Wpis z mikrobloga

@lonegamedev no właśnie, możecie nie kupować. A nie robić #!$%@? z logiki, że ktoś popiera jedno, a nie popiera czegoś zupełnie innego.

To jakby na wykopie się śmiać, że Białek popiera i reklamuje jakas piekarnie rogali, a jednocześnie rozdaje bany jak ktoś napisze, że popiera pedo xD
@lonegamedev ale ja nie mam problemu z tym, że jakiekolwiek działanie firmy Ci się nie podoba i zabierasz pieniądze - twoje pieniądze i robisz z nimi co chcesz z dowolnego powodu. Tak samo jak Blizz - popierają lgbtqwerty, a nid popierają protestów w Hong Kongu. Gdzie tu hipokryzja? Co ma jedno do drugiego?
@Mruvek: LPG to jak najbardziej polityka. Poza tym jak dobry wizerunek to czemu nie popierają w Chinach? xD Ideały to piękna rzecz tylko ta siódma góra i siódma rzeka cholernie daleko #bekazlewactwa

Tak, mogą banować - a innym może się to nie podobać. Widziałeś, żeby ktoś im zabraniał banować? Bo ja nie. Natomiast widzę, jak wiele osób pomniejsza hipokryzję giganta-wydawcy.
Gdzie tu hipokryzja?


@Mruvek: utrzymywali, że są apolityczni.

Poza tym jak chcą robić gry to niech robią gry, a jak chcą decydować co ludzie mogą myśleć i mówić to niech założą oddział komunistycznej partii w USA i startują w wyborach. Nic nie ma do tego kretyńsko powtarzane przez współczesnych kołchoźników tłumaczenie, że to prywatna firma - tak to prywatna firma, co oznacza że wpływy z tej firmy idą do prywatnej kieszeni,
@Neurohaox nazywanie SC2 i D3 słabymi grami, to trochę jednak przesada.
Ale resztę po Twoim komentarzu trochę rozumiem, chociaż dalej nie wydaje mi się, żeby każdy u nich mógł sobie robić i mówić co chce i Blizz się na wszystko musi zgadzać.
@cabeiu zdania są mocno podzielone. Miliony sprzedanych kopii zdają się temu przeczyć. A i nie jest to darmowy Fortnajt w którego grają dzieci, żeby liczba graczy nie była wyznacznikiem.
@Mruvek: Moga sobie działać jak chcą, a my chyba możemy ich krytykować nie?
Nigdy nie rozumiem jak na krytyke jakiejkolwiek prywatnej firmy ktoś wali truizmem że "no prywatna, to mogą".
I co z tego że mogą? To że ktoś coś może - nie oznacza, że to nie podlega krytyce.
@Hawthorne można krytykować, ze źle postąpili, ale mnie tylko przeszkadzał fakt, że jako argument ktoś podaje, że promowalo lgbt, co dla mnie nie ma nic wspólnego
@Mruvek: Ma na pewno to wspólnego, że tam Blizzard nie pozwala na polityke, gdzie mu niewygodnie - a pozwala tam, gdzie mu wygodnie. Więc raczej dość sensowny argument (ʘʘ)

