Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Myśle nad zakupieniem desktopa pod gierki. Nie musi być to jakiś potwór, taki do 3,5k zł max. I teraz tak - na allegro widze już poskładane jednostki, właściwie odpakować i korzystać. Natomiast co mnie dziwi - komputery te z reguły mają wyjebiste karty RTX, po 16GB ramu, SSD, natomiast procesory intela i5 z drugiej generacji (_ ). Czy sprzedawcy robią po prostu wałka i wkładają tam stare procesory, czy może procesor nie ma aż takiego znaczenia przy grach? Czy może jest też różnica pomiędzy generacjami intela dla desktopów i dla laptopów? #konfigurator #pc #komputery #pcmasterrace #hardware #procesory #intel
  • 11
@Vegonator złóż sobie sam w jakimś sklepie będziesz miał pewne, procki, ram, dyski, zasilacze itd są używane większość sprzętu złożonego warta jest jakieś 1k mniej. Nie kupuj takich skladakow bo albo przeplacisz albo się #!$%@?.
@Vegonator: Za swego składaka dałem 2800 i no problem. Procesor i5 4 rdzenie, 0,9Gchz na rdzeń. 2x4G RAM, ale taktowne tylko 1500 MHz. Dysk SSD z szybkim zapisem, 1G drugi zwykły, grafa 256 bitowa ASUS z GPU 800MHz i 4G RAM-u w GDR5, obudowa, zasilacz 500W.
@Vegonator: @Intervojager_1:
tez miaelm ten dylemant, kupilem przez facebook marketplace uzywanego i5 4760, gigabyte 1060 6GB, 16 RAM balistix, 120 ssd goodram, zasilacz ocz 600w, klawiatura fury cos tam (calkiem), mysz razera i monitor 24' benq
1700zl brutto, czyli kolo 1450 bez VAT
poki co wszystko #!$%@?, a jak przestanie to sprzedam za 600-800 i ponowie operacje
@Intervojager_1: > ASUS z GPU 800MHz i 4G RAM-u w GDR5
wiesz Ty w ogóle jaką kartę graf masz, model znaczy się, albo model procesora? Model zasilacza? płyty głównej? nic co podałeś w poście nie ma znaczenia samo w sobie w sumie