.


@vizardss: A są takie? Wszystko co potrzebujesz na start masz w distro. Reszta to dodatki. Ogarnięta przeglądarka, odtwarzacz muzyki i odtwarzacz wideo już masz. Zmieniasz to tylko jak ci nie pasuje domyślne.

Jedyne co mi się przypomniało to możesz p7zip-full doinstalować, żeby archiwizator domyślnie 7z wspierał i inne formaty dodatkowe.
  • Odpowiedz
nie wiem czy redshift działa na gnomie bo używam go z KDE ale ma gnome-shell-extension-redshift a analogiczny bajer działa mi z KDE (mam debian 9 stable), jak by ktoś pytał to zmienia kolor ekranu na czerwonawy po 19stej żeby się lepiej zasypiało ;]

z sztuczek z partycjami to partycje wymiany najlepiej umieści na początku dyski który ma trochę lepszą prędkość odczytu i zapisu oraz sporo lepsze czasy dostępu. /boot też lepiej umieścić
  • Odpowiedz
@Alex_Krycek zalogowałem się na gnoma i faktycznie redshift praktycznie nie działa.
w ustawieniach jest możliwość regulacji nasycenia konkretnych kolorów i "zaczerwienienia ekranu" ale to nie włącza się automatycznie o 19stej. gdzieś na jakimś filmie widziałem że ubunciak ma to nawet fajniej niż u mnie (nie wiem czy konkretnie za pomocą redshift)
  • Odpowiedz
co jest zlego w ccleanerze? Używam na w10 i nie narzekam.


@Czlowiek_Ludzki: Złego nic oprócz tego, że takie programy współcześnie nie mają żadnego sensu, że ma zamknięty kod oraz, że kiedyś był całkiem niezłą platformą do dostarczania malware końcowemu użytkownikowi:

https://niebezpiecznik.pl/post/ccleaner-zhackowany-przez-miesiac-wykradal-dane-z-komputerow-2-milionow-uzytkownikow-ale-nie-wiadomo-po-co/

( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie wiem czy redshift działa na gnomie bo używam go z KDE ale ma gnome-shell-extension-redshift a analogiczny bajer działa mi z KDE
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ruum: ojoj, no tak, umieszczenie Ccleaner na czarnej liście windowsowego forum to rzeczywiście mocny argument, przekonales mnie, idę go odinstalować


Tak poza tym to już chyba dwa lata temu jak się nie myle Microsoft odradzał używanie ccleatera. Nie posłuchałem się M$ i jakoś mojemu systemowi nic się nie stało - mało tego - wychodzi mu to nawet na dobre.
  • Odpowiedz