Jeżeli byliby "fair" to albo banowaliby całkiem polityke z udziałem ich firmy albo pozwalali by na wolną amerykankę (nie licząc rzeczy zakazanych prawnie).
@Hawthorne no ale to jeszcze pisałem wcześniej, kiedy nie uznawalem lgbt zupełnie za polityke i dalej raczej nie, ale po paru komentarzach trochę bardziej rozumiem drugie zdanie.
Poza tym jak ktoś wyżej pisał - to firma robiaca gry, więc niech się nie #!$%@? w nie swoje kompetencje. Ale takie samo mam wtedy ja podejście do ich działan - rozliczam ich z gier, a nie tego co robią poza tym i średnio mnie
@Mruvek: No jeżeli nie uznajemy LGBT za politykę (podstawowe prawo ludzkie do wolnosci tworzenia związków i ekspresji niekrzywdzacej nikogo miłosci), to chyba tak samo Hong Kongu nie powinniśmy uznawać za politykę? (podstawowe prawo wolności i samostanowienia)
@Hawthorne: Mimo wszystko pokazuje to jak ideologie są instrumentalnie traktowane przez korporacje - te same firmy, które teraz przemalowują logo na tęczowe, nie miałyby problemu z produkcją pieców do obozów, jeżeli do władzy doszedłby następny Hitler...
@TymekB wiem o co chodzi, bo widziałem wątek na reddicie zaraz po tym jak powstał. Po prostu odnoszę się do tonu wypowiedzi autora, z którego można wywnioskować, że popieranie marszy lgbt jest czymś złym
@kuskoman chodzi o to, że lgbt bardzo zakrawa o polityke, a kiedy blizzard zbanował gracza który powiedział na wizji "free honk kong", uzasadnił to tym, że nie wolno upolityczniać rozgrywek jednocześnie samemu mieszając się w polityczne gierki na swoim podwórku.
Żeby było śmieszniej nie promują LPG+ w Chinach, bo nie wolno xD


@lonegamedev: i to jest sedno całego problemu z Blizzardem według mnie. Bo jestem w stanie przyjąć, że firma (decydenci) mają jakieś poglądy, które chcą wspierać. Jestem w stanie przyjąć, że te poglądy mogą nie zgadzać się z moimi i w większości przypadków nie przeszkadzałoby mi to korzystać z produktu danej firmy

Co mi przeszkadza, i to mocno, to że
@Mruvek: Cumplu, akurat popieranie praw LGBT (słusznie, szanuje) i jednocześnie cenzurowanie prodemokratycznych głosów za zachowaniem niezawisłości Hong Kongu od totalitarnego, dystopijnego, zbrodniczego reżimu Xi Jinpinga to #!$%@?, obłuda i hipokryzja. I trzeba to piętnować, bo to, co w ostatnich miesiącach robią zachodnie korporacje i jak żałośnie ssą chińskiego #!$%@? jest komiczne i tragiczne. Tak działa kapitalizm i tyle warta jest ich „społeczna” odpowiedzialność. Niby za demokracja i wolnością, chyba , ze
@Zerp ta gra ma 7 lat, a Ty mi mówisz że od lat dogorywa? Epickie gówna nie sprzedają się w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy. Słaba gra można nazwać vicotra vrana czy van helsinga, a ty nie mówisz nawet o słabej tylko o epickim gownie.
@Mruvek: no tak bo van helsing i vran mialy takie duze studia i devow z expem jak bliz, tak dogorywa od lat, streamerzy juz dawno odeszli od tej gry, nie ma zadnych zmian, dodatkow, nowe sezony nie wnosza nic nowego
@Mruvek: a i jeszcze cos, bylem pierwszy ktory stal na premierze d3 pod sklepem po swoja gre, oczywiscie bylem mega zajarany bo d3 musi byc lepsze od d2 prawda? no taki #!$%@? nope.jpg
@Zerp "nie ma nic nowego" ta gra ma 7 lat. Teraz gry maja lifespan miesiąc. RDR2 ma średnia ocen na poziomie 97%. Minął niecały rok i nikt zupełnie nikt o niej nie mówilby, gdyby nie premiera PC. No nie mają takiego dużego studia i takiego doświadczenia, dlatego wydają słaba grę. Ale oceniamy grę jako grę, a nie przez to ile osób ja robiło. Jakby Diablo wydało w takiej samej formie małe 10
Teraz gry maja lifespan miesiąc.


@Mruvek: no to jednak zalezy o jakich grach mowimy, np. taki path of exile ( ͡° ͜ʖ ͡°)

imo gry arpg wlasnie po to sa zeby mialy replayability czego totalnie brakuje d3

Jakby Diablo wydało w takiej samej formie małe 10 osobowe studio z Polski to nagle by było dobra gra?


@Mruvek: nie, ale przynajmniej jest to jakies wytlumaczenie, w rdr2