Wpis z mikrobloga

Coś jest nie tak...
Ukończyłem ponad 50 tytułów na PS4. Lepsze i gorsze, ale dawno nie zawiodłem się żadną grą tak jak Red Dead Redemption 2. Czy to się w ogóle rozkręci? 40H za mną, a ja ciągle tego nie czuję. Zawsze się bardzo wczuwam w klimat i bohaterów, a tutaj nie pamiętam nawet imion postaci i nie umiem się wczuć w protagonistę, większość mechanik jest dla mnie przekombinowana i na siłę. Ja wiem, że to nie GTA czy HZD żeby wszystko działo się szybko i w ogniu eksplozji jak u Michaela Bay'a. Nie zrozumcie mnie źle, uwielbiam planowanie, powolny gameplay i skradanie (Dishonored wszystkie części i wszystkie Metra, bez zabijania i wykrycia), ale tutaj to wszystko wydaje się jakoś tak niedopasowane do siebie, przesadnie realistyczne i przez to sztuczne. I nie, nie napalałem się jakoś specjalnie przed premierą, żeby teraz mieć wygórowane oczekiwania, nie kupowałem na premierę i nie naoglądałem się petryliarda pochwalnych recenzji. Balonik był rozsądnie napompowany (w końcu to Rockstar i AAA), a mimo to i tak uchodzi z niego powietrze... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pewnie i tak będę grał dalej, ale chciałem po prostu wiedzieć, czy jest ktoś, kto miał podobne odczucia.
Pozdrawiam wszystkich wkręconych gamerów wszystkich platform :)
#ps4 #xboxone #pcmasterrace #rdr2 #gry
  • 13
  • Odpowiedz
@ryszardello: Mi się wszystko to podobało, jedyne do czego miałem wątpliwości to powolne poruszanie się po obozach. Podobała mi się nawet sama jazda bez celu i podziwianie widoków.
  • Odpowiedz
@ryszardello: Mam tak samo jak ty... pograłem, coś tam oko nacieszyłem ale... jakaś taka płytka ta gra jak dla mnie... może przez wiedźmina gdzie mogłem dużo dużo więcej kombinować z ekwipunkiem, rozwojem postaci itp? Nie wiem sam, po prostu przeszedłem obok tej gry nawet jej nie kończąc i jakoś nie mam o to do siebie żalu bo nic nie straciłem
  • Odpowiedz
@ryszardello: ja kończyłem mocno na siłę, miałem już momenty gdy chciałem wyrzucić grę przez okno bo tak niemiłosiernie zamulała fabularnie, misje poboczne nudne, postacie poboczne nudne, postacie główne nudne, wiele mechanik niepotrzebnych bądź wyciągniętych z czasów ps2, sterowanie absolutnie fatalne. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdyby nie siła marki to byłaby to gierka 7-8/10 a tak wiadomo z miejsca hit... ze swojje strony to polecałbym poczekać z ogrywaniem aż powstaną
  • Odpowiedz